Не має в наявності
Уже одинадцятий рік поспіль до Львівського Форуму видавців «День» у рамках свого бібліотечного проекту видає новинку. Цьогоріч – «Підривну літературу». Це – серія, яка складається із 15 «захалявних» книжечок.
«…Складається таке враження, що сумнозвісний Берлінський мур (духовний) ще існує, ще стоїть – просто він «переїхав» на наші терени й тут таки, у рідній державі, розділяє два світи: світ вільної дії та вільної думки й світ віджилих рабських догм та стереотипів, - говорить головний редактор «Дня» Лариса Івшина, за чиєю редакцією вийшла серія «Підривна література». – А якщо пригадати, що, власне, сам Берлінський мур не було ніким підірвано, а було розібрано буквально по цеглині мільйонами людей, які були готові це зробити у потрібну мить. То світоглядне завдання, котре стоїть перед демократичним сегментом українського суспільства, можнас формулювати так: підривати «бункери» віджилого мислення, вивільняти думки людей і бути готовим до того моменту, коли випаде такий шанс і цілком можливо, доведеться розбиратисвій «Берлінський мур» всередині України (всередині кожного нас!)... »
А «підривною» сумішшю стала публіцистика Бориса Грінченка, Тараса Шевченка (його щоденник і листування), Андрея Шептицького, Дмитра Донцова, Симона Петлюри, Михайла Грушевського, Степана Бандери, Віктора Петрова, Єжи Ґедройця, Михайла Хейфеца, Андрія Сахарова, Ліни Костенко, Юрія Шевельова та Валерія Марченка, Джеймса Мейса... До кожного з них написано «ввідний» курс. Авторами передмов стали: Сергій Грабовський, В’ячеслав Брюховецький, Володимир Панченко, Оксана Пахльовська, Євген Сверстюк, Богдан Тихолоз, Володимир Бойко, Станіслав Кульчицький, Ігор Сюндюков, Володимир Сергійчук, Ігор Гирич, Петро Кралюк, Іван Дзюба, Євгенія Сохацька.
«Підривна література» - це фактично тематичне та ідейне продовження серії «Бронебійна публіцистика», виданої торік. Можна сказати, що друга є своєрідним підсиленням першої. І навпаки. Інакше кажучи, для отримання внутрішньої свободи потрібне прочитання їх обох. Бо якщо порізно, то це значитиме, що якісь із хронічних хвороб суспільства можна пропустити. Рабство – захворювання комплексне.
Дизайн нашого нового видання, як і все у «Дні», сповнений багатьох смислів. Червоно-зелені кольори на обкладинках 15-ти книжечок густішають і визрівають, викликаючи апетит до читання та переосмислення. А смужка декоративних літер у дещо революційно-мілітаристичному дусі, заквітає врешті зовсім не мілітаристичними маками, нагадуючи нам про «М’яку силу».
У підтримку цього проекту «День» випустив ще й нову колекційну хустку, виконану у співзвучному дизайні.
Цьогорічна хустка – не новий досвід у історії «Дня», адже маємо чудову хустинку створену 2011 року до 15-річчя газети «День» Лілією Пустовіт та Павлом Маковим. Проте яскравий аксесуар, як супровід книжкової серії, - це вперше! Це унікальний проект. Відправною точкою ідеї слугувала «М’яка сила», уособленням якої обрали сповнену смислів квітку - мак. Сподіваємось що результат припаде до душі поціновувачам нової естетики «Дня».
Щоб придбати хустку, натисність тут.
Власна книжкова серія «Бібліотека газети «День» видається з 2002 р., ідея заснування належить головному редактору «Дня» Ларисі Івшиній. Наразі налічує вже 16 видань, куди увійшла й остання збірка «Підривна література». Деякі книги серії витримали вже по 5—6 перевидань.
Видання із серії «ПІДРИВНА ЛІТЕРАТУРА» можна буде придбати як окремо, так і повним комплектом. Незабаром після представлення на Форумі видавців серія з’явиться в книгарнях українських міст. Утім, книжки можна замовити вже зараз за телефоном: (044) 303-96-23, або на цій сторінці сайту.