Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

26 січня, 2011 - 00:00

«Газ України» доручив відключити від газопостачання цілі регіони

З метою зміцнення дисципліни газоспоживання й розрахунків за природний газ, спожитий з початку опалювального сезону 2010—2011 рр. (з 1 жовтня 2010 р.), дочірня компанія (ДК) НАК «Нафтогаз України» — «Газ України» доручила підприємствам із газопостачання та газифікації «Волиньгаз», «Донецькоблгаз», «Дніпрогаз», «Запоріжгаз», «Кримгаз», «Кіровоградгаз», «Луганськгаз», «Львівгаз» та «Харківміськгаз» попередити та відключити від газоспоживання 12 підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) через значну заборгованість перед компанією. Про це повідомляється в прес-релізі «Газу України». Зокрема, зазначається в повідомленні, станом на 24 січня 2011 р. з початку поточного опалювального сезону «Донецьктеплокомуненерго» заборгувала ДК «Газ України» 156 млн. грн. (рівень оплати — 28%), «Лисичанськтепломережа» — 25 млн. грн. (13%), «Сєвєродонецьктепло» — 14 млн. грн. (16%), «Стахановтеплозабезпечення» — 4 млн. грн. (23%), «Дніпропетровські теплові мережі» — 100 млн. грн. (39%), «Міські теплові мережі» (м. Запоріжжя) — 147 млн. грн. (43%), «Кіровоградтепло» — 22 млн. грн. (33%), «Кримтеплокомуненерго» — 103 млн. грн. (25%), «Ялтинські теплові мережі» — 1 млн. грн. (10%), «Східноєвропейська теплоелектро-генеруюча компанія» (м. Луцьк) — 17 млн. грн. (30%), «Львітеплоенерго» — 106 млн. грн. (34%), «Дирекція розвитку інфраструктури території» (м. Харків) — 20 млн. грн. (23%). Про необхідність відключення від газопостачання підприємств ТКЕ-боржників ДК «Газ України» повідомила Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Кіровоградську, Луганську, Львівську, Харківську обласні державні адміністрації, Раду міністрів АР Крим, Держжитлокомунінспекцію. При цьому ДК «Газ України» наголошує, що люди загалом сумлінно й вчасно оплачують вартість спожитих комунальних послуг, в т.ч. теплової енергії, однак сплачені ними кошти вчасно до компанії не надходять, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

У розвідку надр і освоєння ділянки в Луганській області інвестують 143 мільйони гривень

ТОВ «КУБ-Газ» (Луганськ), підконтрольне компанії Kulczyk Oil Ventures Limited (Кіпр) польського бізнесмена Яна Кульчика (Janа Kulczykа), має намір до кінця 2015 року інвестувати в дослідження та дослідницько-промислову розробку Північно-Макіївської ліцензійної ділянки близько 143-х мільйонів гривень, повідомили у прес-службі компанії. «Завданням робіт на ділянці є геологічне вивчення надр з метою пошуку структурних форм, які можуть містити поклади вуглеводнів, буріння пошукових свердловин і, в разі відкриття родовища, — дослідницько-промислова розробка та розвідка покладів», — відзначили у прес-службі. Згідно з повідомленням Кульчика, розпочати буріння перших свердловин на новій ділянці планується наприкінці 2011-го — на початку 2012 року.

У Харкові відкрили новий торговельний центр

Група «Макрокап» (Харків) ввела в експлуатацію триповерховий торговельний центр (ТЦ) «Джокер» у Харкові загальною площею 6,4 тисячі квадратних метрів, повідомляється в прес-релізі компанії. Згідно з повідомленням, уже підписано договори передоренди на половину площ ТЦ. Управлінням і експлуатацією триповерхового ТЦ займатиметься компанія «Макрокап Проперті Менеджмент», яка входить до «Макрокап Груп» і спеціалізується на управлінні об’єктами житлової та комерційної нерухомості. ТЦ примикає до житлового будинку «Джокер», який було здано в експлуатацію 2006 року. Біля ТЦ обладнано паркінг на 45 автомобільних місць. ТЦ «Джокер» для покупців буде відкрито 10 квітня. Раніше директор ТОВ «Макрокап Девелопмент Україна», що входить до групи, Дмитро Кутовий оцінював інвестиції в реалізацію проекту ТЦ «Джокер» орієнтовно в 35 мільйонів гривень.

Запрацювала перша в країні промислова установка для утилізації тепла шахтної води

На шахті «Благодатна» ВАТ «Павлоградвугілля» (ДТЕК) відбулося відкриття першої в Україні та найпотужнішої на всьому пострадянському просторі теплонасосної установки. Тепер для опалення та гарячого водопостачання вугільного підприємства використовуватиметься тепло шахтної води. Надалі установка повністю замінить котельну, що використовує вугілля як паливо, що дозволить не лише значно знизити експлуатаційні витрати з підготовки гарячої води, а й позбутися шкідливих викидів, повідомили в прес-службі ДТЕК. За словами генерального директора ВАТ «Павлоградвугілля» Артура Мартовицького, в першу чергу в даному проекті важливий екологічний аспект. «Сьогодні в «Павлоградвугіллі», як і на інших підприємствах ДТЕК, упроваджується система екологічного менеджменту, яка відповідає міжнародному стандарту ISO 14001:2004. Таким чином, ми беремо на себе зобов’язання щодо реалізації програм, які дозволять мінімізувати вплив вуглевидобувного виробництва на довкілля та забезпечити ефективне використання природних ресурсів», — повідомляє Мартовицький. Обсяг інвестицій до проекту становить близько 3,9 мільйона гривень. Загальне технічне розв’язання з визначенням основних параметрів устаткування було розроблене фахівцями Дніпропетровського національного гірничого університету спеціально для ДТЕК. Як повідомили у прес-службі підприємства, планується, що надалі фахівці НГУ проаналізують і дадуть висновок про те, наскільки можливе впровадження подібної установки й на інших шахтах ДТЕК.

«ВСМПО «Титан України» ввело нове устаткування вартістю понад 5 мільйонів дол.

ТОВ «ВСМПО «Титан України» (підрозділ корпорації «ВСМПО-Авісма») ввело в експлуатацію в трубоволочильному цеху стан виробництва компанії SMS Meer GMBH, вартість проекту перевищила 5 мільйонів дол., повідомляє прес-служба корпорації. Роботи для встановлення устаткування було розпочато 1 квітня 2010 року в рамках інвестиційної програми розвитку підприємства. Номінальна виробнича потужність підприємства з введенням нового стану становитиме 50 метричних тонн на місяць, річна виробнича потужність — 700 метричних тонн. Стан призначено для виробництва високоточних труб із титану та його сплавів діаметром від 6 до 30 мм і товщиною стінки 0,4—4,5 мм.

Газета: 
Рубрика: