Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

Чи повернеться до Президента підтримка директорату

25 мая, 2007 - 00:00

Це залежатиме від реакції Л. Кучми на випади УСПП проти уряду та Нацбанку


Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, "День"

Завтра представницька делегація членів правління Української спілки промисловців і підприємців на чолі з президентом УСПП Анатолієм Кінахом проведе традиційні щомісячні консультації з Президентом України Леонідом Кучмою.

Думається, у цій зустрічі зацікавлені обидві сторони. Однак Президент навіть трохи більше. Висуванець і якоюсь мірою навіть ставленик цієї впливової організації, Л. Кучма неодноразово відходив від своїх обіцянок "єдиновірцям", за що не раз був критикований на їхніх зборах. Напередодні виборів це не може його не непокоїти, адже ні для кого не секрет, що в президентській гонці, що наближається, переможе той, хто виграє "проміжний" парламентський етап.

Учорашнє засідання правління УСПП показало, що директорський корпус поки що не хоче прямо виступати проти Президента, камуфлюючи свої претензії до нього під докори уряду й Нацбанку. Однак повна єдність між завтрашніми візаві існує лише в питанні українсько-російських програм співпраці. Що стосується внутрішньої економічної політики, то тут їх водою не треба розливати. УСПП обурене абсолютно безуспішною "діяльністю" виконавчої влади з ліквідації платіжної кризи, яка в результаті все збільшується.

Як підкреслюється в прийнятій учора заяві УСПП, вона "неодноразово вказувала на неприпустимість реалізації програми фінансової стабілізації за рахунок подальшого накопичення проблем у виробничому секторі вітчизняної економіки". Цю фразу детально пояснив у своїй доповіді на засіданні правління Анатолій Кінах. За його словами, при рівні інфляції за підсумками минулого року 10,1% Нацбанк встановив наприкінці року облікові ставки втроє більші - 35%, а нещодавно - 44%, внаслідок чого фактичні ставки кредитування досягли 70%. На думку А. Кінаха, це остаточно відділило промисловців і підприємців від кредитних ресурсів.

Також різкій критиці було піддано політику уряду та НБУ на ринку зовнішніх запозичень. Вона характеризувалася не тільки як невдала, але й як така, що погіршує міжнародний авторитет України та інвестиційний клімат у країні.

 

Газета: 
Рубрика: 




НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ