Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

Коротко / УКРАЇНА

18 декабря, 2001 - 00:00

Блок «Народний Рух України» утворив молодіжне крило

У неділю в конференц-залі Інституту фізкультури відбувся Форум молодіжних організацій «Молодь за виборчий блок «Народний Рух України». 300 делегатів з усіх регіонів України, а також голови обласних організацій «НРУ за єдність» обговорили перспективи розвитку Руху, стан молодіжної політики та можливості посилення впливу молоді на політичні процеси в країні. Отже, правоцентристськи налаштована українська молодь обирає передвиборчий блок, який вона має намір підтримувати на виборах.

До речі, сьогодні, 18 грудня, з нагоди 64-ї річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола, в конференц-залі агентства УНІАН за участю ветеранів Руху — керівників обласних організацій — відбудеться прес-конференція «Чому соратники В’ячеслава Чорновола йдуть у виборчий блок Народний Рух України». Свій вибір пояснюватимуть старші колеги молодих рухівців, інформує Дмитро ЖИРЕНКО.

Iд-аль-Фiтр, або Ораза-байрам

З 16 до 18 грудня мусульманський світ відзначає одне з найбільших свят Ід-аль-Фітр. У нас його називають Ораза-байрам, закінчення посту в священний місяць Рамадан. У Криму для мусульман ці дні є неробочими. Мусульман України з цим святом привітали Президент України Леонід Кучма, президія Верховної Ради Криму, Рада міністрів АРК, представник Президента України в Криму Анатолій Корнійчук.

Кримські татари в Сімферопольському мікрорайоні Жигулиний Гай, на відміну від попередніх днів Великого посту, повели пожвавлене життя. Ми — і християни, і мусульмани — вітаємо один одного зі святом. Мусульмани дарують один одному подарунки, відвідують батьків і родичів. Мусульмани пригощають усіх родичів, у тому числі й немусульман-сусідів, пловом, смачними млинцями, іншими смачними стравами. За традицією, до кінця посту під час місяця Рамадан кожний мусульманин має встигтнути роздати злидарям очисну милостиню — закят-аль-фітр. Звичайний розмір її — достатня для обіду кількість їжі. Цей процес називається салят. Бо належить в останній день місяця Рамадан кожному мусульманинові здійснити розговінння (іфтар) і поститися в цей день забороняється. А рано-вранці, відразу після сходу сонця, в перший день місяця Шауваль, мусульмани моляться по-святковому. На молитвi, на відміну від звичайної традиції, присутні всі — чоловіки й жінки, дорослі й діти. Після молитви в мечетях читається святкова проповідь. Вважається, що свято Ораза-байрам згуртовує мусульман, ріднить їх серця, навертає душі до милості Великого Аллаха.

А коли надійде Різдво чи Великдень — все повторюється, але в зворотному напрямку. Кримські християни несуть подарунки й пригощання — в тому числі великодні крашанки, вудженину, цукерки, й усіляку іншу їжу — сусідам-мусульманам, а ті йдуть до них із привітаннями.

Газета: 
Рубрика: 




НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ