Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

10 серпня, 2011 - 00:00

Олександр Долгополов стартує з перемоги на Rogers Cup

Український тенісист Олександр Долгополов удало стартував на турнірі Masters 1000 Coupe Rogers у канадському Монреалі (2 430 000 дол.), повідомляє ua.korrespondent.net із посиланням на turnir.ua. У першому поєдинку турніру киянин у трьох сетах обіграв місцевого тенісиста Еріка Хвойка (wild card), який займає 290-е місце в рейтингу АТР, — 6:3, 5:7, 6:4. Матч тривав 2:13 години, й Олександр за цей час зробив 7 ейсів і здійснив стільки ж подвійних помилок (показники суперника — 12/4). У другому колі Долгополов зіграє проти 7-го сіяного Томаша Бердих із Чехії. Раніше Долгополов завоював свій перший титул АТР на грунтовому турнірі Studena Croatia Open в Умазі.

У Холодному Яру проведуть медіашколу

15—20 серпня в Холодному Яру на Черкащині відбудеться Міжнародна літня медіашкола «Свідомі медіа і зцілення історичної пам’яті Холодного Яру». Проект організовує міжнародна неформальна творча спілка медіафахівців, представники НГО, зокрема «Громадяни Землі за свідомі медіа» і Національний екологічний центр України. «Свідомі медіа...» — новаторський проект, зосереджений навколо формування іміджу Холодного Яру як центру української державності. Школа прагне консолідувати зусилля медіа навколо створення інформаційного простору в Холодному Яру й відновлення духовної тяглості поколінь і культур. У насиченій програмі проекту — спілкування із фахівцями з теле-, радіо-, фото- й газетної журналістики з Бельгії, Франції, США, Норвегії, Швеції й України. Про літературне висвітлення історії Холодного Яру розповість письменник, автор роману «Чорний Ворон. Залишенець» Василь Шкляр. Також учасники матимуть можливість взяти участь в ігрових, мистецьких і музичних медіасесіях, повідомляє Ярослава ТИМОЩУК, Літня школа журналістики «Дня».

У Рівному відкрили перший соціальний гуртожиток

Тут житимуть діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, які закінчили навчання, однак не мають власного помешкання. На відкриття такого закладу чекали упродовж чотирьох років — будівельні роботи розпочалися ще у 2007-му. Гуртожиток зможе стати тимчасовим домом для 30 сиріт, яким від 15 до 23 років. Вони мають можливість перебувати тут упродовж трьох років. Вже сьогодні в гуртожитку проживає вісім мешканців. Майже всі працюють. Натомість мета соціального закладу полягає не лише у тому, щоб забезпечити цю категорію молоді тимчасовим помешканням. Дуже важливо підготувати дітей, які не мали повноцінних родин, до самостійного життя, переконують фахівці. Тож мешканці гуртожитку за потреби зможуть мати психологічну, юридичну, соціально-педагогічну та іншу допомогу. У закладі обладнано 13 житлових кімнат, а також інші приміщення, зокрема, для групової роботи, самопідготовки, є кухня, побутова кімната, душова тощо. На його облаштування із державного бюджету виділили майже два мільйони гривень, із обласного — 147 тисяч гривень. До речі, Рівненщина — одна з небагатьох регіонів, який отримав державну субвенцію на завершення робіт у соціальному закладі, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

У Криму утеплюють лікарні за рахунок коштів із Кіотського протоколу

У Криму в розпалі роботи з утеплення фасадів і заміни вікон у лікарнях за програмою Міністерства охорони здоров’я АРК «Реалізація проектів, спрямованих на скорочення викидів або збільшення поглинання парникових газів» з Кіотського протоколу. Як повідомили «День» у Головному управлінні інформаційної політики Ради міністрів автономії, ці роботи вже проведено в п’яти лікарнях на загальну суму 6,4 млн. гривень. На 12 об’єктах роботи ще ведуться й виконані поки на суму 30,7 млн. гривень. Ще в 25 лікарнях заплановані роботи будуть виконані восени 2011 року. Як відомо, Кіотський протокол, що зобов’язав держави скоротити викиди парникових газів, дає країнам можливість продавати невикористані квоти на викиди. Гроші, отримані від продажу квот, можна витрачати лише на проекти, спрямовані на економію енергії й зменшення кількості парникових викидів. Україна ратифікувала Кіотський протокол 2004 року, перші кроки щодо його реалізації було зроблено 2006 року за ініціативою Василя Джарти, котрий очолював тоді Міністерство охорони довкілля. 2010 року уряд Криму першим серед регіональних органів влади України представив керівництву Японії, що викупила українські квоти на викиди парникових газів, проект використання отриманих коштів. Крим отримав від уряду Японії 392 мільйони гривень. Ці гроші дозволять утеплити 139 будівель — 99 шкіл і дитячих садків, а також 40 лікарень, шпиталів і поліклінік у всіх регіонах автономії, повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.

Газета: 
Рубрика: