США: місцеві вибори в Україні не відповідали демократичним стандартам
Днями помічник державного секретаря США в справах Європи та Євразії Філіп Гордон у інтерв’ю «Радіо «Свобода» прокоментував ситуацію, яка склалася навколо регіональних виборів в Україні. «Ми вважаємо, що ці вибори не відповідали стандартам відкритості й чесності, на відміну від президентських виборів, наприклад, які пройшли раніше цього ж року, — заявив він. — І віце-президент США Джо Байден вів мову з Президентом Януковичем про важливість дотримання принципів демократичних реформ. Я вважаю, що світ, Європейський Союз і США уважно стежили за перебігом місцевих виборів в Україні, тому й заявляю, що ми не вважаємо, що вони відповідали демократичним стандартам». За словами Гордона, для такої держави, як Україна, яка «будує демократію і забезпечує участь у цьому всіх зацікавлених політичних сил, критично важливо мати такий виборчий закон і кодекс, які б відповідали міжнародним стандартам». Крім цього, він також заявив, що Америка підтримує бажання української влади щодо просування демократії і наголосив, що українська влада може «мати одночасно хороші стосунки з Росією і хороші стосунки зі США та ЄС. І ми знову маємо наміри продемонструвати Києву, що саме так воно і є».
Лужков вивіз своїх дочок до Великої Британії
Юрій Лужков у своєму першому інтерв’ю західній пресі з того часу, як він був зміщений з посади мера Москви розповів, що боїться за свою сім’ю і вивіз своїх дочок до Англії. На думку колишнього градоначальника Москви, його діти можуть бути використані для тиску на нього та його дружину з боку російських ворогів. Відтепер, 18-річна Олена та 16-річна Ольга пробудуть у Лондоні чотири-шість років, аби спочатку англійську підучити, а потім — вступити до університету, назва якого не розголошується. Раніше стало відомо, що дівчата вчилися в МДУ. «Для дітей стало потрясінням, що ми забрали їх з навчання тут (в МДУ), — цитує Sunday Telegraph Лужкова. — Для нас із дружиною це було дуже серйозне рішення». При цьому Лужков повідомив, що сам не має наміру їхати до Англії. «Для тих, хто вважає мене політично небезпечною фігурою, було б зручно, аби ми поїхали й оселилися десь у Європі. У нас є гроші. Але цього не станеться», — сказав Лужков. Екс-мер також повідомив, що має намір і надалі займатися політикою, а його дружина «буде боротися за свій бізнес».
Обама вважає Iндію «ринком майбутнього»
Президент Барак Обама, який перебуває з триденним візитом в Індії, заявив, що подальше відкриття індійських ринків для американського експорту має вирішальне значення для зростання зайнятості в Сполучених Штатах і для економічного прогресу обох країн. У Мумбаї Обама поговорив з представниками ділових кіл США й Індії. У своєму виступі перед учасниками цього саміту, організованого Американсько-індійською діловою радою, президент охарактеризував відносини між США й Індією, як зразок для партнерських відносин у XXI столітті. «Сполучені Штати вважають Азію, особливо Індію, ринком майбутнього. Ми не просто вітаємо посилення ролі Індії та її народу, але також активно сприяємо цьому. Ми хочемо інвестувати в цю країну. Я перебуваю тут, бо вірю, що на цьому світі, де все взаємопов’язане, зміцнення ділових відносин та збільшення обсягу торгівлі між США й Індією може бути й буде безпрограшним варіантом для обох країн». Майже одночасно з цим Білий дім опублікував інформацію про операції на загальну суму близько 15 млрд. доларів США. Оголошено, що завдяки цим операціям, охарактеризованим як уже укладені або доопрацьовувані, в США буде створено понад 53 тис. робочих місць. Крім того, Обама оголосив про важливе, хоча й очікуване всіма рішення — про ослаблення обмежень, що діють у США стосовно експорту товарів до Індії. Він заявив, що Вашингтон підтримає повноправне членство Індії в чотирьох багатобічних групах, що займаються питаннями нерозповсюдження ядерної зброї, зокрема в Групі ядерних постачальників і в Режимі з контролю над ракетними технологіями.
У Азербайджані перемагає партія президента
Правляча партія «Ені Азербайджан» («Новий Азербайджан») стала переможцем на виборах до парламенту країни, завоювавши, за попередніми даними, 71 місце в законодавчих зборах країни. За даними глави ЦВК Азербайджану Мазахыра Панахова, явка виборців становила трохи більш як 50%. Глава місії спостерігачів СНД, секретар Виконкому СНД Сергій Лебедэв заявив, що вибори в Азербайджані відбулися прозоро й демократично. Тим часом, лідери опозиції вважають, що результати голосування були визначені наперед, оскільки багатьом кандидатам було відмовлено в реєстрації. У свою чергу, представники Організації з безпеки та співпраці в Європі, які приїхали як спостерігачі на азербайджанські парламентські вибори, заявили, що під час голосування зіткнулися «зі значними обмеженнями» з боку влади. Представники ОБСЄ стверджують, що під час нинішніх виборів отримали достовірні свідоцтва про факти залякування виборців. Згідно з Конституцією Азербайджану, вибори до 125-місцевого однопалатного парламенту проводяться раз на п’ять років у першу неділю листопада за мажоритарною системою на основі загального, рівного й прямого виборчого права через вільне, особисте й таємне голосування. Депутатами парламенту можуть стати громадяни країни не молодше 25 років.