Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

11 травня, 2011 - 00:00

У Чернівцях відбудеться фестиваль молодого етнокіно

Із нагоди 70-річчя від дня народження культового українського митця Івана Миколайчука активна культурна молодь Чернівців започатковує фестиваль молодого етнічного кіно. «Основне завдання фестивалю — привернути увагу молодих кіномитців до традицій та культури українського народу, — каже голова фестивалю, молода письменниця і журналіст Леся Воронюк. — Миколайчук зафіксував величезний пласт української-буковинської культури: ні до, ні після нього в кіно ніхто так віддано й тонко цього не робив». За словами організаторів «Кіноетніки», проблема українського кіно — багатогранна. Крім того, що його фільмують дуже мало, знімають ще й зовсім не те. Молодь часто порушує теми кохання, безпритульних, одностатевих стосунків, наркотиків та смерті, але рідко береться знімати добре й проукраїнське. Фестиваль визначатиме переможців за номінаціями «Краще художнє кіно», «Краще документальне кіно», «Краще анімаційне кіно», «Краща персональна історія» (нарис про українця, який гідний бути вшанованим), а також спецномінація «Приз глядацьких симпатій». Триватиме фестиваль у Чернівцях 15 — 16 червня — в дні святкування 70-річчя І. Миколайчука. Організатори сподіваються, що з часом їхнє дітище набуде всеукраїнського масштабу, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.

Минулого тижня на Тернопільщині стартувала акція-марафон «Відпочивай на Тернопіллі»

Вона присвячена року туризму в Україні, а зорганізував її Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр. Його директор Лариса Римар зазначає, що мета акції в тому, щоб кожен турист з України та з-за кордону мав змогу відкрити для себе Тернопільщину з її природними і архітектурними дивами. На згадку у визначених місцях можна придбати невеликі сувеніри, які називаються туристичними марками — дерев’яні кружальця із зображенням певної туристичної атракції — архітектурної, історичної або природної пам’ятки. На тернопільських туристичних марках — замки, палаци, печери, монастирі, храми, водоспад, скельний храм. Однією з перших вийшла туристична марка із зображенням гіпсової печери Млинки, що поблизу села Залісся Чортківського району, а серед найновіших — зображення Катедрального собору УГКЦ, який є пам’яткою архітектури XVIII століття Тернополя. Найбільше таких сувенірів-марок можна придбати в Бучачі, Чорткові, Бережанах. Організатори обіцяють кожному учаснику акції цінні подарунки, а головний приз візьме той, хто найбільше відвідає пам’ятних місць на Тернопільщині, отже — збере найбільше туристичних марок. Підсумують акцію-марафон «Відпочивай на Тернопіллі» в День туризму — 27 вересня, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Закладено перші зірки на «Алеї слави» ФК «Шахтар»

8 травня в Донецьку в рамках святкування 75-річчя ФК «Шахтар» відбулося урочисте відкриття першої в Україні «Алеї слави», закладеної на честь найбільш видатних футболістів і тренерів ФК «Шахтар». Першими на «Алеї слави» увічнили імена ветеранів клубу: центрального нападаючого Віталія Старухіна, воротаря Юрія Дегтерьова, центрального півзахисника Михайла Соколовського, а також чинного тренера «гірників» Мірчі Луческу. Вибір футбольних легенд, чиї імена написано на бронзових зірках «Алеї слави», здійснила компетентна комісія, яка складається з уболівальників, ветеранів, журналістів і працівників ФК «Шахтар». Всього планується встановити 32 зірки і залучити до визначення останніх легендарних імен широке коло уболівальників команди, повідомляє прес-служба ФК. «Алея» розташовується з південного боку «Донбас Арени» і веде від проспекту Миру повз гранітний м’яч-фонтан до головного входу на стадіон. Тут закладено 32 гранітних плити, на їх місці і встановлюються бронзові зірки з іменами найвидатніших особистостей «Шахтаря» за всю історію клубу. Наразі встановлено перші чотири. «Звичайно, ми розуміємо, що гідних увічнення осіб у «Шахтарі» набагато більше, ніж закладених плит, але кількість місць на «Алеї слави» обмежено, тому було створено спеціальний комітет, який визначає прізвища найбільш гідних», — пояснив керівник проекту «Алея слави» Андрій Бабешко. На урочистій церемонії був присутній президент ФК «Шахтар» Рінат Ахметов, основний склад команди, ветерани клубу, сотні уболівальників і представники міської адміністрації.

У рівненських танцівників-візочників — медалі

Одразу дві пари рівненських спортсменів стали переможцями Кубку світу зі спортивних танців на візках. Іван та Надія Сіваки, а також Наталія Колесова та Андрій Товстий привезли з Нідерландів золоті медалі. Чемпіони, за плечима яких не одне змагання, переконують, що на Кубку світу, де було майже 400 учасників з понад 20 країн, виявилося чи не найважче. «Спортсмени були сильні, тож і конкуренція висока, — пояснює Наталія Колесова, що займається танцями понад півтора року. — Усі учасники — це люди з величезною силою волі. Тому викликають повагу». У подружжя Надії та Івана Сіваків танцювальний досвід більший. Іван танцями на візках почав займатися із 2006 року. Каже, підшуковував вид спорту, який би підійшов для нього, і натрапив у інтернеті на танці. Знайшов у Києві людей, які займалися цим, поїхав до них, і вже в столиці допомогли підшукати тренера Владиславу Костак, яка й досі займається зі спортсменом, і партнерку. «Це виявилося непросто, але можливо. Спочатку танцював із дівчиною, яка не була прикута до візка, а потім зустрів Надію», — згадує чоловік. Тепер у них з дружиною — не одна медаль. Переможців привітали представники обласної влади. Також вітання отримали Олег Омельчук, який виборов третє місце на Чемпіонаті Європи з кульової стрільби, та Олексій Котвінський, срібний призер Чемпіонату світу з гирьового спорту. Для них вручили грошові винагороди. До того ж, крім сертифіката, Олег Омельчук отримав ключі від новенької квартири, яку було придбано за гроші з обласного бюджету, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Газета: 
Рубрика: