НТКУ покаже фільм про філософію материнства
Сьогодні о 12.40 на Першому Національному вийде документальна стрічка під назвою «Благословенна». Автор фільму є Світлана Мироненко, а режисером — Сніжана Потапчук, яка входить до Творчого об’єднання документальних фільмів і програм Першого Національного й працює також над проектом «Загублене місто» — про архітектурні пам’ятки української столиці. Фільм «Благословенна» — це роздуми про Матір як духовне явище в українській культурі, про її іпостасі, про філософію материнства. Своїми думками з глядачами поділяться народна артистка України Ніна Матвієнко, лідер гурту ВВ Олег Скрипка, перший український президент Леонід Кравчук. Озвучуватиме фільм актриса Наталія Сумська.
На Рівненщині з’являться тато-школи
Делегація Рівненської області на чолі із заступником голови облдержадміністрації Світланою Сад упродовж тижня перебуватиме у Швеції, де вивчатиме роботу тамтешніх Сімейних центрів і Тато-шкіл. Про це повідомили УНН з посиланням на прес-службу Рівненської ОДА. За кордоном фахівці Рівенщини готуватимуться до започаткування в регіоні проекту тато-шкіл. Спеціалісти вивчать тамтешній досвід навчання і консультування батьків щодо правильного догляду за дітьми. Зокрема, у програмі візиту передбачено відвідини Тато-шкіл в Екені, Наці, Ханінгу. Також делегація із Рівненщини поглиблюватиме досвід роботи Сімейних центрів, ознайомлюючись зі здобутками центрів у Сольні та Екені.
Музика композитора Володимира Зубицького поєднає Iталію та Україну
16 травня у Великому залі Національної музичної академії України ім. П. Чайковського відбудеться концерт-феєрія «Володимир Зубицький запрошує...». Це зустріч меломанів після 8-річної паузи (останній авторський вечір маестро пройшов на його 50-річний ювілей). Нині програма об’єднає прекрасних виконавців: ансамбль солістів «Київська камерата» (диригент — Валерій Матюхін), володарку унікального народного голосу Ніну Матвієнко, віртуозну скрипальку Богдану Півненко, а сам Володимир Зубицький виступить як соліст-баяніст.
На вечорі прозвучать камерні твори, написані композитором у різні роки. В імпрезі будуть представлені високоінтелектуальна, психологізована Камерна симфонія № 3 «Пам’яті Бориса Лятошинського» для струнних, «шлягерний» авторський опус на теми музики Россіні — «Россініана» для баяна, струнних та ударних (соліст — В.Зубицький). А ще прозвучить запальний Концерт для скрипки та оркестру (солістка — Богдана Півненко), пісенний номер з оркестрово-хорової кантати «Чумацькі пісні» «Ой, у полі вітер віє» виконає Ніна Матвієнко. А «на закуску» прозвучить фантазія «Чао, мучачо» для скрипки та оркестру на тему естрадно популярної ретро-пісні Камілли Веласкес «Бесаме мучо» та опус-стилізація, опус-колаж «Посвята П’яццоллі» для скрипки, баяна і оркестру на теми музики прославленого аргентинця (соло — Богдана Півненко). Повідомляє Анна ЛУНІНА.
14 — 15 травня Закарпаття відзначатиме Міжнародний день мігруючих птахів
Як повідомляє сайт karpatnews.in.ua з посиланням на прес-службу Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, відзначення 2011 року Міжнародного дня мігруючих птахів проходитиме під символічним гаслом «Зміни у землекористуванні з висоти пташиного польоту». Вибір теми пов’язаний з тим, що кожного року зменшується кількість місць, які мають значення для птахів на шляху їхньої міграції. Більшість таких змін пов’язана із землекористуванням і має безпосередній вплив на популяції мігруючих птахів, часто негативний. Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області закликає не перешкоджати міграції птахів та не завдавати шкоди умовам переміщення пернатих. Безпосередньо загроза полягає у людській діяльності, в результаті якої зникнення місць зупинок між місцями гніздування і зимування не дає птахам можливості харчуватись під час перельоту. Одними із основних місць гніздування птахів є заболочені території, знищення яких є найбільшою причиною загибелі птахів під час міграції. Кожен із нас може прямо долучитися до природоохоронних заходів. Насамперед, не допускати випалювання залишків сухої рослинності в місцях відпочинку, адже саме спалювання очерету на заболочених ділянках призводить до знищення пташиних гнізд та винищення популяції мігруючих птахів.