Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

22 мая, 2007 - 00:00

День Святого Валентина - свято всіх закоханих.


1663. Канада стала королівською провінцією Франції.

1797. Британська ескадра під командуванням адмірала Джона Джервіса розбила іспанський флот поблизу мису Сан-Вінсенті. У цій битві відзначився Гораціо Нельсон, якому присвоїли звання контр-адмірала.

1898. Після зустрічі в берлінському "Палас-отелі" російського нафтопромисловика Еммануїла Нобеля і німецького інженера Рудольфа Дизеля Росія отримала ліцензію на використання двигуна внутрішнього згорання нового типу.

1893. США анексували Гавайські острови.

1914. У Галичині проведено виборчу реформу, яка дозволила українцям отримати третину місць у крайовому сеймі.

1921. Підписано мирний договір між УСРР* і Литвою.

1943. Війська Південно-Західного фронту визволили місто Ворошиловград (зараз Луганськ).

1946. Запрацював перший у світі серійний комп'ютер ENIAC, створений ученими Пенсільванського університету (США).

1956. Розпочав свою роботу історичний ХХ з'їзд КПРС, який розвінчав культ особи Й. Сталіна.

1967. У Мехіко підписано Договір про заборону ядерної зброї в Латинській Америці (Договір Тлателолко). Набрав чинності 25 квітня 1969 року.

1992. Верховна Рада України ухвалила "Основи законодавства України про культуру".

1993. Угорщина, Польща та Україна підписали в Дебрецені (Угорщина) декларацію про співробітництво народів Карпатського регіону.

--------------

* До 31 січня 1937 р. повна назва - "Українська Соціалістична Радянська Республіка".

СОЦІОЛОГІЧНА СЛУЖБА "ДНЯ"

КОМЕНТАР

Перша "десятка" партій, в основному, стабілізувалася. Підвищення рейтингу блоку СПУ та СелПУ відбулося за рахунок оцінок журналістів і населення. За відповідями киян "помінялися місцями" НДП і "Громада", - тепер ранг НДП вищий. Цікаво, що серед населення, яке голосуватиме, ранг СДПУ(о) (третій) вищий, ніж серед експертів (шостий), які передбачають, як пройде це голосування. Це спостерігається і щодо інших партій. Побачимо, що буде на виборах.

У "десятку" увійшов блок "НЕП", а покинула її Партія зелених (хоч, можливо, ненадовго, оскільки при підсумковому рейтингу 11, ранг серед населення - 7). Усі три групи респондентів назвали 15 партій з тридцяти. Зазначимо, що в "десятку", на думку киян, увійшла ХДПУ, а на думку експертів - блок "Національний фронт" (підсумкові рейтинги, відповідно, - 12 і 13).

Взагалі, за результатами двох останніх тижнів створюється враження про деяке затишшя на партійному "ринку". Тут, певно, позначаються дві обставини. Перше: нині партії зайняті копіткою роботою в регіонах (насамперед, залученням електорату, що не визначився) і їх головні "аргументи" все ще не пред'явлені. Друге: загроза скасування Конституційним Судом деяких норм нового закону про вибори все-таки утримує в підвішеному стані багато яких партії. Наприклад, кияни в цьому опитуванні згадували 26 партій із тридцяти. Якщо норма закону про чотиривідсотковий бар'єр буде скасована, то 26 мають шанси пройти до ВР. І тоді знову неструктурований, різношерстий парламент?

Соціологічна служба "Дня", Український інститут соціальних досліджень, центр "Соціальний моніторинг".

 

Газета: 




НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ