Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сила м’якого знака, або Повернення Руської правди. Електронна версія

Ціна 150 грн
2
Мова: 
українська
Рік видання: 
2011
Кількість сторінок: 
800
Формат: 
AZW3, EPUB, MOBI

Також є в наявності друкована версія

Гортати книжку

Для Бібліотеки газети «День» «Сила м’якого знака» є свого роду кульмінацією. Протягом останнього десятиліття «День» видав одинадцять книжок, присвячених осмисленню ключових тем для щойно відтвореної Української держави. Перша з них - «Україна Incognita» (2002 рік) була перевидана вже чотири рази. Саме вона дала назву нашій книжковій серії. Загальний наклад видань Бібліотеки «Дня» (включно із новою) —  60 500 екземплярів.

Авторитетні науковці, громадські та культурні діячі, політики вважають: «День» та «Україна Incognita» стала явищем. І не лише в Україні, а й на пострадянському просторі.

«В одному з перших дипломатичних рейсів на Гельсінкі мені до рук потрапила газета «День» англійською мовою. Це було проривом, оскільки інші газети комплексували, не хотіли, не знали англійської, а тому не видавали англомовної версії. Свого часу мене вразили перші книжки, видання яких започаткувала Лариса Івшина. Це була дійсно цікава історія, тому що нерадянська… Світоглядні прориви, наприклад про Переяславську раду, у мене відбулися завдяки «Дню».

Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО, голова політради «Нашої України», «День» №132-133 від 29 липня 2011 року.

«Книги бібліотеки «Дня» мають бути в усіх крупних та авторитетних університета світу. Газета «День» є однією з дуже небагатьох, яка розуміє, що історія є частиною нашого суспільства».

Марта ДИЧОК, викладачка кафедри історії та політичних наук в Університеті Західного Онтаріо, співробітниця Центру європейських, російських та євразійських студій при Торонтському університеті.

2008 року книги «Дня» отримали гриф Міністерства освіти і науки України «Для використання у навчальному процесі». Нова книжка  — «Сила м’якого знака» — це, як зауважує головний редактор «Дня» Лариса Івшина  - «підручник» для всього суспільства. Після двотомників «Екстракт-150» та «Екстракт+200» (з’явилися відповідно в 2009 та 2010 роках), що переважно присвячувалися новітній історії України, у «Силі м’якого знака» ми йдемо на історичне заглиблення, яке Лариса ІВШИНА пояснює так:

«Для того, щоб так глибоко «пірнути», треба було пройти необхідні етапи підготовки до» занурення». Перший підхід до теми відчуженої української історії ми зробили ще в книзі із компромісною назвою «Дві Русі», що вийшла майже десятиліття тому... З одного боку, «Сила м’якого знака» випереджає час, з іншого – вона дуже вчасна на фоні крупних політичних процесів, які відбуваються на пострадянському просторі. Вони підштовхують українців до пошуку опори саме в нашій історії. Її могутність дає нам абсолютно інший вимір, в якому ми не лише конкурентноздатні, але й дуже цікаві – і для Росії, і для Європи, і для самих себе. Жити в своїй історії – ознака здоров’я будь-якої нації. А для українців наша історія – щеплення гідністю, що вимагатиме адекватної поведінки в повсякденному житті. Саме тому я вважаю, що цією дорогою, яку подолав «День», належить пройти всім, а найперше - українській журналістиці,» - наголошує головний редактор «Дня».

Книга «Сила м’якого знака» - це знакові тексти відомих вчених, публіцистів — авторів, експертів і журналістів «Дня». Серед них – Валерій Степанков, Анатолій Свідзинський, Дмитро Степовик, Григорій Півторак, Оксана Пахльовська, Петро Кралюк, Сергій Кот, Кирило Галушко, Олександр Палій, незмінний ведучий рубрики «Історія та Я» Ігор Сюндюков. У виданні ви знайдете також матеріали, на жаль, уже покійних Клари Ґудзик та Сергія Кримського.
«Сила м’якого знака» - це книга про боротьбу за ім’я та спадщину як боротьбу за майбутнє. У розділах «Витоки», «Постаті», «Московські збирачі земель», «Русь і Москва: нащадки» автори говорять про києворуську державотворчу, культурну та духовну спадщину, про те, як її привласнювали та перекроювали, як ці спроби повторюються сьогодні та про те, як Сила м’якого знака щоразу пробивається, а Руська правда залишається непорушною. 

«За тих інформаційних умов, в яких нині перебуває українське суспільство, такі видання, як «Сила м’якого знака», вкрай потрібні, — вважає історик, один із авторів книги Сергій КОТ. — Проблематика спадщини давньоруської держави надзвичайно важлива. Не з огляду на амбіції і самолюбство. Ми справді належали до когорти тих держав, що визначали долю Європи. Але йдеться про те, що між Україною і Росією ведеться тривала боротьба за київську спадщину. Цей наш період Москва поцупила собі ще кілька століть тому. Її знахабнілість нині набирає нових форм. Наприклад, відзначення 1150-річниці російської державності. А насправді Київська Русь — один із каменів нашого самоусвідомлення. Тому що в світі відчувається інтерес до неї як до цивілізаційного високодуховного спадку. Як до первооснови багатьох культурних явищ в європейських країнах. Щоправда, чимало наукових розвідок про ті часи й не згадують про нас, адже виходять на замовлення і коштом РФ. Ясна річ, ми не можемо стояти осторонь. Це — наша боротьба!»

До речі, цього року газета «День» здійснила ще один важливий проект — запустила історичний електронний журнал «Україна Incognita» — для популяризації непростої української історії в доступному форматі.

Видання книги «Сила м’якого знака» та створення нового веб-ресурсу ми присвячуємо 20-річчю української Незалежності, а також 15–річчю газети «День».

150 грн
1
0
0
0