Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Посилити колективну мудрість»...

Чи прислухається влада до висновків Київського безпекового форуму?
16 листопада, 2010 - 00:00
ОЛЕКСАНДР ЧАЛИЙ (НА ФОТО ПРАВОРУЧ) БУВ ВРАЖЕНИЙ ВИСОКИМ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМ РІВНЕМ ДИСКУСІЇ З БОКУ ЗАХІДНИХ ПАРТНЕРІВ, ЯКІ, ЗА ЙОГО СЛОВАМИ, «ДІЙСНО ДОЗВОЛИЛИ ПОДИВИТИСЬ ЗА ГОРИЗОНТ І УЯВИТИ, ЩО ОЧІКУЄ СИСТЕМУ ТРАНСАТЛАНТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ ВІД ВЛАДИВОСТОКА ДО ВАНКУВЕРА У МАЙБУТНЬОМУ НА ДЕСЯТИРІЧЧЯ ВПЕРЕД» / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Україна хоче й може долучитися до дискусій щодо безпеки в Європі та світі. Й підтвердженням цього став IV Київський безпековий форум, який відбувся 11-12 листопада в Києві за ініціативи Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» в партнерстві з Chatham House (Велика Британія), фінансової підтримки Фонду Віктора Пінчука, Чорноморського трасту регіональної співпраці Фонду Маршалла та Центру інформації та документації НАТО в Україні, а також у медіа-партнерстві з газетою «День» та інформаційним агентством УНІАН. Майже 300 відомих у світі політиків, дипломатів та експертів, а також майже 50 представників українських та іноземних мас-медіа взяли участь у форумі, який цього року мав назву «Нова безпека у фрагментованому світі та її європейський вимір».

Більшість учасників були єдиними у своїй оцінці, що форум став гарним інтелектуальним майданчиком для обговорення трансформацій, які відбуваються із безпекою в світі, та зробив необхідні кроки по зміцненню безпеки як України, Європи, так і світу в цілому.

Відкриваючи форум, його ініціатор, екс-міністр закордонних справ, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк зазначив: «Світ стоїть перед неймовірними викликами, які не здатна подолати жодна країна у світі й Україна в тому числі. Тому через призму проблем цілого світу варто розглядати й проблеми України». Разом із тим він висловив упевненість, що Україна здатна стати елементом світової стабільності.

Тим часом заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін у своєму виступі відзначив, що майбутня безпекова система може продукувати безпеку сама для себе. «Однак ключовою залишається система європейських цінностей. Україні потрібно впроваджувати європейські цінності, ідеї «м’якої сили».

Але й ЄС треба ще навчитися продукувати і правильно використовувати поняття «м’яка сила», — відзначив він.

Зі свого боку екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк звернув увагу на те, що запропонований Росією договорів про європейську безпеку не дає доданої вартості.

 

Закінчення на стор.«ДЕНЬ ПЛАНЕТИ»
Микола СІРУК, «День»
Газета: