РЕГІОНИ
Шахтарі вже не чекають сигналу до страйку
Проведення шахтарського страйку, запланованого на 12 березня, ще вчора ставилося під сумнів. Керівники Центрального комітету профспілки працівників вугільної промисловості (ППВП) дійшли висновку, що всі попередні акції протесту позитивних результатів не дали: уряд залишився байдужим до вимог гірників. Таке саме ставлення до страйкуючих продемонстрували й місцеві власті вугільних регіонів.
Попереднє рішення - у разі невдачі однодобового страйку- попередження вести мову про повне зупинення всієї вугільної промисловості - учора до пізнього вечора переглядали на засіданні президії ЦК ППВП в Донецьку, в якому взяли участь представники територіальних комітетів шахтарських профспілок. Проте, як повідомила кореспонденту "Дня" Аллі АНТИПОВІЙ референт із оргроботи ЦК профспілки Надія Бондарчук, трудові колективи вугільних підприємств Донбасу до проведення страйку готові.
Водночас, як повідомив міністр вугільної промисловості Станіслав Янко агентству Інтерфакс-Україна, учора вранці, вимагаючи погашення заборгованості по заробітній платі, шість шахт оголосили страйк: дві - у Донецькій області, три - у Луганській і одна шахта виробничого об'єднання "Укрзахідвугілля".
За словами С. Янка, заборгованість з виплати заробітної плати у вугільній галузі становить 2,08 млрд. грн., тобто близько половини всієї заборгованості в Україні.
ІНВАЛІДИ ПРАЦІ КРАСНОДОНА ПІДТРИМАЛИ АКЦІЮ ПРОТЕСТУ ШАХТАРІВ
Фото Юрія Хромушина
Завершено розслідування справи про вбивство редактора "Вечерней Одессы"
Михайло АКСАНЮК, "День"
Група слідчих з особливо важливих справ, що вели розслідування обставин підготовки та скоєння вбивства заслуженого журналіста України, редактора газети "Вечерняя Одесса" Бориса Дерев`янка, завершили попереднє слідство і направляють обвинувальний висновок до обласного суду. Про це 10 березня кореспондента "Дня" поінформував керівник слідчої групи прокуратури Володимир Завадський.
За півроку - з 11 серпня, коли найманий вбивця розстріляв вранці дорогою на роботу журналіста-депутата Б.Дерев`янка, до 10 березня - досвідчені криміналісти у тісній взаємодії з оперативниками здійснили сотні пошуково-слідчих заходів, зібрали та всебічно проаналізували тисячі документів, речових доказів, експертних висновків, матеріалів свідчень та опитувань, що стосуються життя й діяльності редактора "Вечірки" і тих, що організували та скоїли тяжкий злочин.
За словами В.Завадського, при розслідуванні обставин вбивства Бориса Дерев`янка слідча група викрила й іншу кілерську бригаду, що діяла в Республіці Молдова і на Одещині. Причому встановлено й документально зафіксовано, що члени молдовських злочинних груп мали зв`язки і з керівництвом одеських легальних організацій, наприклад, відомої в Одесі спортивно-атлетичної асоціації "Олімп".
За матеріалами слідства, зібраного в десяти томах, на лаві підсудних, вірогідно, опиняться п`ять звинувачених у скоєнні вбивств, підготовці до них, посередництві та замовленні. Як уточнив В.Завадський, це громадяни Республіки Молдова Глюк, Петриман, Бокова та інші.
Дума хоче суду над Черномирдіним та Чубайсом
Віктор ЗАМ`ЯТІН, "День"
Державна дума Росії вчора взяла за основу проект резолюції, який вимагає притягнення до карної відповідальності прем`єр-міністра Віктора Черномирдіна, віце-прем`єра Анатолія Чубайса та кількох інших неназваних у документі високопосадових урядовців.
Проект резолюції було внесено головою комітету Держдуми з питань безпеки, комуністом Віктором Ілюхіним, а приводом до такого рішення нижньої палати російського парламенту стало минулорічне скорочення урядом бюджету на 1997 рік без згоди парламентаріїв. Як вважає Ілюхін, це завдало збитків державі на 6,58 трлн. нових рублів.
Остаточну редакцію резолюції Держдума планує схвалити наступного тижня. І, на думку багатьох думців, цілком можливим виглядає найближчим часом вотум недовіри російському урядові.
Спостерігачі припускають, що думці "пригадають" Черномирдіну й те, що він підписував пакет угод з Україною щодо Чорноморського флоту. Ліві та націоналісти в Думі вважають ці угоди вкрай невигідними для Росії. І, таким чином, висловлені вчора головою Ради національної безпеки та оборони України Володимиром Горбуліним сподівання, що Дума найближчим часом ратифікує "великий" договір з Україною, виглядають занадто оптимістичними.
"Відпускник" Удовенко просуває Японію до Ради Безпеки
Віктор ЗАМ`ЯТІН, "День"
Учора міністр закордонних справ України Геннадій Удовенко розпочав свій триденний візит до Японії. Міністр, до речі, ще в лютому оголосив, що бере відпустку на період передвиборної кампанії в Україні (він балотується за партійним списком НРУ), але, очевидно, це не заважає йому активно керувати зовнішньою політикою держави.
Однак пан Удовенко також головує на 52-й сесії Генасамблеї ООН, яка не практикує надавати передвиборні відпустки. То ж візит українського міністра закордонних справ буде присвячено, серед іншого, оонівській тематиці. Зокрема, очікується, що в Токіо український міністр уже офіційно заявить: Україна підтримуватиме наміри Японії стати постійним членом Ради Безпеки ООН.
У постійному представництві України в ООН кореспондента "Дня" повідомили, що від позиції Геннадія Удовенка як голови сесії Генасамблеї багато чого залежить щодо вирішення цього питання. Тим паче, що зовсім не всі великі держави вітають кандидатуру Токіо.