Ініціаторами заклику стали Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту, і культурологині Крістіна Маріон Якобсен і Соня Анне Ланг. «Культурна столиця Європи» — один із найвідоміших і найуспішніших інструментів культурної політики ЄС, започаткований у 1985 році для відзначення культурного багатства та розмаїття Європи.
Щороку Європейська Рада надає цей статус 2-3 містам ЄС, які упродовж року впроваджують широку програму культурних подій. Звання Культурної столиці Європи дозволяє місту популяризувати себе в інших країнах ЄС, привабити інвестиції, розбудувати культурну інфраструктуру і розвинути туристичний потенціал», — пояснюють в Українському інституті. І наголошують: «Такий жест міг би підкреслити повноправне членство України в європейській сім’ї, засвідчити намір Європейського Союзу до поглиблення культурних відносин з Україною та підтримку територіального й культурного суверенітету України».
Лист щодо надання Києву символічного статусу Європейської столиці культури і миру 2022 переданий Українським інститутом голові Європейської Ради Шарлю Мішелю. Заклик підписали уже понад 2000 представників культури, науки та громадянського суспільства з усієї Європи, запропонувавши й ухвалити відповідне рішення якомога швидше, позапланово та незалежно від звичайної процедури розгляду заявок на звання «Культурної столиці Європи».
Також можна підписати петицію щодо надання Києву статусу Європейської столиці культури і миру 2022.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!