Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Випускання пари

Чи збереже прем’єр своє робоче місце до осені?
3 червня, 2011 - 00:00

Учора в кулуарах Верховної Ради обговорювали нещодавні ротації в Кабміні. Відставка віце-прем’єра Тихонова практично для всіх стала цілковитою несподіванкою. Багато хто з депутатів вважає, що причина звільнення віце-прем’єра — не проблеми в житлово-комунальному господарстві, а пошуки «крайнього» у владній команді. «Гадаю, що владі треба було знайти цапа-відбувайла, зняти напругу в суспільстві. Ним і став Тихонов, оскільки в ЖКГ стан справ був дуже важкий. Хоча, наскільки я знаю Тихонова, він був авторитетною людиною в партійних колах», — вважає бютівець Анатолій Семинога.

Також припускають, що він просто не вписався в команду. До того ж Тихонов — не донецький, а луганський, а це велика різниця. «Спочатку було надано квоту представникам луганської області. Але він був генералом без армії, — переконаний комуніст Спиридон Кілінкаров. — Реформувати систему ЖКГ за наявності однієї посади віце-прем’єра, не маючи певної законодавчої бази, не маючи важелів впливу на регіони, гадаю, було досить складно».

Втім, зараз політикум більш всього цікавить інше питання: чи довго Азаров утримається на своїй посаді?

Найпоширеніша версія — якщо Азарова не звільнять до літніх канікул, то тоді зміни прем’єра варто очікувати вже восени. Він і окремі міністри потраплять у серйозну групу ризику, бо терпець уривається вже в самого Президента. А в Кабміні впевнено себе можуть почувати лише віце-прем’єри Клюєв і Колесніков.

— Наскільки я знаю сценарій влади, — розмірковує в розмові з «Днем» віце-спікер Микола Томенко, — прем’єра звільнять після того, як і профспілки, і опозиція, і підприємці восени проведуть акції протесту. Щоб удар критики не припав безпосередньо по Президентові. Якщо вони від цього сценарію відмовляться, то відставка можлива раніше.

Проте треба визнати, що розмови про швидку відставку Миколи Азарова точаться мало не з першого дня його призначення, а він і нині прем’єр.

— Яка б не була ситуація в економіці, хороша чи погана, — це неважливо, — сказало «Дню» джерело в Партії регіонів. — Чого найбільше боявся Кучма? Усі кандидати в президенти — це колишні прем’єри. Микола Янович ніколи президентом не буде. То навіщо вирощувати іншого потенційного політика?

Якщо йти за логікою влади, то за міністром охорони здоров’я, віце-прем’єром із ЖКГ і профільним міністром має піти міністр освіти, оскільки саме в цих трьох сферах були провалені реформи.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: