ЛІБРЕТТО ПО-ШВЕДСЬКОМУ
Першою володаркою трьох медалей в олімпійському Нагано стала російська лижниця Лариса Лазутіна: "срібло" на 15 км, перемога на "п'ятірці", а позавчора й на 10-кілометровой трасі ("гандикап Гундерсена"). Її подруга ще за збірною СРСР, а нині піддана Швеції Антоніна Ордіна розповіла національному телеграфному бюро ТТ: "Дізнавшись, що Лариса вирішила торік залишити великий спорт через розбіжності з тренером Олександром Грушиним, я порадила цього не робити. Бо може тренуватися сама, йти своїм шляхом. Мені здається, що в перемогах Лариси є дещиця й моєї заслуги".
А сама Лазутіна, після свого другого "золотого" фінішу абсолютно щиро дякувала переслідувачкам, разом з якими вони розіграли на останньому підйомі захоплюючий ендшпіль. "День" вже коротко повідомив учора про неймовірний кидок броварчанки Ірини Терелі-Тараненко з одинадцятого стартового місця на підсумкове четверте. Мабуть, саме на "десятці" наша землячка нічим не поступалася першій (згадаймо дистанцію 15 км) чемпіонці Нагано-98 Ользі Даниловій, якій дісталося цього разу "срібло". Лазутіна про свою подругу по команді, котра "стрибнула" з п'ятої позиції ("система Гундерсена" робить перерахунок з п'ятикілометрівки) на другу, сказала так: "Думаю, сильна нервова система допомогла Ользі домогтися успіху. Заздрю її холоднокровності: вона спокійно засинає за будь-якої ситуації, а мені треба іноді цілу пляшечку валеріани осушити".
Не меншого перехресного допиту журналістів зазнав того дня норвежець Бйорн Делі. Чемпіон у лижній гонці на 10 км став третім в історії (і першим серед чоловіків) володарем шести золотих олімпійських нагород у зимових видах спорту, наздогнавши за цим показником легендарну ковзанярку Лідію Скоблікову і знов-таки лижницю Любов Єгорову.
ПІВКІЛОМЕТРА ДО "ЧАЙНОЇ ЦЕРЕМОНІЇ"
Ну, тут уже, як мовиться, кому чого бракувало. Японія в захваті. Уперше в літописі виступів на зимових Олімпіадах завойовано вищі нагороди більш ніж в одній індивідуальній дисципліні. Золотий почин, як уже повідомлялося, зробив спринтер Хіроясу Шиміцу, котрий уперше став на ковзани у трирічному віці в невеликому містечку Обіхіро (острів Хоккайдо) і продовжив спеціалізацію скорохода у вищій школі Ширакаба. Хоч Шиміцу сильний саме на 500-метрівці (володар світового рекорду - 35,39 секунди, який встановив 2 березня 1996 року в Калгарі), але абсолютних перемог на його рахунку ще не було.
А ту саму другу, довгоочікувану золоту, принесла господарям Ігор-98 Тае Сатойя. Лише їй вдалося набрати більш ніж 25 балів на вибоїстій трасі лижного фристайлу, що іменується "могул". Випередила вона, зокрема, німкеню Татьяну Міттермайер і норвежку Карі Траа, які більш звикли до "перших страв" на головних бенкетах.
21-річна студентка на прізвище Сатойя, не приховуючи щастя, розповіла один свій секрет. Якось вона захоплювалася популярною в Японії азартною грою "пачинко". Одного разу минулої весни, вдаючися до улюбленого заняття, вона по-дитячому загадала: якщо остання кулька влучить туди, куди треба, то вона обов'язково виграє золоту медаль у Нагано і "зав'яже" з "пачинко" на все життя, що залишилося. Кулька справді влучила. А Тае, крім уже здобутої золотої медалі, отримає за перемогу 3 млн. єн /близько 24.000 доларів/ від Національного олімпійського комітету Японії.
ХТО ВИНЕН? - "СОВЄТИ"!
Лише дев'яте місце посіла чоловіча збірна Німеччині з хокею. Так, в олімпійському турнірі вперше грають УСІ верстви хокейного населення, і заокеанські "профі" теж. Але Білорусь, яка посіла перше місце в групі, навряд чи випереджає німців за вкладеним у команду капіталом. Та що ви думаєте, керівники збірної ФРН знайшли "винного"! Це білоруський захисник Руслан Салей з "Анахайм Майті Дакс". Він, мовляв, був покараний керівництвом НХЛ за удар головою суперника, однак допущений до ігор олімпійського турніру замість відбуття двоматчевої дискваліфікації. Аргумент, погодьтеся, непереконливий, адже ліга - це ліга, а збірна...