Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Навряд росіяни захочуть повернутися в людський образ і всерйоз обміняти Медведчука на маріупольців - Подоляк

18 квітня, 2022 - 14:46
Фото Reuters

Затриманий Службою безпеки України нардеп Віктор Медведчук записав відеозвернення до президентів Росії та України, в якому попросив обміняти його на захисників та мешканців Маріуполя.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк висловив сумнів у тому, що керівництво Росії погодиться на пропозицію затриманого Службою безпеки України нардепа Віктора Медведчука обміняти його на захисників та мешканців Маріуполя, пише "Інтерфакс-Україна".

"Об'єктивно кажучи, Медведчуку, звісно, немає жодного місця в нинішній Україні. По суті, він - чи не ключова частина того огидного політико-інформаційного явища, яке сприяло формуванню у росіян несамовитої ненависті до нас. Тому, виходячи з почуття самозбереження, він спробував запропонувати єдиний можливий для себе вихід - обміняти себе на справді важливих для нас героїв Маріуполя. І захисників, і мирних, що залишилися там", - заявив Подоляк.

За словами радника голови ОП, Медведчук наразі керується не людинолюбством, а лише бажанням не платити тут і зараз за численними боргами.

"Але для нас, як для країни, яка цивілізована і дуже сильно любить своїх громадян - це справді важливо. Важливо витягнути всіх своїх громадян, усіх своїх маріупольців із варварських, кривавих рук російської армії. Втім, сумніваюся, що самі росіяни, які просто впиваються кров'ю маріупольців та азовців, захочуть повернутися на якийсь час у людський образ і всерйоз підтримати ініціативу Медведчука", - сказав Подоляк.

"Я, Медведчук Віктор Володимирович, хочу звернутися до президента РФ Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського з проханням про обмін мене українською стороною на захисників Маріуполя та (його - ІФ) мешканців, які перебувають там і не мають можливості безпечного виходу через гуманітарні коридори", - сказав Медведчук у відеозверненні, оприлюдненому СБУ у понеділок.

У спецслужбі також повідомили, що російські окупанти спровокували у Маріуполі "одну з найбільших гуманітарних катастроф".

"Загарбники бомблять мирне населення, блокують доставку до міста гуманітарної допомоги, примусово вивозять українців на територію Росії та свідомо руйнують місто. При цьому у заблокованому Маріуполі залишаються, за різними оцінками, близько 120 тисяч мирних жителів, а місто продовжують захищати бійці полку та 36-ї бригади морської піхоти", - підсумували в СБУ.

Як повідомлялося, 11 травня 2021 року Медведчуку було повідомлено про підозру в держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому РФ Криму.

За словами генпрокурора Ірини Венедіктової, підозра стосується трьох епізодів протиправної діяльності та співпраці з країною-агресором. За даними слідства, 2015 року Медведчук вступив у попередню змову з чиновником уряду РФ для видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря (морська економічна зона України, тимчасово окупована РФ). Ще один епізод кримінального провадження стосується передачі спеціальним службам РФ відомостей, що містять державну таємницю. Третій епізод незаконної діяльності – провадження підривної діяльності проти України, зокрема у контексті розробки антиукраїнського проєкту "Промінь". Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні було завершено. За цим епізодом Медведчуку обрано запобіжний захід у вигляді особистих зобов'язань до 31 грудня 2021 року.

8 жовтня 2021 року Офіс генпрокурора висунув Медведчуку нову підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації у зв'язку з причетністю до незаконного постачання вугілля з окупованої території наприкінці 2014-го – на початку 2015 року. У рамках нової підозри прокуратура просила суд обрати Медведчуку запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави в 1 млрд грн. Суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Це рішення було оскаржено в апеляційній інстанції. Апеляційний суд залишив у силі запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Згодом суд першої інстанції продовжив Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

27 лютого радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що Медведчук, підозрюваний у справі щодо постачання вугілля з окупованого Донбасу, втік з-під домашнього арешту. 12 квітня Медведчука було затримано під час спроби незаконного перетину українського державного кордону. 16 квітня Личаківський районний суд м. Львова обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ