Міністр закордонних справ намагався з усіх сил розвіяти будь-який підтекст учорашнього заходу, наголошуючи на тому, що позиція України в палестинському питанні не нова. До того ж, як стало відомо, у світі на сьогодні вже існує майже 80 дипломатичних представництв Палестини, із яких 50 — посольства. Тобто Україна — зовсім не виняток, а швидше правило. Зв’язку ж між трагедією Ту-154 та українсько-палестинськими відносинами Анатолій Зленко взагалі не бачить.
Палестинський міністр Шаат, між тим, наголосив, що Україна цілком може підключитися до держав, що намагаються вирішити близькосхідне питання. Йдеться, насамперед, про Францію, Німеччину, Норвегію, США, Росію, Єгипет, Йорданію, Саудівську Аравію та Туреччину. «Я був би радий, якби Україна приєдналася до цих країн», — підкреслив пан Шаат. Україна, схоже, не проти продемонструвати в черговий раз свої миротворчі навики. У Лівані вже досить давно функціонує український саперний батальйон. Указом українського Президента минулого місяця було призначено повноважного представника в близькосхідному врегулюванні. Учора також стало відомо, що Київ запропонував Палестині проводити на український території переговори з ізраїльтянами. Палестинському міністрові така ідея прийшлася до вподоби, тепер справа — за згодою ізраїльтян. Пан Шаат також запропонував направити до Палестини спостерігачів, як це вже зробили ЄС, Туреччина...
Заява Києва про підтримку палестинської державності, між тим, не схожа на випадковість. Власне, ідея про палестинське посольство в Києві виношувалася майже чотири роки. Швидше за все, намагалася відтягнути відкриття амбасади саме Україна, побоюючись негативної реакції від низки держав (Ізраїлю чи США). Побоювання, вочевидь, зникли, коли не так давно Джордж Буш висловився на користь Палестинської державності. Представлятиме в Україні Палестину Тимчасовий Повірений Валід Закут («Дню» відомо, що палестинці спочатку хотіли, аби він перебував в нашій країні в ранзі повноважного посла, однак, Україна виявила обережність). Існує багато сумнівів, що плідно завершаться усі миротворчі ініціативи України на Близькому Сході. Допомога Києва у врегулюванні придністровського та абхазького конфліктів досі помітних результатів не принесла. На черзі — Близький Схід?