Українські плавці — лідери чемпіонату світу
Українські паралімпійці утримують лідерство в загальнокомандному заліку на чемпіонаті світу з плавання в голландському Ейндховені. Як повідомила УКРІНФОРМу прес-секретар Національного комітету спорту інвалідів України Наталя Гарач, після чотирьох днів змагань у активі нашої команди вже 42 медалі (18 золотих, 14 срібних та 10 бронзових), а також 11 світових та 12 європейських рекордів. На другій позиції (за кількістю «золота») команда США — 36 нагород (13, 12, 11), на третій — збірна Великої Британії — 37 (12, 10, 15). «Золото» в четвертий день першості в складі української збірної здобули Дмитро Виноградець (дистанція 100 м вільним стилем), Ганна Єлісаветська (50 м на спині), Наталія Прологаєва (200 м комплексним плаванням) та Максим Веракса (50 м вільним стилем).
У Тернополі ровесники незалежності розгорнуть майже десятикілометровий національний прапор
Своєрідно вирішили відзначити День державного прапора і День незалежності України в Тернополі. На місцевому приватному підприємстві там виготовили синьо-жовтий стяг довжиною дев’ять з половиною кілометрів, який розгорнуть навколо Тернопільського ставу дві тисячі дев’ятнадцятирічних жителів області. Акцію так і назвали — «Ровесники Незалежності». Це красиве дійство можна роздивитися на прогулянковому катері, що курсує озером, або з літака. До речі, серед бажаючих на нього поглянути будуть і представники Книги рекордів України, які, як сподіваються тернопільці, за результатами проведеного заходу видадуть диплом про встановлення рекорду. Після того з велетенського національного прапора виготовлять понад шість тисяч знамен. Їх передадуть в освітні, медичні, культурні заклади, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування. На думку організаторів, захід має привернути увагу громадськості, а в першу чергу — молоді, до вшанування державних символів України, згуртувати молодих людей. Адже незабаром саме вони визначатимуть майбутнє нашої країни, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Турпоїздки до Чорнобиля стали популярними в Польщі
Віднедавна в Польщі неабиякою популярністю користуються туристичні поїздки до Чорнобиля. Місцеві туроператори переконують, що відвідання Чорнобильської зони не несе ризику для здоров’я людини, а враження ця поїздка лишає незрівнянні, передає УКРІНФОРМ з посиланням на газету «Дзеннік Польські». «Чорнобиль варто відвідати. Тут можна побачити натуральну природу, яка чудово буяє в закритій зоні. Ми тут не знайдемо жодних двоголових зайців. Якщо турист візьме із собою прилад для вимірювання радіації, то він переконається, що її рівень близький до показників на площі Парадів у Варшаві чи Головному Ринку у Кракові», — зазначив експерт польського Інституту ядерних проблем Марек Павловський. Він додав, що поїздка в Чорнобиль не є «місією самогубця». За інформацією представника однієї з турфірм у Кракові Матеуша Рака, в 2010 році Чорнобиль відвідало вже шість польських туристичних груп. Великою популярністю користуються чотириденні поїздки. Зокрема, туристичні групи на вересень і жовтень вже повністю сформовано, ведеться запис на листопад цього року, сказав він. Організатор туру підкреслив, що немає підстав боятися радіації, а в Чорнобилі потрібно лише звертати увагу на дещо зруйновані будинки, які не ремонтувалися з моменту катастрофи 1986 року. Газета повідомляє, що деякі польські туроператори пропонують також тижневу поїздку по Україні з одноденним відвідання Чорнобильської зони.
Остання бойова бригада США залишила Ірак
Збройні сили США повідомляють, що остання бойова бригада американських військ покинула Ірак. Четверта бригада «Страйкер» другої піхотної дивізії США у складі 4 тис. осіб перейшла кордон з Кувейтом. Таким чином, учора закінчилася активна частина воєнної операції. Сім років тому американські війська вторглися до Іраку, операція «Шок і трепет» призвела до падіння режиму Саддама Хусейна. Офіційний представник четвертої механізованої бригади «Страйкер» другої піхотної дивізії США повідомив, що в ніч на четвер останні броньовані машини, що входять до підрозділу, перетнули кордон Іраку з Кувейтом. «У поворотний момент війни в Іраку, коли наші війська продовжують виходити з Іраку, я сподіваюся, ми всі разом подякуємо їм, усім військовим і їхнім сім’ям за їхню службу», — заявив президент США Барак Обама в письмовій заяві, розісланій його прес-службою. Як передає американський телеканал NBC News з посиланням на представника Державного департаменту Філіппа Кроулі, виведення бойових частин — це історичний момент, проте він не означає, що місія США в Іраку закінчена. До недавнього часу в Іраку перебувало 64 тисячі військових США. З них близько 50 тисяч залишаться в країні після 31 серпня й навчатимуть іракські служби безпеки і, як говорять у Вашингтоні, захищати американські інтереси. Серед цих 50 тисяч — дві бойові бригади, дещо переформовані та перейменовані на «бригади допомоги й підтримки».
Франція починає депортацію циганів до Румунії
У четвер влада Франції починає депортувати з країни циганів, які живуть у таборах, незаконно влаштованих по всій країні. У четвер 79 циганів, які погодилися добровільно покинути Францію, отримають по 300 євро й будуть відправлені на батьківщину до Румунії. Очікується, що до кінця серпня з країни буде депортовано близько 700 жителів циганських самовільних споруд. За допомогою поліції вже знесено близько 50 таборів, жителів яких переселили в тимчасові притулки. Протягом наступних місяців офіційний Париж має намір закрити в цілому 300 незаконних поселень. Уряд заявляє, що табори є «джерелом торгівлі людьми, жахливих умов життя, експлуатації дітей з метою жебрацтва, проституції та злочинності». Президент Франції Ніколя Саркозі схвалив план депортації жителів циганських таборів після того, як у липні в місті Греноблі на півдні країни сталися зіткнення між членами циганської общини й поліцейськими. Рішення про депортацію викликало різку критику правозахисних організацій, на думку яких влада намагається привернути увагу до проблеми циганських поселень, аби отримати підтримку правих виборців. Проте влада Франції наполягає, що повернення циганів на батьківщину «цілком відповідає європейським правилам і ні в чому не порушує право на свободу пересування для громадян країн Європейського Союзу, закріплених у відповідних угодах».
Венесуела заборонила газетам публікувати «жорстокі фото»
Влада Венесуели на один місяць заборонили газетам країни публікувати фотографії, що відверто змальовують насильство. Це рішення було ухвалене на тлі скандалу довкола знімка, нещодавно розміщеного на першій шпальті опозиційного видання El National. На фотографії, зробленій у грудні цього року, було понад 10 трупів молодих людей у столичному морзі. Тіла з чисельними вогнепальними пораненнями лежали одне на одному, деякі з них — на підлозі. Пізніше знімок передрукувала інша загальнонаціональна газета — Tal Cual. Публікації викликали гостру критику президента Венесуели Уго Чавеса, який назвав подібні фотографії «порнографічною журналістикою». Влада країни почала розслідування, намагаючись встановити, чи відповідає закону розміщення настільки відвертих зображень. У вівторок спеціальний венесуельський суд, який відповідає за захист прав дітей і підлітків, вирішив, що друковані засоби масової інформації «повинні утримуватися від публікації жорстоких, кривавих і гротескових знімків, що становлять будь-яку загрозу моралі й психологічному стану дітей — незалежно від того, чи є показане на них наслідками злочинів». Після цього влада країни вирішила, що протягом місяця такі знімки не повинні публікувати всі загальнонаціональні газети. El National відповіла на заборону публікацією, в якій фотографії були замінені двома пропусками з червоними написами «заборонено цензурою».
МакКейн та Олбрайт розкритикували правила гри від Януковича
Нова редакція закону про вибори обмежує право участі політичних партій у виборах. Про це йдеться в меморандумі, підготовленому Міжнародним республіканським інститутом і Національним демократичним інститутом (обидва — США). «Закон містить численні технічні помилки та плутанину процедур», — зазначається в документі. Зокрема, експерти розкритикували норму закону, яка дозволяє партіям брати участь у виборах лише за умови, що партійні осередки зареєстровані за рік до виборів.
Це «обмежує виборчі можливості новостворених партій, у тому числі тих, які нині представлені в парламенті, створюючи очевидні переваги діючим партіям», йдеться в заяві. «Обмеження для нових партій і незалежних кандидатів є необѓрунтованим у світлі принципів, встановлених українським законодавством та міжнародними зобов’язаннями, які Україна на себе взяла», — зазначається в меморандумі.
Інститути зазначають, що ключові зміни до закону про вибори були внесені за 100 днів до виборів, хоч за принципами Венеціанської комісії зміни в законодавство про вибори можна вносити протягом року до виборів.
Американці вважають, що призначення членів територіальних виборчих комісій лише тими політсилами, які представлені в парламенті, може призвести до національних політичних конфліктів і суперечок у ТВК. На їхню думку, це також може «призвести до втрати довіри до ТВК місцевих учасників виборчого процесу». Також у меморандумі наводиться таблиця, яка показує, що партії Тігіпка, Кириленка, Яценюка і Гриценка опинилися в невигідному становищі.