Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

8 липня, 2010 - 00:00

Законопроект Кисельова щодо Голодомору «не пройшов» комітет

На вчорашньому засіданні комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин було прийнято рішення не рекомендувати Верховній Раді ухвалювати законопроект Василя Кисельова про скасування визнання Голодомору геноцидом українського народу, передає Головком. «Більшість членів комітету (5 чоловік) не підтримали законопроект Кисельова та інші подібні документи. Більшість членів комітету вважають Голодомор геноцидом, але цей законопроект з негативною рекомендацією комітету все ж буде винесено в сесійну залу на наступній сесії восени», — сказав голова комітету Олег Зарубинський. Нагадаємо, запропоновані Кисельовим зміни передбачають, що Голодомор «є трагедією українського народу», а не геноцидом.

У Львові стартувала школа української мови для українців із-за кордону

У Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків із діаспорою Львівської політехніки (МІОК) стартувала I Міжнародна літня школа української мови «Крок до України», до участі в якій зголосилися 20 молодих людей, які хочуть справді працювати для України, підтримувати українськість далеко за її межами. Як розповіла «Дню» керівник проекту Олеся Палінська, групу ще восени сформували зі студентів та аспірантів вищих закладів освіти Росії та Польщі. Її ядро — члени Саратовського українського молодіжного клубу українського культурно-просвітницького центру «Родина», котрих зібрав та організував молодий українець із Росії Олександр Двоєконко та якому, переконана О. Палінська, «справді небайдужа доля української мови та культури за межами Батьківщини». Більшість учасників двотижневої літньої школи МІОКу — етнічні українці, потомки українських переселенців минулих століть, і ще півроку тому рівень їхнього знання української мови не доходив навіть до змоги розуміти. «Тому перед тим, як їхати до нас, вони півроку активно вчили мову, аби тут, у Львові, потрапивши в україномовне середовище, мати змогу гарно і, головне, повноцінно спілкуватися, пізнавати нове й цікаве», — говорить керівник проекту. Літню школу проводять працівники МІОК. На заняттях використовуватимуть навчально-методичне забезпечення, розроблене в інституті для навчальних потреб українознавчих центрів діаспори. «Отже, маємо ще одну добру нагоду апробувати підручники і посібники», — переконана Олеся Палінська. Крім суто навчальної програми, учасники літньої школи мають гарно організований відпочинок — цікаві оглядові та тематичні екскурсії Львовом, перегляд та обговорення україномовних фільмів, заняття з етнографії, котрі передбачають вивчення народних звичаїв та традицій, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Крим отримає майже 400 млн. грн. за Кіотським протоколом

Як повідомлялося раніше, 2009 року Україна продала Японії 30 млн. тонн еквівалента вуглекислого газу за умовами Кіотського протоколу. У такий спосіб держава виручила близько 400 млн. дол. «живими» грошима, які за умовами договору можуть піти на впровадження енергозберігаючих технологій. Оскільки значна кількість скорочення викидів вуглекислого газу припадає на Крим, уряд ухвалив рішення виділити автономії з «кіотських» грошей 392 мільйони гривень. Як повідомив журналістам глава Ради міністрів Криму Василь Джарти, «кошти надійдуть до Криму найближчим часом. Зараз ми готуємо документи, готуємо об’єкти, на яких відбуватиметься робота». Кошти підуть, перш за все, на утеплення установ освіти й охорони здоров’я, що надасть можливість рідше запускати котельні і ще знизити обсяг шкідливих для природи викидів, повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.

На Одеському пляжі стартував фолк-фестиваль

На Одеському пляжі «Лузанівка» стартував етно-фолк-фестиваль «Слов’янський дзен», який включає ярмарок хенд-мейд товарів, виступи музичних і театральних колективів. На ярмарку представлено безліч виробів ручної роботи, виконаних різноманітними техніками: пластика, бісероплетіння, акриловий розпис тканини, холодне викачування із шерсті, миловаріння. Умільці проводять майстер-класи і вчать усіх бажаючих робити прикраси, сумки, натуральне мило, предмети декору, старослов’янські обереги та іграшки своїми руками. На фестивалі багато дітей. Дівчатка граються ляльками, а хлопчики освоюють основи козацького бойового мистецтва. Таке враження, що в «Лузанівці» зустрілися слов’яни з різних часів і земель. Тут і довговолосі язичники, і чубаті козаки, і чорняві гайдуки. Тут відбуваються змагання з кулачного бою і стрільби з лука. Майстри Здрави (слов’янська йога) вчать приймати осанни. Глядачі мають змогу побачити театральні постановки з участю слов’янської богині води Дани, бога вогню Перуна і козацького театру характерників «Отаман». «Це одеський варіант «Країни мрій», — так характеризує «Слов’янський дзен» черкаський бізнесмен Олег Свидюк. Увечері на пляжі водять хороводи і влаштовують танці із вогнем. Виступають фольклорні колективи. Звучать етніка, блюз, джаз, нью-ейдж і переплетіння безлічі інших музичних напрямів. На сцені виступають два десятки музичних колективів із Одеси, Києва, Білгорода-Дністровського, Дніпропетровська, Санкт-Петербургу, Москви і Берліна, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

Газета: 
Рубрика: