Бойові дії в окремих регіонах тривають, і наше головне завдання – зберегти життя і здоровʼя кожного громадянина нашої держави. Проте освітній процес має розпочатися хоча б у тих регіонах, де можливо і безпекова ситуація це дозволяє.
Як передає Укрінформ, про це заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.
«На сьогодні, з понеділка, має розпочатись освітній процес принаймні в 14 областях. Решта областей наразі сьогодні, за консультаціями з військово-цивільними адміністраціями, приймають рішення щодо подальшої дії в освітньому процесі», - сказав Шкарлет.
Міністр нагадав освітянам, що в частині регіонів України зберігається крайнє загрозлива ситуація. По декілька разів на день оголошується повітряна тривога.
«У звʼязку з цим МОН рекомендує в залежності від конкретної ситуації або тимчасове призупинення освітнього процесу, або організацію освітнього процесу за дистанційною або змішаною формою навчання за погодження з військово-цивільними адміністраціями», - наголосив міністр.
Окремо Шкарлет повідомив, що діти, які тимчасово перемістилися в інші регіони України, за згодою батьків можуть долучитися до навчання в школі за місцем тимчасового проживання в будь-якому форматі.
Для цього Міністерство освіти і науки використовує надсучасну платформу «Всеукраїнська школа онлайн», де учні 5-11 класів можуть отримати повний доступ до навчальних матеріалів. Для вчителів у рамках цієї платформи реалізований «Кабінет вчителя», завдяки якому можна створювати віртуальні класи, створити персональну освітню траєкторію кожного учня, а для учнів - відстежувати їх поступові навчальні здобутки і надавати зворотній звʼязок. Також для школярів функціонує мобільний додаток ВШО з повним наповненням мобільних курсів і навчальних предметів.
«Хочу зазначити, що ВШО має повний доступ вже в 120 країнах світу. Тому діти, які тимчасово виїхали з України, також можуть долучитися до навчання за цією платформою», - сказав Шкарлет.
Також під час воєнного стану діє дуже багато приватних освітніх платформ, приватні школи надали безкоштовний доступ для маленьких громадян України, щоб допомагати дітям і сімʼям з дітьми долучитись до освітнього процесу.
З понеділка, 14 березня, Міністерство освіти і науки також презентує «Всеукраїнський розклад онлайн». Цей інтерактивний розклад містить повний курс навчальних матеріалів з різних ресурсів. Це і «Всеукраїнська школа онлайн», і телеуроки, і підручники, і предмети за календарно-тематичним плануванням відповідно до організації освітнього процесу.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!