Сергій ХАНІН, "День"
Під такими гаслами, починаючи з 5 березня кожного дня біля будинку Сумської облдержадміністрації збираються більше тисячі студентів і викладачів місцевого аграрного університету, які вимагають відставки її глави Анатолія Єпіфанова
Подібна категоричність обумовлена подіями, які розгорнулися на цьому тижні довкола головного корпусу вузу. Свого часу "День" повідомляв про те, що дана споруда, розташована на вул. Петро-Павлівській, 57, стала об`єктом зазіхань з боку тутешньої академії банківської справи, ректором-організатором якої є нинішній глава облдержадміністрації. Турбуючись про розширення площ свого дітища, пан Єпіфанов свого часу видав розпорядження, згідно з яким головний корпус переходив у власність академії. Натомість 1600 студентів агрономічного і економічного факультетів університету, мали переїхати на окраїну Сум, де для них повинні були підготувати нові навчальні корпуси. Підкоряючись згаданому розпорядженню, майбутні агрономи й економісти та їх викладачі восени минулого року залишили обжиті аудиторії і передислокувались за вказаною їм адресою. І дуже скоро збагнули, що це було їх великою помилкою. Бо обіцянки вчасно здати нові корпуси так і залишились невиконаними, в результаті чого студенти в лютий мороз змушені були навчатися в теплицях, сауні і взагалі, де прийдеться. Такі поневіряння тривали до нинішнього Різдва, після чого терпець аграріїв урвався, і вони вирішили повернутися до головного корпусу, який вже готували для переїзду студентів академії. Оскільки повернення відбувалося за допомогою ломів і кирок, якими розбивалася стіна, що відділяла ту частину корпусу, яка ще залишилася у розпорядженні університету, від тієї, де вже був зроблений "євроремонт" для майбутніх банкірів, воно набуло в місті великого розголосу. І хоч як не намагався пан Єпіфанов вплинути на бунтівників, закон у даному випадку був не на його боці. Попри видане розпорядження, головний корпус належав до загальнодержавної власності і його справжнім господарем залишався університет. Врешті-решт, сторони підписали угоду, згідно з якою облдержадміністрація мала до 1 травня підготувати новий корпус для занять агрономів і економістів.
Та не так сталося, як гадалося... Як сніг на голову викладачів і студентів на цьому тижні звалилась постанова Кабінету міністрів про передачу головного корпусу банківській академії, яка фактично викинула на вулицю 1600 студентів. Принаймні, іншої перспективи молодь для себе сьогодні не бачить. Бо на завершення будівництва обіцяного корпусу адміністрація виділила лише 400 тисяч гривень, а потрібно ще близько двох мільйонів.
Збагнувши, яку свиню їм підсунули, студенти й вийшли на Майдан Незалежності, попередньо оголосивши безстроковий страйк. Відтепер кожного дня біля будинку облдержадміністрації вони нагадуватимуть владі про своє існування, а потім до цієї акції мають намір залучитися батьки юнаків і дівчат. Водночас вісім професорів університету на чолі з його ректором Олександром Царенком поїхали до Києва з вимогою зупинити дію постанови.
- Я не можу зрозуміти ні свого Міністерства агропромислового комплексу, ні особисто Юрія Карасика, ні обласне управління сільського господарства, - з гіркотою в голосі зізнався кореспондентові "Дня" перший проректор університету Іван Брюховецький. - Невже Сумщині, яка вважається аграрною областю, не потрібний сьогодні один з найстаріших в Україні вуз такого профілю? За якихось двадцять років ми досягли статусу університету, а тепер усі наші здобутки виявились перекресленими. У верхах навіть не вважали за потрібне заздалегідь попередити наш колектив про вихід постанови. А тому і викладачі, і студенти сьогодні одностайні у своїй думці. Юнаки будуть виходити на майдан, доки їм не повернуть головний корпус.
Суми