Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

20 липня, 2010 - 00:00

До України з офіційним візитом прибуває патріарх Кирило

Сьогодні патріарх Кирило прибуває до Одеси, де розпочнеться його офіційний візит до України, повідомляє прес-служба Російської православної церкви. Предстоятель РПЦ перебуватиме в Україні з 20 по 28 липня. Це буде третій візит патріарха в нашу країну. О 16.30 патріарх Кирило відвідає Свято-Успенський кафедральний собор, а о 17.10 — Свято-Успенський чоловічий монастир. 21 липня відбудеться освячення Спасо-Преображенського собору м. Одеси. 22 липня патріарх Кирило відвідає Одеську національну юридичну академію і зустрінеться з громадськістю міста в Національному академічному театрі опери і балету. 24 липня предстоятель РПЦ прибуде в Дніпропетровськ, де після відвідин Свято-Троїцького кафедрального собору в будинку єпархіального управління відбудеться зустріч із духівництвом Дніпропетровсько-Павлоградської єпархії. Також цього дня в Севастопольському парку він покладе вінок до монумента героям російсько-турецької війни. У цей день програма припускає відвідини державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова». На підприємстві предстоятель РПЦ зробить закладку капсули з пам’ятною грамотою. Увечері патріарх Кирило відвідає Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара. У неділю, 25 липня, патріарх здійснить Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Дніпропетровська. Вдень відбудеться покладання вінка до Меморіалу Слави і відвідини обласної лікарні ім. І. І. Мечникова, після чого предстоятель Російської церкви вилетить до Києва. Після прибуття до Києва Святіший патріарх попрямує в Свято-Успенську Києво-Печерську лавру. 26 липня під головуванням патріарха Кирила в Києво-Печерській лаврі пройде засідання Священного синоду РПЦ. У вівторок, 27 липня, предстоятель здійснить урочистий молебень на Володимирській гірці й відвідає Іонінський чоловічий монастир. Увечері він очолить всюнічну службу в Києво-Печерській лаврі. 28 липня на Соборній площі Лаври предстоятель РПЦ здійснить Божественну літургію. Цього ж дня патріарх Кирило повернеться до Москви.

«Дзвін-90» на Чернігівщині

У Чернігові відбулася зустріч журналістів із учасниками культурологічного походу «Дзвін-90» на Чернігівщині. Він проводився в Україні в липні 1990 року. Похід «було проведено з метою відродження національної свідомості українського народу, народних звичаїв, забутих сторінок української історії. Ініціатори походу: Товариство української культури «Славутич» та Український молодіжний клуб міста Москви. Тобто ініціювала цю акцію українська діаспора Москви на чолі з льотчиком-космонавтом СРСР, двічі Героєм Радянського Союзу Павлом Поповичем. Організатори «Дзвону-90» на Чернігівщині: місцеві організації Товариства української мови ім. Т. Г. Шевченка та Народного Руху України. Учасники походу проводили мітинги, концерти, дискусії, вшановували пам’ять видатних українців, розповсюджували листівки, газети «самвидаву», матеріали про минуле та сучасне України. Похід розпочався 21 липня 1990 року в Чернігові на Красній площі. Маршрут походу: Чернігів — Куликівка — Жуківка — Вересоч — Дрімайлівка — Вертіївка — Ніжин — Заньки — Комарівка — Берестовець — Оленівка — Мотронівка — Мала Загорівка — Борзна — Шаповалівка — Пальчики — Батурин — Бахмач — Тиниця — Григорівка — Дмитрівка — Южне — Парафіївка — Качанівка — Васьківці — Ромни — Суми. Координатор культурологічного походу «Дзвін-90» Володимир Ступак зауважив, що похід не тільки сколихнув всю область у контексті відродження української самосвідомості, але й став важливим заходом пропаганди головної ідеї Декларації: «державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту й неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». У цей же день у Чернігівській міській раді був проведений круглий стіл на тему: «Декларація про державний суверенітет — важливий крок на шляху до незалежності України. У заході взяли участь учасники боротьби за незалежність України на Чернігівщині, депутати місцевих рад, науковці, журналісти. Ведучий, секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет у вступному слові привітав усіх присутніх зі святом та підкреслив, що Декларація стала не лише важливим на той час юридичним документом, а й ідеологічним поштовхом у прагненні до самовизначення українського народу, повідомляє представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко.

«Енергоатом» зацікавиться недобудованою станцією поблизу Чигирина?

Представники Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» на чолі з її президентом Юрієм Недашковським на цьому тижні побувають на Чигиринщині. Мета робочої поїздки — дослідження недобудованої в 80-х роках минулого століття атомної електростанції. «Вони приїдуть, щоб вивчити ситуацію навколо недобудованої атомної електростанції, й подивитися, як використати цей майданчик. Ми вже домовилися із «Енергоатомом», і, думаю, невдовзі запропонуємо деякі інвестиційні програми для Чигиринщини», — пояснив губернатор Черкаської області Сергій Тулуб. Нагадаємо, що історія довгобуду поблизу Чигирина бере свій початок із 1970 року, коли Міністерство енергетики Радянського Союзу звернулося до черкаського обкому КПРС із питанням про розташування атомної електростанції на Чигиринському майданчику на березі Дніпра. Обком партії тоді не дав згоди на будівництво АЕС, тому вирішили будувати електростанцію на мазуті, а дещо пізніше перепроектували станцію на вугільну, а потім — знову на атомну. Після вибуху Чорнобильської атомної електростанції чигиринці та жителі навколишніх сіл почали протестувати проти будівництва. Біля в’їзду в Чигирин навіть повісили плакат із гаслом «Не дамо Чигирину стати другим Чорнобилем!», який, щоправда, висів там лише кілька годин. Зрештою, влада вирішила не конфліктувати з населенням і вийшов наказ про консервацію Чигиринської АЕС. Після цього були пропозиції збудувати під Чигирином парогазову електростанцію, але через відсутність фінансування цей проект так і не було реалізовано, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Газета: 
Рубрика: