«Моя скромна Велика земля»
У 24-му «Маршруті №1» «День» досліджує магічний простір Волині
На днях у польскому Холмі відбулися заходи до 750-х роковин смерті короля Данила Галицького, в яких активну участь взяли українці, зокрема, і волиняни. Сучасна Волинь була б інакшою, якби у 1200-х роках не було короля Данила, який вже тоді творив націю, народ, державу... Як інакшою була б і вся Україна...
Ще у попередніх числах «Маршруту №1», присвячених мандрам, Миколаївщині та Одесі, креативна команда «Дня» почала детально досліджувати український простір свободи — його історичні та сучасні компоненти, людей, без яких він був би неможливим, особисті історії тих, хто нині його розбудовує та розширює. І в цьому контексті Волинь, її історія та люди — це благодатна тема, яка не має кінця-краю. Тут кожне село, містечко чи місто отримало у спадок сліди великої Історії, якими нині має гідно розпорядитися. Новий випуск глянцевого додатку «Маршрут №1. Волинь — спокійна сила»» — про це. І не лише.
«Волинь — не найбільша територія нашої країни, але це справді Велика земля. Щось у ній є таке магічне, що, читаючи історію, розумієш: це вцілілий фантастичний осколок Київської Русі, домонгольскої Русі, — пише у своїй традиційній вступній колонці головний редактор «Дня» Лариса Івшина, яка сама родом з цієї Великої землі. — Це єдина земля, яка мала свого монарха — короля Данила, який у 1200-х роках, коли ще наших пихатих сусідів навіть у задумі не було, творив націю, народ, державу...Такі обрані історією і часом моменти живуть тисячоліттями, але сучасникам треба докладати більше зусиль, щоб зрозуміти значення Луцького замку в нашій історії. Або розуміти, що Володимир-Волинський — це не районний центр, а опора краю, віри, війська, — поряд була зимова резиденція Володимира Хрестителя. І коли світ сприймається людьми так, то це найперша підстава для самоповаги. І звідти — побудова гідної сучасності».
Якщо ви ще не знайомі з цією землею, то варто скласти свій «особистий путівник Волинню» — як географічний, так й інтелектуальний. Свою мандрівку можна розпочати з Музею ікони у Луцьку, а продовжити у замку Любарта, резиденції князів Радзивілів в Олиці — одного з перших в Україні квадратних бастіонів, Свято-Успенському монастирі у Володимир-Волинському — єдиній пам’ятці архітектури на території Волині, що дійшла до нас із часів Київської Русі та... Список — безкінечний.
Дослідити магічний простір цієї землі з різних ракурсів вам допоможе новий «Маршрут №1». У ньому зі «своєю Волинню» вас познайомлять музикант Олександр Положинський, письменник Володимир Лис, письменник, філософ, радянський політв’язень Євген Сверстюк, футболіст Артем Федецький, режисер Олесь Санін та інші.
У Маршруті ви прочитаєте про сім чудес Волині, дізнаєтесь цікаві факти про цей регіон, познайомитесь з місцевою кухнею. Творча команда «Дня», яка працювала над цим випуском, підготувала для вас оригінальну інфографіку про Шацькі озера, кулінарний гід та багато інших цікавих «штрихів» до портрету Волині, яку Лариса Івшина у своїй колонці назвала своєю «скромною Великою землею».
Запитуйте 24-й випуск глянцевого щомісячного додатку «Дня» «Маршрут №1. Волинь — спокійна сила» у кіосках преси вже — 26 вересня або ж замовляйте на сайті «Дня».
Відгуки партнерів про «Маршрут №1. Волинь - спокійна сила»
Оксана Шевченко, адміністративний помічник генерального менеджера Hyatt Regency Kyiv:
«Шановна редакція всеукраїнської газети «День»!
Перш за все хочу відзначити, що мені завжди неймовірно приємно тримати в руках Ваші видання, а особливо Маршрут №1!
Цікаво написані матеріали, пізнавальні статті та дуже «смачний» кулінарний гід. Приємно, що українська преса виходить над дійсно достійний Европейський рівень.
Бажаю Вам подальшого процвітання та підкорення все вищих і вищих вершин!»
Тетяна Єлісєєва, завідувач Музею волинської ікони:
«Коли я писала свій відгук у колонку «Моя Волинь», скажу відверто, що... наплакалася... Бо почала згадувати свою родину, одна гілка якої з Білорусі, а інша з російської Орловщини, але волинська земля стала для нашого роду також рідною. Стала просто рідною. У волинську землю лягли і дідусь-білорус, і бабуся-росіянка. І коли я думала, якою є «Моя Волинь», то найперше відзначила толерантність, доброзичливість волинян. Я вдячна Ларисі Івшиній, яка цією колонкою спонукала мене до цих хвилюючих, але таких приємних і дорогих спогадів. Ми з сином уже вважаємо себе волинянами, бо тут наша сім'я, тут наш дім. Випуск волинського «Маршруту №1» просто чудовий. Ми ж оцінюємо його з особливою, сказала б, прискіпливістю. Але наче відкриваємо знайомі місця по-новому, дивимося на них відкритими очима. Ми ж звикли, що у нас є Музей волинської ікони, який серед інших туристичних та культурних об'єктів регіону має найбільшу відвідуваність. У нього їдуть люди з усього світу, до нього ідуть хресні ходи, бо ми маємо у своїй експозиції безцінний дар від предків: Холмську ікону Богоматері, це одна з апостольських ікон, котра дійшла до нашого часу. І саме газета «День» у свій час багато писала про історію цього святого образу, історію його появи саме у Луцьку, про реставрацію, котра також мала свої таємниці... Газета «День» є для Волинського краєзнавчого музею, підрозділом якого ми є, цінним партнером, бо ми однаково дивимося на історію України.
Можливо, і вступне слово Лариси Івшиної, написане з такою душевністю, знайшло відгук у моєму серці, бо я також не раз роздумувала, а чому ж Волинь стала нам не мачухою, а мамою, чому я навчалася і навчаюся у волинян. Тепер нам потрібні тільки кілька екземплярів цього випуску «Маршруту №1» – з автографом головного редактора «Дня». Для Музею волинської ікони та для Волинського обласного краєзнавчого музею.»
Олексій Повторейко, шеф-кухар шотландського дому-ресторану Whisky Corner:
«Випуск «Волинь – спокійна сила», як й інші номери «маршруту №1», що висвітлюють регіони, дуже цікавий з точки зору історії – дізнаєшся про цікаві місця саме цієї місцевості. Наприклад, огляд про Швацькі озера або замки. На мою думку, це дуже корисно для молоді. Є своя родзинка – україномовний, схожих глянців і немає більше в Україні. Гадаю, що потрібно розвивати журнал у цьому ж напрямку. Звичайно ж сподобалася рубрика «Кулінарний гід», з оглядом нашого сезонного меню. Читали всім рестораном ще у п’ятницю! Дякую!»
Василь Мельник, менеджер з просування, Gismeteo:
«Ваші теми з кожним разом все цікавіші й цікавіші! Нові грані, нові погляди, нові люди… З кожним номером відкриваю для себе нову сторону нашого суспільства!
Дуже приємно з вами співпрацювати. Ми розповідаємо про погоду в країні, а ви робите погоду в суспільстві! Так тримати!»
Ольга Чебелюк, директор з маркетингу компанії «Гранд Персона»:
«Читали всім колективом –дуже сподобалося! На сторінках «Маршруту №1» Волинь вийшла дуже яскравою, насиченою, багатогранною.
Матеріал про наш ресторан вийшов цікавим і наповненням (бо ж ви поставили перед нами все ж складне та відповідальне питання!), і версткою.
Тримайте так й надалі. Чекаємо від вас нових цікавих пропозицій.»
Валерій Мельник, заслужений журналіст України, фотограф:
«Дуже добре, що редакція газети «День» відповідально і ретельно відновлює те, що стільки років гнобила і заперечувала колишня радянеька комуністична влада: відновлює історичне коріння українського народу. Якщо у народу, нації це коріння слабке, то не буде у людей і розуміння, що він має відстоювати. Не буде у нього стійкості і сили духу.
Приємно, що завдяки «Дню» маємо гарний український глянець. В принципі глянцеві журнали ми мали і маємо, але українського тексту, українського духу у них завжди обмаль. Гарні ілюстрації, прекрасний дизайн, випуск сприймається як одне ціле, а це дуже важливо. Журнал має своє обличчя, він непересічна подія для Волині і волинян. Волинь і волиняни усе роблять, аби відстояти не тільки свою автентичність, а й, власне, українську державність. Виховання патріота – ця ідея не нав'язливо, але наскрізно проходить через увесь випуск. Це одне із завдань, яке ставили перед собою творці цього журналу, і з ним прекрасно справилися. Хотілося б, аби наступні випуски і саме про Волинь відкривали для громадян України і не тільки України наш регіон ще глибше, бо ексклюзивів у нас вистачає.
Вдячний головному редактору газети Ларисі Івшиній, яку Волинь пам'ятає і любить, за цю колективну роботу. Але спочатку мусила бути ідея... Приємно, коли людина не забуває свого коріння, звідки вона родом, що дав їй у свій час її рід і її мала батьківщина. Адже всі ми насправді родом з дитинства. Творцям випуску про Волинь вдалося передати характер волинянина: його непоказну працелюбність, толерантність, його автентичність, його розуміння, що ми сильні тільки в одній українській державі.»
Левко Давидюк, дизайнер:
«Велике вам спасибі за пропозицію, з якою ви до мене звернулися. Для мене було приємною несподіванкою те, що моя діяльність мала місце навіть у всеукраїнському(!) журналі про рідну Волинь.
Окреме дякую рекламній агенції за макет, адже всі мої побажання були враховані – коротко, лаконічно, нічого зайвого. Радий, що основні кольори глянцю співпали з кольоровою гамою мого логотипу. І шрифт, підібраний для мого рекламного блоку, теж неймовірно сподобався. Тож загалом, все вийшло зі смаком.
Ваш «Маршрут №1» перевершив мої сподівання. Я, як дизайнер, звернув особливу увагу на вашу обкладинку – маю думку, що це дуже вдале рішення використовувати мальовані авторські зображення. Виглядає дійсно дуже незвичайно.
Євгенія Курачова, менеджер з реклами і зв’язків з громадськістю Fairmont Grand Hotel Kyiv:
«Дуже сподобався ваш останній випуск: красива обкладинка перегукується з історичними сторінками Волині. Журнал виглядає стильно і сучасно, враховуючи всі тенденції якості друку, наповнення гарними іміджами та інтелектуальним наповненням.
Підтримуючи традиції, пропонуємо газеті «День» продовжити співпрацю з нашим готелем у висвітленні недільних музичних вечорів, що ми розпочинаємо у жовтні.
Будемо дуже раді бачити ваше видання нашим партнером!»
Леся БОНДАРУК, історик, журналіст:
– Який же очікуваний був цей «Маршрут № 1» про Волинь! І не розчарував. Від нього повіяло теплом рідного краю і усмішками волинян, які відомі не лише в Україні, а й у світі. Євген Сверстюк, Олесь Санін, Володимир Лис – класики сучасної культури, а поруч і ціла плеяда молодих і перспективних. Історичні та архітектурні, релігійні пам’ятки, озерне багатство краю і його мальовнича природа – інтригуючий путівник для туриста, який слідом за ним зможе відкрити ще більше цікавого. Читаєш — і відкриваєш свою Волинь для себе по-новому, пишаєшся, що живеш тут і радісно запрошуєш друзів у гості.
До всього різноманіття розповідей у спецвипуску газети «День» хочеться додати, що Волинь ще й фестивальна! Саме тут зародився фестиваль авторської пісні «Оберіг», який у 90-х роках ХХ століття став музичним авангардом, тут час від часу оживають автентичними піснями й обрядами фольклорні фестивалі «Берегиня» та «Поліське літо з фольклором». А фестиваль альтернативної музики та українського духу «Бандерштат» щороку на Волинь скликає тисячі патріотів із усіх куточків України. Щороку влітку проводжу екскурсію у село Новий Загорів для «бандерштатівців». Молоді люди захоплено оглядають руїни старого монастиря, де творив Йов Конзелевич, слухають розповідь про героїчний бій чоти УПА з німецькими нацистами і благально запитують: чому в Україні це місце невідоме, чому ніхто не рятує монастир, який є окрасою нашої культури всеукраїнського масштабу. І приємно, що «Маршрут № 1» також протоптав свою стежину у цей куточок історії.
Наталія МАЛІМОН, заслужений журналіст України:
– Можна прожити все життя на Волині, не прагнучи нічого іншого, бо тут – найліпше, найспокійніше твоїй душі. Можна “з льоту” назвати район, у якому те чи інше село, бо за роки журналістської роботи в яких тільки закутках Волині ти не бував. І після цього всього ти... відкриваєш собі рідний край з якогось іншого, незнаного боку. Саме такі враження у мене від випуску “Маршруту №1”, присвяченого Волині. Сто разів же, як кажуть, бувала у селі Сваловичі, яке є селом-музеєм, добиралася у нього машиною і навіть човном – Прип'яттю, Стоходом – а ось питаю і питаю у Валерія Мельника: “Валерій, як тобі вдалося зробити такий знімок зі Свалович?..” “Та як, – каже. – встав вранці, заліз на вишку, аби знімати схід сонця. Дивлюся, метрів за 200 – рибалка. І краєвид же краси неповторної. Я й зняв”. Звичайно, він трохи, як кажуть, прибіднюється, бо багато хто дивиться на цю неповторну волинську красу, та не кожен може її “побачити”. Але Волинь, як дуже влучно написала головний редактор газети “День” Лариса Івшина, дає дуже багато можливостей для знайомства з нею.
Волинь, якщо ти тут народився, вже ніколи не вийде з твого серця, тому такий душевний вступ написала Лариса Івшина. Мені все думалося: а що ж скаже вона у своєму вступному слові?.. Як представить “чужому” читачеві свій рідний край?.. І навіть якби у журналі був тільки цей її текст, допитлива людина вже б пішла на вокзал і купила квиток до Луцька. Звичайно, Волинь така багатогранна і багатолика, вона була і є на такому перехресті історії та історій, що в одному випуску не мислимо показати всі її туристичні та інші принади. Всі знають Світязь, Шацькі озера, і я Світязь люблю і щоліта бодай на тиждень мушу його провідати. Але на Волині тільки озер – до трьох сотень (!). Святі, Пісочні, Вулканні... І питання, яка вона – ваша Волинь (для колонки “Моя Волинь”) – у моїх співрозмовників, знакових людей нашого краю, викликала шквал емоцій, спогадів. Це була дуже гарна ідея, такі міні-інтерв'ю. Спасибі волинянці, як кажуть, з діда-прадіда Ларисі Івшиній за це відкриття “нашої” Волині.
Сергій Кошуба, видавець журналу Free Time, м. Луцьк
Мода-одне з явищ, яке просувається планетою найшвидшими темпами, майже як Інтернет. Така собі глобальна павутина зовнішніх виглядів і трендів. Проте прокладають ці маршрути до конкретних людей в конкретних містах цілком реальні люди та компанії. Нам приємно було долучитися до проекту "Маршрут №1", оскільки бренд MIOMODA лише починає прокладати свій шлях із Луцька в інші регіони України. Взагалі, якщо говорити про сьогоднішню ситуацію, то основою конфлікту на сході держави є брак спілкування, взаєморозуміння та обміну- поглядами, думками, світоглядами. Тож нам приємно, що існують такі проекти, як "Маршрут №1" - ви проклали шлях зі столиці на Волинь, а ми сподіваємося разом з вами прокласти свої модні доріжки по всій Україні!