Прощальне турне «Скорпіонс»
Сьогодні в Одесі в Палаці спорту виступить знаменита німецька рок-група Scorpiоns. Виступ музикантів уже побачили кияни (концерт пройшов 2 листопада в Міжнародному виставковому центрі. Музиканти виконали свої хіти: «Still Loving You», «Rock You Like а Hurricane», «When Love Kills Love», «Send Me an Angel», «Wind of Change», а також нові композиції з альбому «Stіng in the Tail»). Гастролі Scorpiоns в Україні проходять у рамках їхнього світового прощального туру «Get your sting and blackout», який триватиме майже два роки й охопить країни п’яти континентів. Після цього легендарні рок-музиканти планують розпустити групу та оголосять про припинення існування Scorpiоns. Але це зовсім не означає, що всі учасники нудьгуватимуть на «музичній пенсії». Так, Клаус Майне збирається разом зі своєю коханою мандрувати світом і побачити ті країни, де він ніколи не був. А ось гітарист «Скорпіонс» Рудольф Шенкер, можливо, продовжить музичну кар’єру та виступатиме разом зі своїм братом. Чому ж було прийняте таке сумне для мільйонів шанувальників групи рішення? В одному з інтерв’ю Клаус сказав: «Якось ми всі зібралися, поговорили й усвідомили, що нам більше нічого сказати. Все, що ми хотіли, ми вже сказали своєю творчістю». Нагадаємо, групу Scorpiоns було засновано 1965 року Рудольфом Шенкером. 1969-го до неї приєдналися молодший брат засновника Міхаель Шенкер та вокаліст Клаус Майне. На міжнародній рок-сцені група з’явилася 1972 року, коли випустила свій перший альбом «Lonesome Crow». Світову популярність група здобула після виходу альбому «Crazy World», а пісня «Wind Of Change», яка стала заголовною піснею альбому, посідала перші місця в хіт-парадах усього світу. 2000 року виходить спільний альбом Scorpions та Берлінського філармонічного оркестру Moment Of Glory. 18 березня цього року відбувся реліз останнього альбому групи Scorpions — «Stіng In The Tail». Цим альбомом група завершує свою кар’єру. Всього Scorpions за свою кар’єру випустили 18 студійних альбомів.
Увесь світ — театр!
Нинішня експозиція живописних і графічних робіт народного художника України Наталі Николайчук несподівана не лише тому, що демонструється в незвичайному місці — виставковому залі Київського театру «Колесо» на Андріївському узвозі. Дивовижне нове відбиття творчого світу майстра, тим більше, що світ Наталі Николайчук — не лише «царство гармонії», але й пристрасне й віддане їй служіння. І раптом — театр, вистава і маска — символ нещирості. Щоправда, вистава як дійство — тема багатьох попередніх робіт художниці, так само, як і дзеркало, відображення. Незаперечно й те, що «Дівчина у вінку» й «Пісня янголів» — роботи надзвичайно характерні для Николайчук, вони не виглядають чимось чужорідним і в нинішній експозиції: поряд із серією «Театр» («Таємниця», «Репетиція», «За лаштунками» та ін.) або триптихом «Курортні перевтілення». Можливо, причина в тому, що майстер трактує театр, як акт творчості — надзвичайно важливий і відповідальний, а головне — прекрасний і причетний до тієї самої гармонії, про яку оповідають усі роботи Наталі Николайчук («Танцююча пара», «Маска»). Утім, усе це не виключає елегантних і ледве іронічних паралелей «театр — життя» в тому ж триптиху «Курортні перевтілення» або в чудесній казковості «Венеційських фантазій», повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
У Києві пройдуть «Ночі Чайковського»
19 листопада Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей і юнацтва запросить глядачів на прем’єру. Цей концерт є частиною проекту «Київський сезон П.І. Чайковського», присвяченого 170-річчю від дня народження класика. До програми «Ночі Чайковського» увійшли симфонічні й оперні твори композитора. Відкриє вечір Сюїта №3, яку виконує симфонічний оркестр під орудою диригента Олексія Баклана, а у другій частині концерту прозвучать арії, дуети і сцени з опер «Іоланта», «Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Пікова дама» та «Чародійка» у виконанні солістів театру у супроводі музикантів оркестру (диригент — Михайло Мороз). Режисером «Ночі Чайковського» є Лариса Моспан-Шульга, хормейстер — Анжела Масленнікова, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.