У Каневі побудують новий транзитний комплекс
До Євро-2012 у Каневі побудують новий комплекс, який включатиме новозбудований автовокзал та капітально відремонтований пасажирський причал, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України. Спільну роботу зі зведення комплексу розпочали Національне агентство з питань підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та Державна служба морського та річкового транспорту. Нині будівництво наземної частини комплексу ведеться державним підприємством «Льодові арени», а визначенням умов реконструкції підводної частини гідротехнічної споруди причалу займається державне підприємство «Адміністрація річкових портів». Здійснення капітального ремонту та реконструкції пасажирського причалу буде проведено в рамках виконання заходу «реконструкція та будівництво об’єктів Шевченківського національного заповідника та інфраструктури міста Канів», який є одним зі складових Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Нагадаємо, «Укрморрічфлот» вже розробляє перелік пасажирських суден на державних підприємствах, які можуть бути використані для пасажирських перевезень Дніпром. Одним із перших для перевезення пасажирів до зазначених міст буде судно «Кримська стріла», яке перебуває на балансі Ялтинського порту. Крім того, до перевезення пасажирів буде залучено судна типу «Восход». Основним маршрутом для більшості суден стане маршрут Київ — Тарасова гора (Канів), повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Французька компанія купує кілька агрофірм в Україні
Агрокомпанія AgroGeneration (Париж), що спеціалізується на виробництві зерна і олійних в Україні, уклала попередні угоди про придбання кількох українських сільськогосподарських підприємств. Згідно з біржовим повідомленням компанії, відповідні угоди можуть бути завершені найближчими місяцями після остаточного аудиту купованих агрофірм. Як уточнює AgroGeneration, кожне з цих підприємств контролює сільгоспземлі у розмірі 15 — 30% оброблюваних компанією площ, які за 2010 рік збільшилися на 20%, — до 48 тисяч гектарів.
Хімзавод завершив будівництво об’єкта з вилучення твердого ракетного палива
Державне підприємство «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» (ПХЗ) завершило будівництво промислового об’єкта з вилучення твердого ракетного палива (ТРП) міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) РС-22, повідомив технічний директор підприємства Євген Устименко. Реалізація такого проекту дозволить майже вп’ятеро збільшити продуктивність вилучення палива з ракетних двигунів порівняно з дослідною установкою і, за умови подальшого фінансування, щороку утилізувати 2 тисячі тонн ТРП, зазначив він. Об’єкт планується ввести в експлуатацію 5 квітня 2011 року. Вартість будівництва промоб’єкта становила 29 мільйонів гривень. Кошти з держбюджету виділялися визначеними долями у 2007 — 2008 роках і в 2010 році. За словами Устименка, нині на ПХЗ із 11 об’єктів промислової утилізації ТРП функціонують чотири об’єкти, які переробляють ракетне паливо на промислові емульсійні вибухові речовини (ЕВВ). ЕВВ пройшли сертифікацію і допущені до постійного застосування на гірничодобувних підприємствах. «Для завершення будівництва останніх шести промислових об’єктів необхідні ще сотні мільйонів гривень. Точна сума коштів, необхідних для завершення будівництва всього технологічного ланцюжка, уточнюється, оскільки через зміну термінів реалізації програми утилізації ТРП сталося її подорожчання. За умови виділення необхідного фінансування ввести в експлуатацію решту промислових об’єктів можливо до кінця 2011 року», — сказав Устименко.
Уряд вирішив збільшити статутний капітал проблемного банку на 47%
Уряд України вирішив збільшити статутний капітал проблемного «Родовід Банку» (Київ) на 47%, або на 3,95 мільярда гривень (до 12,36 мільярда гривень) у рамках здійснення операції з переведення його вкладників до Державного ощадного банку України, повідомив учора міністр фінансів Федір Ярошенко. За його словами, сума докапіталізації «Родовід Банку» відповідає його обсягу вкладів фізичних осіб: усі вони будуть передані до «Ощадбанку». Крім того, за словами Ярошенка, ухвалено рішення збільшити статутний капітал «Ощадбанку» на 604 мільйони гривень, або на 4,3% (до 14,496 мільярда гривень): його додаткова капіталізація необхідна для забезпечення повноцінних розрахунків з вкладниками проблемного банку. Докапіталізация обох банків проводитиметься за рахунок випуску семирічних облігацій внутрішньої державної позики з прибутковістю 9,5% річних За словами голови Мінфіну, після переведення вкладників до «Ощадбанку» Національний банк України (НБУ) накладе обмеження на діяльність «Родовід Банку», а влада країни розробить спеціальну програму, що регламентуватиме його подальшу роботу. Як повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, виплати вкладникам проблемного банку через відділення «Ощадбанку» можуть розпочати через два-три тижні.