«Націю» визнали кращою виставою на фестивалі «Мельпомена Таврії»
Із 22 по 29 травня в Херсоні відбувався престижний XIII Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії». У ньому брали участь театри з восьми країн світу: Росії, Білорусі, Молдови, Румунії, Грузії, Болгарії, Казахстану та, звісно, України. Так, Прикарпаття представляв Івано-Франківський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Франка зі своїм славнозвісним спектаклем «Нація» за однойменним твором Марії Матіос (режисер — Ростислав Держипільський). Його показ зібрав повний зал. По завершенню — двадцять хвилин овацій! Воно й зрозуміло, адже саме цю виставу професійне журі визнало кращою. А журналісти відзначили її премією «За естетично переконливе втілення актуальної історико-національної тематики». Надія ТИСЯЧНА, «День».
В Україні курців стало менше на чотири мільйони
У нашій країні від куріння щорічно помирають понад 110 тис. осіб, з них 10% — пасивні курці. У світі від куріння помирають щорічно 7 млн. людей, повідомив УКРІНФОРМ з посиланням на голову Координаційної ради «За вільну від тютюнового диму Україну», члена-кореспондента НАМН України Миколу Поліщука. За його словами, кожен третій курець не доживає до 60 років. Безпосередньо пов’язані з тютюном 63 тяжких захворювання. «Це, зокрема, онкологія, серцево-судинні, обмінні захворювання. Діти, які потрапляють під вплив тютюнового диму, у 2—3 рази частіше страждають від алергічних захворювань та інших хвороб. Зокрема, дослідження показали, що у таких дітей відбуваються зміни тонусу судин головного мозку, вони мають схильність до раннього атеросклерозу, розповів М. Поліщук. Водночас експерт звернув увагу на те, що останнім часом українці почали звертати увагу на своє здоров’я. «Суттєві зміни відбулися починаючи з 2006 року, після прийняття закону, який стосувався попередження негативного впливу тютюну на організм людини», — відзначив член-кореспондент НАМН. Він поінформував, що якщо раніше в Україні було понад 14 млн. курців, на сьогодні ця цифра зменшилася приблизно на 4 млн. Якщо раніше курили близько 63% чоловіків, то зараз таких 45%. «Завдяки цьому спостерігається тенденція зменшення інфарктів та інсультів (на 14,1%), а відповідно і смертності», — відзначив М. Поліщук.
Українці — срібні призери етапу гран-прі зі стрибків у воду
На 5-му етапі гран-прі зі стрибків у воду, який приймав німецький Росток, у синхронних стрибках із 10-метрової вишки результати були переглянуті.
Суддівська колегія прийняла таке рішення через невідповідність технічної складової програми китайського дуету Чень Айсен — Ян Цзянь, який набрав найбільшу кількість балів і до останнього моменту лідирував у змаганнях.
Після такого перегляду результатів — дискваліфікації китайців та анулювання результату — «золото» етапу Гран-Прі перейшло до росіян Іллі Захарова — Віктора Мінібаєва (437.88), а срібними призерами стали українці Олександр Бондар та Олександр Горшковозов (419.94). Слід зазначити, що нашим хлопцям удалося випередити своїх іменитих суперників — чинних чемпіонів Європи та призерів Олімпійських ігор Патріка Хаусдінга і Сашу Кляйна з Німеччини (406.65), які й замкнули трійку. Нагадаємо, що в німецькому басейні в синхронних стрибках із 3-метрового трампліну український дует Олена Федорова й Ганна Писемська виборов «бронзу». Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав хлопців з нагородою етапу гран-прі, побажавши їм до своїх срібних медалей додати ще й золоту.