50% українців у віці 25 років не мають як мінімум одного зуба, у 65 років 50% українців повністю беззубі, у 85 років 100% українців повністю беззубі. Ці жахливі для ХХІ століття цифри називає Асоціація імплантологів України.
У Військовому медичному клінічному центрі Західного регіону, що у Львові на вул. Личаківській, 26, впродовж одного дня група з вісімдесяти провідних стоматологів-добровольців (усі — члени Асоціації імплантологів та Асоціації приватних стоматологів України) провели безкоштовні операції з імплантації зубів ветеранам ВВВ. Проект реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Міністерства оборони.
«Життя без зубів — це щоденне страждання! — розповів «Дню» президент Асоціації імплантологів, ініціатор акції Ярослав Заблоцький. — Сьогодні ми беремо під опіку саме ветеранів, й акція «Якість життя для батьків» для нас, стоматологів та імплантологів, — амбітне завдання, приклад соціальної відповідальності та громадянської позиції. Ми прагнемо змінити ставлення влади до беззубих людей — аби їм надавали державну допомогу у сучасному протезуванні».
Ветеранам ставили чотири імпланти на нижню щелепу і незнімну конструкцію — штучні зуби. Лікарі наголошують, що встановлення імпланта — не більш травматична операція, ніж видалення зуба.
З урахуванням того, що старші люди, яких протезували, мають соматичні захворювання, їх попередньо шпиталізували, аби обстежити і за необхідності полікувати. Всі прооперовані ще п’ять днів перебуватимуть у стаціонарі, а після виписки ними опікуватимуться приватні стоматологічні клініки. За словами президента Асоціації приватних стоматологів України Мирона Угрина, за протезованими спостерігатимуть і через рік, і через два. Причому спостерігатимуть саме ті лікарі, які ставили імпланти.
Всеукраїнська акція «Якість життя для батьків» є ініціативою Асоціації імплантологів спільно з Асоціацією приватних стоматологів України, впродовж якої стоматологи вже встановили 426 безкоштовних імплантів 87-ми ветеранам ВВВ. Найстаршому пацієнтові — 93 роки. Витрати на протезування беруть на себе державні та приватні клініки, а також зуботехнічні лабораторії.
Цього року акції вже відбулися в Одесі, Києві та Сімферополі. До кінця 2010-го такі заходи планують провести у Харкові та в Севастополі, де на базі двох шпиталів — Чорноморських флотів України та Росії відбудеться перший спільний міжнародний проект за участю українських та російських спеціалістів. Впродовж найближчого часу обіцяють охопити акцією всі обласні центри України.
Ініціативу українських імплантологів підтримують колеги із багатьох країн світу. Зокрема, до акцій приєднаються міжнародні спостерігачі з Росії, Молдови, Грузії, Казахстану, Польщі, Ізраїлю та Сербії, аби перейняти досвід із метою проведення подібних акцій у себе в країнах. А 2012-го імплантологи з 19-ти країн планують провести таку акцію одночасно, через телеміст, у столицях країн — учасниць Другої світової війни.