До «бездомного» Музею історії Києва приєднаються ще три
У ситуації «бездомного» Музею історії Києва опиняться ще три муніципальних музеї, яких за вказівкою Кабміну хочуть виселити з Києво-Печерської лаври, повідомляє прес-служба фракції «Блок Юлії Тимошенко» в Київській міській раді. Цю й інші проблеми та шляхи їх вирішення озвучив голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму, член громадської гуманітарної ради Києва Олександр Бригінець. Ідеться про Національний музей українського народного декоративно-прикладного мистецтва, Державний музей театрального, музичного й кіномистецтва України, Музей книги й друкування України.
«Виходить дивна ситуація: Київ віддає державі безоплатно унікальні пам’ятники — Кловський палац, Києво-Печерську лавру, а натомість отримує бездомні музеї», — дивується О. Бригінець.
Нагадаємо, сім років київська влада намагається вирішити проблему Музею історії Києва. 2004 року музей було виселено з Кловського палацу, і йому офіційно було запропоновано зайняти Український дім. Сьогодні Український дім живе своїм життям, тоді як Музей історії Києва тулиться на верхніх поверхах, а його фонди розкидані по місту і зберігаються в ящиках.
Депутат також роз’яснив, що для того щоб створити музейне містечко, наприклад, де розмістилися б ці чотири музеї, необхідне виділення землі — найімовірніше, в парковій зоні — від трьох до п’яти гектарів. Будівництво самого комплексу обійдеться як мінімум у півмільярда гривень, за умови економії. Якщо ж проект буде дизайнерським і претендуватиме на те, щоб музейне містечко перетворилося на справжнє диво Києва, то сума може досягти мільярда гривень. «Ідеться про суми, адекватні будівництву однієї станції метро або реконструкції всієї Московської площі. Чи можна в сьогоднішньому бюджеті Києва, який, з огляду на вилучені на користь держави шість мільярдів гривень, не набагато більший від дев’ятьох мільярдів гривень, знайти такі гроші для музеїв? Звичайно, ні!» — стверджує О. Бригінець. Голова комісії нагадав, що 2010 року на фінансування сфери культури в бюджеті міста передбачено трохи більше 200 млн. грн.
Стати Гогеном за 90 днів
Таку можливість матимуть жителі Рівного, яким виповнилося вісімнадцять років і які дуже хочуть навчитися малювати. Можливість пройти 90-денний курс навчання (причому безкоштовно) в художній школі вони отримали завдяки ініціативі міської влади. Проект так і називається — «Стань Гогеном за 90 днів». А чому саме Гоген? Як відомо, художник, котрий все життя любив живопис, став займатися ним професійно уже в досить зрілому віці, що, втім, не завадило йому стати всесвітньо відомим художником.
Як розповіла автор ідеї, заступник міського голови Галина Кульчинська, мета проекту — дати можливість людям, які в дитинстві не відвідували художньої школи, але мріяли навчитися малювати, здійснити цю мрію. Навчатися вони будуть у Рівненській художній школі з листопада по травень, відвідуючи заняття два-три рази на тиждень.
Тих, хто хоче навчитися малювати, фахівці ознайомлять з основами графіки і живопису, їм розкажуть про різні техніки малювання і властивості різних видів фарб, прочитають лекції з історії мистецтва. Очікують, що в проекті, насамперед, візьмуть участь охочі до таких ідей і легкі на підйом студенти, але не виключають, що це будуть і представники інших груп населення, навіть пенсіонери і тимчасово безробітні. А наприкінці навчання його організатори планують влаштувати виставку робіт випускників курсу, щоб плоди своєї праці побачили і ті, хто навчається, і ті, хто навчає. І може після занять малюванням хтось, як і Гоген, вирішить присвятити своє життя мистецтву, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.
Людина найщасливіша, коли вона вдома
Науковці довели: людина почувається найщасливішою, коли вона вдома. Таке відкриття вчені з Кембриджського університету здійснили за допомогою мобільного телефону. У когось домівка може асоціюватися з рутиною, але британські науковці нарешті мають підтвердження старого прислів’я — «дім там, де серце». Те, що люди вдома почуваються найщасливішими, вчені довели, просто проаналізувавши дані з використання мобільних телефонів, повідомляє «Українська правда» з посиланням на The Daily Mail.
Емоції та поведінка людини в той час, коли вона говорить по телефону, можуть стати ключем до кращого розуміння людської психології, зазначають експерти. Під час дослідження, результати якого були представлені на конференції Ubiquitous Computing в Данії, науковцями оцінювався той вплив, що здійснює на людину її оточення, час доби та стосунки з іншими людьми. Місцезнаходження людини має «істотний вплив на її стан душі», переконалися вчені. Групі добровольців на десять днів роздали телефони Nokia 6210 Navigator. Протягом цього часу піддослідні також мали записувати у щоденнику свої емоції.
Аби розшифрувати емоційний стан учасників, дослідники використали функцію розпізнавання мовлення. Місцезнаходження людини визначалося за допомогою GPS. Завдяки ж технології Bluetooth спостерігачі дізнавалися, з ким саме спілкуються піддослідні. Виявилося, що майже половина респондентів найбільш щасливими почуваються саме вдома. Водночас 54% учасників експерименту відзначили наявність «сумних» емоцій під час свого перебування на робочому місці.
«Мобільні телефони є потужним інструментом для здійснення досліджень людської поведінки, ми можемо робити це безпечно та непомітно, коли піддослідні перебувають у найбільш природному середовищі», — каже очільниця дослідження, представниця комп’ютерної лабораторії Кембриджського університету Сесілія Масколо.
Повір у себе
У Києві стартував проект, спрямований на адаптацію та соціалізацію дівчат-підлітків «Я — БЕРЕГИНЯ», метою якого є надання дівчатам-підліткам із вразливих соціальних верств населення необхідних знань та навичок для належної адаптації у самостійному дорослому житті, підвищення власної самооцінки й віри в себе, виховання працелюбності та характеру, формування почуття власної гідності, визначення своїх життєвих перспектив і їхньої реалізації.
Перший майстер-клас, який зібрав понад 1000 дівчат, для юних леді провела Влада Прокаєва, голова Благодійного фонду «Обдаровані діти — майбутнє України». Підлітки жваво цікавилися проблемами, пов’язаними з їхнім життям, розгорнулася дискусія на актуальні для них теми. Влада Прокаєва поділилась із дівчатами секретами свого успіху і запевнила, що він — тільки у її власних руках і саме в підлітковому віці варто починати думати про майбутнє та досягнення особистих цілей.
Загалом дебютну програму «Я — БЕРЕГИНЯ» прослухають 300 дівчаток віком від 14-ти до 17-ти років (із них — частина сиріт, позбавлених батьківського піклування, підлітків з малозабезпечених сімей, а інша частина — зі звичайних родин). Останні були залучені до проекту на конкурсній основі. Їхні відповіді на запитання «Сучасна берегиня — яка вона?» стали, на думку оргкомітету програми, найбільш влучними та цікавими. Усього на конкурс надійшло 1938 листів, частина з яких були представлені у холі Палацу дітей та юнацтва.
Програма соціальної адаптації для дівчат «Я — Берегиня» включає чотири блоки практичних та теоретичних занять і триватиме три місяці з 23 вересня по 26 грудня 2010 року. За цей час юні леді прослухають психологічні тренінги на теми: роль сучасної жінки в суспільстві, життєві ідеали та цінності дівчини, самооцінка та самоусвідомлення; лекційні заняття з медичними працівниками на теми: статеве здоров’я дівчини, засоби контрацепції, небезпека захворювань, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІД, небезпека ранніх абортів; імідж-студії (майстер-класи з догляду за собою, стилістика, косметологія, моделювання зачісок, етикет). Також відбудуться майстер-класи відомих жінок України про власний шлях до успіху, повідомляє Тетяна КИРИЙЧУК.