У Львівському музеї історії релігії відкрилася виставка «Уламки». Експозиція присвячена єврейській сакральній культурі, яка була на Галичині.
«Юдейський світ нашого краю був знищений впродовж 1941—1945 років. Нацистський режим не щадив ні місцевих євреїв, ні збудованих ними споруд. Синагога на вулиці Вугільній збереглась лише завдяки тому, що німецька окупаційна адміністрація влаштувала там склад», — розповіла наукова співробітниця музею Олена Малюга.
На виставці представлено 22 сакральні предмети, що використовували у синагогах або в єврейських родинах. Зокрема це галицькі ханукії (світильники, які запалюють на єврейське зимове свято протягом восьми днів, щодня додаючи по одній), корона на сувій Тори, цдаки (скриньки для збору пожертви), парохет (завіса на шафу із сувоями Тори). Одні речі зберігалися протягом 1945—1962 років у синагозі «Якуб Гланзер Шуль», що на вулиці Вугільній. Їх згодом конфіскувала радянська влада і передала до Львівського історичного музею, а звідти — до Львівського музею історії релігії та атеїзму (сьогодні — Львівський музей історії релігії). Інші речі знайшли під час земляних робіт. Ці предмети були заховані самими ж власниками у роки Другої світової війни.
Доповнюють виставку світлини з колекції Володимира Рум’янцева і Ярослава Янчака, які надав зі свого медіаархіву Центр міської історії Центрально-Східної Європи.
Експонуватимуть «Уламки» в музеї до кінця цього року.