- заявив учора на прес-конференції народний депутат Євген Марчук. - Особливо, як треба відстоювати національні інтереси".
Інф. "Дня"
Він підкреслив, що жорсткість росйської зовнішньополітичної лінії значною мірою пояснюється тим, що Росія відчула початок свого економічного росту. "І до цього треба звикати", - переконаний народний депутат. Але, звичайно, відстоювати у стосунках з нею свої інтереси.
Росія, в силу багатьох обставин, для нас справжній стратегічний партнер і не тільки напередодні виборів. Але росіяни поважають передбачуваних партнерів, навіть якщо вони і не про все домовляються. Російські політики підуть на Україну, але російський капітал поспішати не буде - ситуація несприятлива, переконаний Євген Марчук. Навіть Крим не являє інтересу для російського капіталу - півострів збитковий. Адже капітал не терпить невизначенності. "Там, де вона є, капітал не працює", - каже народний депутат.
Тим часом Президент України шукає нових "винних" у провалі розрекламованих його командою "економічних реформ". Виявляється, тепер вже іноземні інвестори винні у тому, що у нас вони не йдуть. Раніше була винна Росія, як сказав було про це в інтерв'ю "Независимой газете" Леонід Кучма. Потім - Верховна Рада. "При такому "плюралізмі думок" у самого Президента капітал на Україну не піде", - переконаний Євген Марчук.
Він підкреслив, що за півтора року до президентських виборів росіяни перевіряють, наскільки президентські обіцянки втілені в життя українською стороною і не допустять помилки 1994 року.
Хоча після останньоного візиту Леоніда Кучми до Москви логічною була б буде заява Юрія Лужкова про підтримку Кучми на президентських виборах. "Лужков досвідчений політик та крупний господарник. У нього також є чому навчитися. У тому числі як відстоювати свої політичні інтереси в іншій країні", - зауважує Євген Марчук.
Він також підкреслив, що розуміє причини нервового зриву Президента на позавчорашній прес-конференції, на якій Леонід Данилович вже став "відчитувати журналістів": "Звичайно, коли прес-секретар російського президента Ястржембський говорить від імені Леоніда Кучми, що Україна не буде вступати в НАТО; коли після антиукраїнських заяв Лужкова в Криму треба ходити з ним по Москві, а не відповідати на такий жорсткий випад; коли Віктор Чорномирдін, по суті, відчитує Валерія Пустовойтенка перед всією Україною за борги Росії за газ; коли на заяву Євгена Прімакова про "червону лінію" для НАТО відповідають тільки прибалти; коли російський капіта складає всього близько 6 відсотків від всіх інвестицій і не хоче йти в Україну; коли журналісти насідають з "неправильними" питаннями, як тут не рознервуватися".
На думку Євгена Марчука, Олександр Мороз сильніший від Леоніда Кучми як публічний політик. Він зауважив, що не ідеалізує ні одного, ні другого, однак "майже всі відкриті, а не підкилимні дуелі та політичні полеміки у Президента виграв спікер парламенту".
У той же час Євген Марчук підкреслив, що "війна компроматів" завдає серйозної шкоди не лише репутації влади, а й іміджу України на міжнародному рівні. Він ще раз наголосив: заяви президента про те, що він скаже перед виборами "щось таке про якихось політиків" не гармоніюють із законодавством та правовою етикою. Адже згідно з законом таку інормацію необхідно негайно передати в прокуратуру.
Відповідаючи на питання про те, як він ставиться до рейтингу "Соціс-Геллапу" про свою популярність порівняно з Президентом та з іншими політиками, Євген Марчук запропонував побувати з ним на зустрічах з людьми і побачити реальну ціну цим рейтингам. (Врешті, про "ціну" іфнормації напередодні виборів говорить і той факт, що про прес-конференцію лідерів виборчого списку СДПУ(о) "не зауважили" ні ТСН, ні інформаційне агенство, яке претендує на об'єктивність, "Інтерфакс-Україна". Чі не означає це, що вже реально вступили в силу інструкції з Банкової?).