Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

Корона «Дня» – за роман-панораму глибиною у 225 років

«Букова земля» Марії Матіос як «авансцена європейської історії, розташована на буковинській землі»
30 декабря, 2020 - 11:56

Такого роману українська література потребувала вже довгий час. Книга, у якій переконливо показано, а не лише декларовано, що українська історія — вагома частина загальноєвропейської. Як це сформулював на презентації видання Сергій Осачук, консультант Марії Матіос з історичних питань: «Ця книжка — авансцена європейської історії, розташована на буковинській землі». По-друге, українська минувшина в романі — це історії не тільки селян, а й послів і міністрів. На прикладі роду Васильків (які й досі малознані, хоч їхній спадок і діяльність заслуговують ретельної уваги) висвітлено ще один вимір нашої нації — впливових і рішучих інтелектуалів, які дбають про свій край. По-третє, у цьому романі йдеться не тільки про українців, величезна увага приділена й іншим національностям, що тільки додає актуальності твору в той час, коли Україна усвідомлює себе як політичну націю.

Водночас роман захоплює читача не тільки своєю оптикою на українську історію. Марія Матіос працювала над романом дев’ять років, значну частину цього часу вона провела в архівах, тож вдалося розшукати унікальні документи — наприклад, листа Осипа Маковея до австрійського парламенту чи інтерв’ю графа Бобринського. Саме тому роман має особливу не тільки художню, а й історичну цінність, що одразу було помічено читачами. Нещодавно «Букова земля» перевидалася уже вп’яте.

Газета: 




НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ