11 червня минає три місяці від однієї із найбільш руйнівних природних катастроф у історії Японії. Жертвами «великої води» стали понад 26 тисяч людей, а сотні тисяч залишились без осель і засобів для існування. За ініціативи засновника та президента фонду Eurolab, автора та ведучого програми «Глибинне буріння» (Перший Національний) Андрія Пальчевського, НТКУ відзняв документальний фільм-солідарність «Афтершок», присвячений тому, як Японія долає наслідки цунамі. Знімальна група Першого Національного разом із Андрієм Пальчевським, який, до речі, є автором стрічки, побувала в регіонах Японії, які найбільше постраждали внаслідок стихії.
— Після цієї руйнівної катастрофи весь світ завмер, і ми повинні замислитися над тим, як діяти в таких ситуаціях, адже маємо й свій приклад техногенної катастрофи, — зазначив Андрій ПАЛЬЧЕВСЬКИЙ. — У одному з ефірів «Глибинного буріння» моїм гостем стане спеціаліст із гибелі цивілізацій. Виявилося, що більшість із цивілізацій загинули саме через природні катаклізми. Так, ми не можемо відвернути могутню силу природи, але ми маємо бути готовими до таких ситуацій, а надто — до ліквідації наслідків. Японія — високотехнологічна країна, але це її не врятувало. Та вже за півтора місяця після такого колосального удару була повністю відновлена залізниця! Це показник.
У фільмі «Афтершок» глядачі можуть побачити унікальні кадри лиха, міста, які стихія стерла з лиця землі, та людський вимір трагічних подій — розповіді постраждалих та інтерв’ю із людьми, які безпосередньо займаються відновленням Японії. В ефірі Першого Національного прем’єра стрічки відбудеться 11 червня о 12.40.