У Білій Церкві планують побудувати завод із переробки шин
Найбільший український виробник шин — ЗАТ «Росава» — планує побудувати завод з переробки шин у Білій Церкві (Київська обл.), повідомив голова Київської обласної держадміністрації (ОДА) Анатолій Присяжнюк. «Ми з керівництвом цього підприємства зараз опрацьовуємо програму і навіть будуватимемо завод з переробки шин», — сказав він на прес-конференції у вівторок. За його словами, вартість проекту складе $30-50 мільйонів, на його реалізацію знадобиться від 1,5 до 2 років. Будівництво заводу планують розпочати 2011 року.
Провели випробування першої в Україні кабельної лінії напругою 330 кВ
Українська трубно-колісна компанія «Інтерпайп» (Дніпропетровськ) успішно завершила перший етап випробувань кабельної лінії електропередач напругою 330 кВ, повідомила прес-служба компанії. Лінія сполучає Придніпровську ТЕС з електросталеплавильним комплексом ТОВ «Металургійний завод «Дніпросталь» (Дніпропетровськ), що будується на території ВАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод». Протяжність лінії 12,8 км., її прокладено підземним способом на глибині понад півтора метрів, у тому числі під дном річки Самара із застосуванням горизонтально-направленого буріння. «Нова лінія електропередач є свого роду унікальною в масштабах не лише України, а й СНД. На сьогодні потужність діючих ліній не перевищує 110 кВ і 220 кВ і відповідно не може задовольнити потреби енерговитратного сталеплавильного виробництва», — цитує прес-служба слова директора «Дніпросталі» Геннадія Єсаулова. Нагадаємо, енергогенеруюча компанія ВАТ «Дніпроенерго» (Запоріжжя) забезпечуватиме електроенергією метзавод «Дніпросталь» компанії «Інтерпайп». Запуск нового заводу заплановано на серпень 2011 року. Проектна потужність використання електроенергії заводом складе 350 МВт.
Мирову угоду щодо «Луганськтепловозу» укладуть найближчим часом
Фонд державного майна України (ФДМ) і ЗАТ «Керуюча компанія «Брянський машинобудівний завод» (РФ) планують найближчим часом підписати мирову угоду, за якою російський інвестор знову отримає 76% акцій ВАТ «Луганськтепловоз». «Підписаної мирової угоди поки що немає, але вона буде підписана найближчим часом. Гадаю, це буде скоро, триває доопрацювання тексту угоди. На сьогодні жодних протиріч немає», — повідомив голова ФДМ Олександр Рябченко журналістам у вівторок. Як він зазначив, перенесені на 2011 рік збори акціонерів холдингу, на яких планувалося розглянути питання перевиборів органів управління, скоріше за все, відбудуться вже після передачі БМЗ прав власності на пакет акцій. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів від 15 грудня № 2261-р, сторони укладуть договір про урахування зустрічних вимог, умови якого в повному обсязі відповідають аналогічному розпорядженню уряду від 29 червня і в межах якого обидві сторони будуть звільнені від зустрічних грошових розрахунків. Таким чином, Кабмін погодився з пропозицією ФДМ про припинення взаємних зобов’язань Фонду і ЗАТ «Керуюча компанія «Брянський машзавод», що є наслідком постанови Апеляційного суду Києва від 6 грудня 2010 року і договору купівлі-продажу 76% акцій ХК «Луганськтепловоз» від 29 червня шляхом укладення між ФДМ і «Брянським машзаводом» договору про урахування взаємних зустрічних угод.