Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

8 грудня, 2010 - 00:00

В інтернатах для сліпих дітей з’явилися аудіобібліотеки

У рамках добродійної ініціативи «Для людей, для країни!» більш як 100 волонтерів-київстарівців записали понад сім годин текстів для сліпих дітей, які склали шість дисків з літературними аудіозбірками. Крім того, бібліотека була доповнена колекціями наявних аудіо-книжок світової класики для дітей, а також книжками з колекції класичної літератури «Великі імена XIX століття». У мультимедійних класах діти зможуть сканувати книжки й читати електронні тексти на слух за допомогою спеціальних програм. «Цього року ми надали вихованцям восьми спеціалізованих інтернатів нові можливості для розвитку й освіти — обладнали мультимедійні класи для роботи з ПК на слух, створили аудіобібліотеки. Наші волонтери з ентузіазмом взялися за озвучування літератури для дітей, присвятивши цьому свої вихідні дні», — говорить менеджер програм соціальної відповідальності «Київстар» Аліна Нішкур. У Київській області в програмі бере участь спеціальна школа-інтернат №5 для сліпих дітей ім. Я. Батюка. Вихованці підготували для волонтерів екскурсію інтернатом і міні-концерт. «У наших учнів бажання реалізувати себе анітрохи не менше, ніж у звичайних школярів. Обмеження зору підштовхують дітей докладати більше зусиль, щоб повноцінно жити й бути на рівних з цим світом. До приїзду волонтерів, малеча підготувала дарунок у відповідь — танцювальні й музичні номери», — додає директор інтернату для сліпих дітей №5 ім. Я. Батюка Людмила Коваль. Також допомогу отримали: Львівська спецшкола-інтернат для сліпих дітей №100, Дніпропетровська спеціальна школа-інтернат для слабозрячих дітей, Запорізька спеціальна школа-інтернат №5 для дітей з вадами зору, Одеська школа-інтернат №93 для сліпих дітей, навчально-реабілітаційний центр для дітей з порушеннями зору м. Сімферополя, Теребовлянська обласна комунальна гімназія-спецшкола-інтернат, Харківська обласна спеціальна гімназія-інтернат для сліпих дітей ім. В.Г. Короленка.

У Криму розцвіли весняні й літні квіти

У ботанічному саду Таврійського національного університету в Сімферополі розпустилися весняні й літні квіти — чорнушки, примули, волошки, левконії, деревій і декоративна суниця, повідомляє ЛігаБізнесІнформ. Найбільше садівників здивував жасмин голоквітковий. Раніше він розцвітав лише навесні на Південному березі Криму. Ботаніки пояснюють, що цього року на півострові незвично тепла температура для першого місяця зими. Нагадаємо, що в листопаді в Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка в Києві рослини розквітли вдруге за рік.

Будувати на пляжних зонах забороняє новий закон

Верховна Рада заборонила будівництво у пляжних зонах і постановила забезпечити безперешкодний прохід вздовж берега моря, повідомляє «Українська правда». Депутати ухвалили закон, яким забороняється будівництво в межах 100 м пляжної зони і яким забезпечується безперешкодний прохід вздовж берега моря. Так, у межах 100 м пляжної зони забороняється будівництво будь-яких споруд окрім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних, а також забезпечується безперешкодний прохід вздовж моря. У змінах до чинного Водного кодексу вказується, що пляжна зона визначається в залежності від ландшафту, але вона не може бути меншою 100 метрів від урізу води. Крім того, у разі користування пляжем на правах концесії (так звані платні пляжі) його власники повинні забезпечити громадянам безперешкодний прохід берегом моря. А в межах населених пунктів місцеві органи влади та самоврядування повинні виділити та облаштувати пляжні зони для безкоштовного користування територією пляжу.

Найбільша лялька в Україні — заввишки з людину

В Україні зробили найбільшу ляльку — зростом із середньостатистичну дівчину, повідомляє «Українська правда». «Лялька висотою 1 м 60 см вже потрапила до Книги рекордів України, розповідає заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська. На створення іграшки у майстрині Ірини Зайцевої пішло півроку часу і кілометри ниток. «Але вона молодець. І ми пишаємося такими людьми», — хвалять у Рівненській мерії. За словами Галини Кульчинської, вона спеціально попросила «одну з найкращих майстринь України зробити такий собі ляльковий шедевр — щоб лялька була вбрана в одяг з льону, така собі справжня україночка, щоб вишивка була давня, поліська». Майстриня-лялькарка Ірина Зайцева двадцять років виготовляє ляльки. За все життя жінка виготовила вже понад тисячу різних ляльок.

Газета: 
Рубрика: