Вперше до Києва приїжджає легендарний американський джазовий музикант, композитор і співак Джордж Бенсон. 15 травня у Палаці «Україна» відбудеться його концерт.
У першій частині вечора він виконає декілька своїх шлягерів, які прославили не лише автора, але й таких виконавців, як Мадонна, Даяна Росс, Вітні Г’юстон. Потім прозвучать декілька джазових попурі, а в фіналі ми почуємо бенсонівські хіти останніх років і його нові композиції. Це дві з половиною години найбільш якісної музики і ніяких фонограм. Візитівкою Джорджа Бенсона є «звуковий мішок» — коли він співає та імпровізує на гітарі. Винахід музиканта набув широкого розповсюдження серед цілої армії молодих гітаристів, які намагаються копіювати Бенсона. Музикант, завдяки своїй майстерності, зробив джаз неймовірно популярним у різних країнах. Альбоми «That’s Right», «Standing Together», «Absolute Benson» і «Irrepllaceable» розійшлися мільйонними тиражами всім світом. Його фантастичний багаторічний успіх засновано на універсальності його композицій. Це не лише джаз і блюз, але й популярна музика з елементами латинських ритмів, соул композиції. Бенсон знаменитий інтерпретатор пісень «Бітлз» і віртуозний виконавець бразильської музики. Його пісні: «Natur Boy», «This Masquerade», «In Your Eyes», «Late at Night», «Black Rose», «Love Dance», «Nothing Gonna Change my love for you», «Give Me the Nihgt», «Everything must Change» — стовідсоткові хіти. Вони обов’язково прозвучать у київському концерті.
Незважаючи на світову популярність, Джордж, судячи з райдеру, зовсім невибагливий. Хоча до нашої столиці він їде не один, а з почтом — 43 особи плюс улюблений тер’єр. Організатори гастролей, коли побачили багатосторінковий райдер зірки, то спочатку навіть розгубилися. Але коли уважно прочитали вимоги музиканта, зрозуміли, що особливих клопотів від заморської знаменитості очікувати не треба. Просто Джордж дуже скрупульозно все записав. Найбільші претензії він пред’являє до акустичних можливостей зали, де він має виступати. З 43 членів бенсонівської команди жодної зайвої особи (лише музиканти, звуко- і світлорежисери). У складі його бенду є імениті музиканти — клавішник Девід Гарфілд, бас-гітарист Стенлі Бенкс і гітарист Майкл О’Ніл.
Джорджеві Бенсону не потрібні візажисти, костюмери та особисті кухарі. Він надає перевагу вегетаріанській їжі. Не палить і зовсім не п’є. До організаторів київських гастролей він висловив три прохання: організувати екскурсію Києвом, покататися на річковому пароплаві Дніпром і допомогти йому придбати українські народні музичні інструменти. Виявляється Бенсон не лише гітарист-віртуоз, а й справжня людина-оркестр. Уміє грати на майже сотні різних інструментів і ще він завзятий колекціонер. Із кожного свого зарубіжного турне Джордж везе додому фолкреліквії. Перед гастролями до Києва він спілкувався з українськими музикантами з діаспори США. Детально розпитував про невідому йому нашу країну. Послухав записи і загорівся мрією поповнити свою колекцію — купити трембіту, волинку і бандуру. Якщо його бажання сповняться, то доведеться фрахтувати літак (лише одна трембіта в довжину займе цілий салон).
ДОВIДКА «Дня»
Джордж Бенсон народився 23 березня 1943 року в Піттсбурзі (Пенсильванія, США). Семирічним хлопчиною почав грати на гітарі, співати й танцювати. На феноменальні здібності Джорджа звернули увагу продюсери. Вже підлітком Бенсон став виступати в складі різних груп, що грають ритм-енд-блюз. 1962 року він дебютував як професійний гітарист. Грав не лише в Америці, але й багато гастролював Європою, зокрема, з групою знаменитого скрипаля Жана-Люка Понті. Величезний вплив на молодого Бенсона справила творчість легендарного джазового гітариста Веса Монтгомері. А коли до Бенсона прийшла справжня світова популярність, джазові фахівці назвали його найбільш яскравим послідовником Монтгомері і охрестили Джорджа «Новим босом гітари».
У середині 60-х Бенсон записує свої кращі альбоми з органістом Джеком МакДаффом, потім вийдуть записи за участю молодих «зірок» — піаніста Гербі Генкока, басиста Рона Картера, барабанщика Біллі Кобема. На студії «СТІ» вийшло чимало цікавих записів Бенсона. Він стає відомим як популярний гітарист і співак. Цей успіх було по-справжньому закріплено в 70 — 80-х р.р., коли музикант підписав контракт із компанією «Warner Brothers». Альбоми «In Flight», «Breezin’», «Weekend in L.A.», «Give Me the Night», «In Your Eyes», «20/20» мають колосальний успіх у різних країнах. За пісню «This Masquerade» Бенсон отримує престижну премію Grammy. Протягом 12 років він посідає перші позиції в анкетах-опитуваннях критиків і читачів провідних музичних видань США, Японії і Європи.