Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

Президент побував у гостях у Лазаренка

8 июня, 2007 - 00:00


Вадим РИЖКОВ, "День"

НЕМАЄ ВІЧНИХ ДРУЗІВ - Є ВІЧНІ ІНТЕРЕСИ?

"Гра в демократіюю закінчилася!" - ця фраза звучала рефреном у виступі Президента Кучми на зборах "активу" Дніпропетровської області, де він представив нового голову облдержадміністрації Олександра Мігдеєва.

За словами Леоніда Кучми, колишній губернатор Віктор Забара "не витримав тієї ситуації, що склалася в області", "контроль на виборах було віддано повністю одній силі - "Громаді" на чолі з Павлом Лазаренком", а обласна та районні адміністрації "підняли руки". Главу держави шокувало те, що від самого кордону області до Дніпропетровська на полях стоїть незібраний торішній урожай, а 200 тисяч гектарів землі залишилися незораними. Не краща ситуація й у промисловості, де процвітає бартер. Підприємства, причому такі, як "Криворіжсталь", Дніпродзержинський металургійний комбінат, за словами Кучми, навмисно примушували перейти на товарообмінну схему, бо "таким чином красти набагато простіше".

"Великим фахівцем" у бартеризації економіки назвав Президент голову облради Павла Лазаренка. Йому ж у провину він поставив і те, що у підприємств на виплату знаменитої пенсійної "десятки", що вирішила результат виборів в області, "повіднімали (?) гроші". "За все це доведеться відповідати", - заявив Кучма. На нового губернатора він поклав повну відповідальність за погашення боргів щодо виплати зарплати, пенсій, збір податків, "не киваючи при цьому на Київ".

"Дісталося" на зустрічі із земляками не тільки директорам, яких глава держави пообіцяв "познімати" (забувши, очевидно, що присутніми були не тільки голова державного сектора, а й акціонерних компаній, з якими вже не так просто розставатися), а й меру Дніпропетровська Миколі Швецю, на якого впала підозра в сприянні Лазаренку на виборах, а також за відсутність належної ініціативи та "надмірну хворобливість" прокурору області Олексієві Баганцю.

Як з'ясувалося, кадрові потрясіння чекають не тільки Дніпропетровщину. На прес-конференції після зустрічі з "активом" Леонід Кучма пообіцяв "істотні зміни на рівні областей", оскільки "більшість губернаторів показали свою неспроможність. Вони надто засиділися у своїх кріслах, працювали тільки на себе або за принципом "а раптом червоні прийдуть". Проте, заявив Кучма, червоні "не прийдуть ніколи".

Президент не приховував свого роздратування щодо спікера Олександра Мороза, котрий намагався, за його словами, створити у державі "вертикаль Рад", що сприяло в свою чергу діяльності Лазаренка на Дніпропетровщині. "Від того, хто буде главою парламенту, - сказав він, - багато що залежить. Тому ми робитимемо все для того, щоб на чолі стала людина нормальних поглядів - ні надто лівих, ні надто правих". "Допустити далі таку роботу, як це було протягом чотирьох років з колишнім парламентом, - заявив Кучма, - неможливо".

Очевидно, в контексті кращого керування Верховною Радою, Леонід Данилович висловився за депутатську недоторканість "у розумних межах", а не таку "яка є в Україні", оскільки "багато хто сховався за депутатський мандат, щоб не відповідати за те, що створили". Свою позицію та "сценарії можливого розвитку подій в Україні" Кучма має намір викласти 4 травня під час виступу в столичному палаці "Україна".

Цікаво, що на зустріч із Президентом в будинок обласної адміністрації прийшов і Павло Лазаренко. Дніпропетровське начальство зустрічало його з великою повагою. Павло Іванович нікому не погрожував, привітно з усіма вітався й цілувався. Він відчував себе гостинним господарем, оскільки й будинок облдержадміністрації, що з подивом виявив Президент, належить... облраді.

 

Газета: 
Рубрика: 




НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ