Ассанж отримав австралійську Премію миру
Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж отримав премію миру від Сіднейського фонду миру за «виключну мужність у захисті прав людини» на церемонії у Лондоні у вівторок, повідомляє Sydney Morning Herald. Премія вручається у вигляді Сіднейської золотої медалі. Вона започаткована однойменним університетом за підтримки адміністрації міста. «Реальною цінністю цієї нагороди є те, що вона засвідчує чіткий зв’язок між миром та справедливістю», — зазначив Ассанж. У свою чергу директор Фонду професор Стюарт Різ розкритикував австралійській уряд: «Замість того, щоб демонізувати австралійця, який не порушив жодного закону, австралійський уряд має припинити підтримувати спроби Вашингтону поводитися як тоталітарна держава», — зазначив Різ.
Джуліан Ассанж є уродженцем Австралії. З його ініціативи в інтернеті було створено сайт Wikileaks, де публікуються таємні документи американських дипломатів. Нагадаємо, сайт WikiLeaks здобув світову популярність у квітні 2010 року, коли опублікував засекречений відеозапис обстрілу американцями з вертольота журналістів в околицях Багдада. Потім було опубліковано ще десятки тисяч документів, які пов’язані з війнами в Іраку і Афганістані. 28 листопада сайт почав публікацію 250-ти тисяч депеш дипломатичного корпусу США.
Клінтон: Китаю не зупинити рух до демократії
Держсекретар США Гілларі Клінтон виступила з різкою критикою китайських властей, які, за її словами, жорстко пригнічують будь-яке інакомислення в «марних спробах» зупинити хід історії. Таку заяву пані Клінтон зробила в інтерв’ю журналу Atlantic, назвавши ситуацію з дотриманням у Китаї прав людини прикрою. Проте держсекретар виступила за продовження двосторонніх зв’язків Китаю і США. «Ми живемо в реальному світі», — пояснила вона свою позицію. За словами кореспондента Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Кім Гаттас, пані Клінтон дала зрозуміти, що китайська репресивна система впаде сама по собі, і встановлення в країні демократії неминуче. У статті, що опублікована в Atlantic, також наводяться слова, сказані пані Клінтон місяць тому, про те, що китайські власті дуже стурбовані масовими протестами на Близькому Сході, оскільки ті можуть перекинутися й до Китаю. «Вони намагаються зупинити хід історії, а це абсолютно безглузде заняття, — сказала держсекретар. — Вони не зможуть цього зробити, проте стараються якомога довше тягнути час».
Президент Македонії відкидає пропозиції Греції з назви країни
Республіка Македонія не згодна з пропозиціями Греції щодо компромісної назви країни, але готова обговорювати інші можливі варіанти вирішення суперечки, заявив македонський президент Георгій Іванов після зустрічі в Женеві з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, під час якої обговорив, зокрема, застарілу суперечку з Грецією. Афіни вимагають від Скоп’є змінити конституційну назву країни — Республіка Македонія. Конституційна назва сусідньої країни викликає в Греції побоювання територіальних претензій, оскільки в Греції є своя область Македонія. Греція пропонує складену назву з географічним визначенням, наприклад — Верхня Македонія. Як зазначає Іванов, чиї слова наводить Афінське агентство новин, запропонований Грецією варіант у Скоп’є не хочуть обговорювати. Але назва «Республіка Македонія — Скоп’є» заслуговує на серйозне обговорення, проте потребує референдуму в обох країнах, засвідчив Іванов. Згідно з опитуваннями громадської думки, референдуми практично з будь-якою компромісною назвою приречені на провал і в Греції, і в Македонії через зростання націоналістичних настроїв. Зустріч Іванова з генсеком ООН відбулася на тлі слухань, що проходять у Міжнародному суді в Гаазі за позовом Македонії, яка заявляє, що Греція порушила двосторонні угоди, заблокувавши вступ Скоп’є в НАТО 2008 року. Історична область Македонія розділена між Грецією, Республікою Македонією та Болгарією. Суперечка про назву «Македонія» не стихає з часу виходу Македонії зі складу Югославії 1991 року.
Телеканал в Iталії оштрафований за дуже часте згадування імені Берлусконі
Державне відомство Італії з гарантій у галузі телекомунікацій (Agcom) оштрафувало службу новин першого каналу державного телебачення Rai на 100 тис. євро за дуже часте згадування імені прем’єр-міністра Сильвіо Берлусконі та ігнорування опозиційних політиків, повідомили у вівторок увечері місцеві ЗМІ. Таке рішення відомство прийняло після аналізу телевізійного ефіру протягом декількох тижнів передвиборної агітації, що передує адміністративним виборам, які пройдуть на Апеннінах 15 і 16 травня. Берлусконі очолює в Мілані виборчий список своєї партії — «Народ свободи». Опозиція не раз критикувала службу новин першого каналу та її головного редактора Августо Мінцоліні за порушення рівного доступу партій до ефіру. Agcom відзначає, що показувати в ефірі представників виконавчої влади, в тому числі прем’єра, телеканали можуть з огляду на виконання ними їхніх функцій у тому обсязі, що є необхідним для забезпечення глядачів повною і всеосяжною інформацією. Крім того, відомство зажадало від інших телеканалів обмежити в ефірі новинних передач згадку імені глави уряду і пропорційно розподілити час між представниками правлячої більшості й коаліцією в передвиборний період, що залишився. Після скарг, які надійшли з боку італійських центристів, Agcom також закликав телевізійну компанію Sky дотримуватися принципу рівного доступу до ефіру кандидатів на посади мерів від різних політичних сил.