Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

31 травня, 2011 - 00:00

Новим послом США в Росії стане архітектор «перезавантаження»

Новим послом США в Москві стане помічник Барака Обами з питань Росії в раді національної безпеки Майкл Макфол. Про це повідомила в неділю газета The New York Times. За інформацією NYT, Медведєву повідомили про кандидатуру нового амбасадора в ході переговорів за зачиненими дверима. А згідно з повідомленням російських ЗМІ, Кремль вітав кандидатуру дипломата. 47-річний випускник Стенфордського університету і один із найбільших фахівців з російських питань — Макфол, який ніколи до покликання в команду Обами не посідав офіційних постів, став одним із найближчих радників нинішнього американського президента ще в ході його виборчої кампанії. Міжнародник, який увійшов до найближчого кола, став одним із архітекторів політики «перезавантаження»: він запропонував Сполученим Штатам відійти від курсу на ідеологічне протистояння, більшою мірою характерного для президентства Джорджа Буша-молодшого, і взяти за основу дипломатії так званий реалізм — прагматичний підхід, який базується на уникненні конфліктів при одночасному просуванні американських інтересів усіма засобами «м’якої сили» (soft power).

Число жертв внаслідок демонстрацій на півдні Ємену досягло 20 осіб

Число жертв зіткнень протестуючих з силами безпеки Ємену в місті Таїз на півдні країни досягло, щонайменше, 20 осіб, повідомило вчора агентство Ассошіейтед Прес із посиланням на медичні джерела. Раніше повідомлялося про чотирьох загиблих. Напередодні сили безпеки Ємену відкрили вогонь по незадоволених властями в місті Таїз. За попередніми даними, поранено близько 100 людей. Стріляли бойовими патронами. До 200 людей також постраждало в результаті застосування силами правопорядку сльозогінного газу, говориться в повідомленні. Антиурядові виступи з вимогою відставки президента Алі Абдалли Салеха, який перебуває при владі понад 30 років, продовжуються в Ємені з початку лютого. За даними західних ЗМІ, за час народних сум’ять у країні загинуло декілька сотень людей. Останнім часом на бік антиурядових сил перейшло декілька єменських племінних об’єднань. Минулого понеділка Рада співпраці арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) заявила про відкликання своєї ініціативи з мирного врегулювання в Ємені через відмову глави країни підписувати угоду, яка передбачала мирну передачу влади від президента протягом місяця в обмін на захист від переслідувань.

Останній тест для Берлусконі

У неділю та понеділок в Італії проходять дні другого, вирішального, туру виборів у місцеві органи влади. Будуть визначені мери 88 міст. Особливий інтерес викликає голосування в Мілані, де правляча партія «Народ свободи» Сильвіо Берлусконі ризикує програти опозиції та втратити свій традиційний оплот на півночі країни. Аналітики вважають, що втрата цього міста Берлусконі та Боссі призведе до падіння уряду, причому якщо не відразу, то через виникнення напруження усередині коаліції. Сильвіо Берлусконі, який останнім часом втрачає популярність і через цілий ряд скандалів, хотів перетворити вибори в місцеві органи влади на, так би мовити, національний референдум і перемогти. На ділі ж може вийти навпаки. Берлусконі все більше викликає незадоволеність в Італії. Як повідомила газета «Ла Репуббліка», розмова голови Ради міністрів Італії Сильвіо Берлусконі з президентом США Бараком Обамою під час саміту «групи восьми» в Довілі викликала обурення практично в усіх італійських опозиційних політиків. На італійське телебачення потрапили кадри, на яких Берлусконі намагається пояснити Обамі, чому він має намір провести реформу судової системи. «У нашій країні практично сформувалася диктатура суддів, що підтримують ліві партії», — сказав Берлусконі американському президентові. Обама уважно слухав переклад слів свого співрозмовника, але у відповідь не сказав жодного слова.

Німеччина остаточно відмовляється від атомної енергії

Уряд Німеччини прийняв рішення припинити експлуатацію всіх атомних електростанцій до 2022 року, заявив міністр довкілля країни Норберт Реттген. Цю заяву він зробив після закінчення наради правлячої коаліції (в ніч на понеділок) під керівництвом канцлера Німеччини Ангели Маркел. Раніше комісія з етичних проблем енергетичної політики, створена Меркель після катастрофи на японській АЕС «Фукусіма-1», рекомендувала німецькому урядові повністю відмовитися від використання атомної енергії. Члени комісії дотримуються думки, що недостачу електроенергії, яка виникне через відмову від АЕС, можна буде поповнити з інших джерел. Як повідомив Реттген, сім найстаріших реакторів, тимчасово зупинених в рамках оголошеного урядом мораторію, а також АЕС «Круммель» будуть остаточно виведені з експлуатації. Ще шість реакторів буде зупинено до 2021 року, а три найновіші — до 2022 року. Мораторій оголошено у зв’язку з аварією на японській АЕС в результаті березневого землетрусу. До березня цього року 23% енергії в Німеччині вироблялося атомними станціями. Представники енергетиків стверджують, що закриття АЕС завдасть серйозного удару по німецькій промисловості. Одна з великих енергетичних компаній Німеччини — RWE — навіть намагалася опротестувати в суді рішення уряду про введення мораторію на роботу старих німецьких атомних реакторів.

Газета: 
Рубрика: