Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

19 жовтня, 2010 - 00:00

Кияни забрали майже все золото «Золотої осені»

Нещодавно в Києві вшосте відбулися Міжнародні змагання зі спортивних танців «Золота осінь-2010». На змагання приїхали спортсмени з трьох країн — України, Росії та Молдови. Україну було представлено учасниками з Києва, Донецька, Рівного, Луганська, Боярки, Броварів, Харкова, Хуста, Одеси, Запоріжжя, Дніпропетровська. Понад 200 пар юних спортсменів боролися за медалі «Золотої осені». Боротьба, як завжди, була гострою і елегантною. Члени журі назвали кращі пари юних спортсменів 2010 року. Серед ювеналів — це Павло Журавльов та Анастасія Лемішко (ювенали 1, ДЮСТЦ «Спорт-Данс», Київ). У категорії «Юніори 2 «Д» — стандарт» перемогли Стас Гудков і Олександра Москаленко (ДЮСТЦ «Спорт-Данс», м. Київ). У категорії «Юніори 2 «Д» — латина» перемога дісталася Андрію Щекачихіну та Єлизаветі Чаплигіній (ДЮСТЦ «Спорт-Данс», м. Київ). Ще одне перше місце дісталося спортсменам із Запоріжжя: у категорії «Молодь 2 стандарт» перемогли Владислав Доля та Олександра Сидорова. «Золота осінь» — це свято, змагання та яскраве шоу, мета яких — показати майстерність танцю та захопити молодь цим мистецтвом. Цю задумку організаторів турніру вже шість років підтримують партнери змагань із ГК «Фокстрот», бо бізнес розвивають як соціально відповідальний. Заслужений тренер України, суддя вищої категорії, голова колегії суддів Асоціації спортивного танцю України Валентина Федорчук подякувала партнерам за дуже гарну залу, подарунки для учасників і впевненість у своїх силах на подальші турніри. Адже «Золота осінь» — це розминка перед масштабнішими весняними змаганнями зі спортивних танців — на Міжнародному турнірі «Парад Надій» і турнірі «На кубок «Фокстроту» від торговельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому», повідомляє Алевтина БЕЛЕЦЬКА.

В Україні найчастіше дають хабарі лікарям та працівникам ДАI

Працівники Державтоінспекції та лікарі найчастіше вимагають хабарі в українців. Такі дані соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології були презентовані у Харкові, повідомляє УНІАН. Так, згідно з опитуванням, 91% українців вважають, що корупція дуже розповсюджена або швидше розповсюджена в Україні. Відповідаючи на запитання щодо особистого досвіду корупційних ситуацій, респонденти наводили два найбільш розповсюджених випадки — вимагання додаткової неофіційної оплати у державних медичних закладах, щоб отримати краще лікування, та вимагання грошей співробітниками ДАІ замість сплати штрафів. 46% респондентів неофіційно платили у лікарнях більше одного разу, 12% вказали на те, що їм доводилося платити у лікарнях один раз. Працівникам ДАІ давали хабара більше одного разу 22% респондентів, 4% робили це один раз. При цьому, нинішнє дослідження засвідчило, що українці менш песимістично оцінюють спрямування розвитку країни. Так, 44% (74% — у 2009 році, 76% — у 2008 році) опитаних вважають, що Україна прямує до нестабільності і хаосу, а 21% (7% — у 2009 році) респондентів вважають, що Україна прямує до стабільності та добробуту. Водночас більшість респондентів (83%) залишаються незадоволеними економічною ситуацією у поточному році, 60% незадоволені політичною ситуацією (92% у 2009 році). 75% респондентів висловили занепокоєність рівнем інфляції (58% у 2009 році). Серйозне занепокоєння опитувані висловлювали також щодо інших економічних питань: безробіття (56%), бідності (51%), корупції (37%)та загальних економічних проблем (36%). Політичні проблеми у поточному році викликають занепокоєння у 11% опитаних. Польовий етап дослідження проводився 8 — 20 вересня та охоплював 1519 респондентів по всій території України.

На Черкащині відкрили центр матері й дитини

У Каневі Черкаської області 15 жовтня відкрився комунальний заклад Черкаської обласної ради «Обласний соціальний центр матері та дитини». В Україні це вже 15-й такий заклад соціального обслуговування, що створений для тимчасового проживання жінок на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають належному виконанню материнських обов’язків, повідомляє прес-служба Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Відкриття соціального центру матері та дитини дозволить перебувати разом із своїми новонародженими дітьми до 1,5 року матерям, у яких житлові проблеми стали причиною соціальних негараздів та відмов від дитини. У Центрі вони зможуть отримати фахову психологічну, соціально-побутову, соціально-педагогічну, соціально-медичну, соціально-економічну, інформаційну і юридичну допомогу, спрямовану на вирішення їхніх життєвих проблем. Як показує статистика, такі заклади досить ефективні. 65—70% матерів, з якими працювали фахівці центрів, змінили своє рішення і забрали дітей на виховання.

В Україні посилять контроль над станом здоров’я водіїв

Державтоінспекція України підтримує ініціативу Віктора Януковича щодо посилення контролю над станом здоров’я водіїв автобусів і маршруток, повідомляє УНІАН з посиланням на начальника прес-служби департаменту ДАІ МВС України Євгена Кравця. Водії проходять медичне обстеження двічі на рік і, можливо, доцільно зробити ці перевірки частішими. Щодо психіатричної перевірки стану здоров’я водія, то, як заявив на брифінгу начальник департаменту ДАІ МВС України Валерій Лозовий, «психіатрична перевірка — ця вимога дуже висока для водіїв». «Я вважаю, що ці вимоги справедливі, і, можливо, вони посилять контроль над станом здоров’я водіїв автобусів», — сказав він.

Газета: 
Рубрика: