Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

9 червня, 2010 - 00:00

Розпочато зйомку художнього фільму про Чорнобиль

В Україні стартують зйомки українсько-російсько-німецького фільму про аварію на Чорнобильській АЕС. Картина одержала назву «У суботу». Режисером і сценаристом виступив російський кінодраматург Олександр Міндадзе.

— Я не досліджую в картині в прямому розумінні катастрофу, я досліджую людину, що опинилася в тих умовах, прагну зрозуміти внутрішній стан його душі. Фільм розповість про несподівану силу дрібниць, життєву повсякденність, що зачаровує, і яскраві фарби життя, яке виявляються в хвилини смертельної небезпеки, — сказав режисер в інтерв’ю РІА «Новости».

Зйомки картини, за словами режисера, пройдуть під Донецьком і під Запоріжжям, вони продовжаться до 15 серпня. Виробничий бюджет картини складає 3,2 млн.дол.

Головну роль у фільмі виконає Антон Шагін. За словами режисера, в акторському складі є відомі імена, але більше буде тих, кого глядачі відкриють для себе вперше. У основі сюжету картини лежить реальна історія втечі героя, що не відбулася, з міста Прип’ять у страшну суботу 26 квітня 1986 року, коли відбувся вибух на Чорнобильській АЕС. Головний герой — Валерій Кабиш — одним із перших виявляється на Чорнобильській станції й дізнається про реальні розміри трагедії. Він вирішує спішно покинути місто, але життя не відпускає його, зв’язавши життєвими дрібницями, немов путами.

Як повідомляє сайт «Кореспондента», «У суботу» — не єдиний кінопроект про Чорнобиль, запланований на найближчий час. Раніше повідомлялося про плани французького режисера зняти фільм про Чорнобиль, головну роль у якому повинна зіграти українська актриса Ольга Куриленко.

Вчені радять частіше тримати літніх людей за руку

Часті доторки покращують самопочуття людей похилого віку, вважають науковці, оскільки фізичний контакт може мати величезний вплив на їхнє здоров’я. До такого висновку прийшли британські дослідники на чолі з незалежним психологом Хані Лангкастер-Джеймс, пише The Daily Telegraph. Група науковців опитала 3 000 осіб і з’ясувала, що більше чверті респондентів ніколи не тримали за руку бабусю або дідуся. Коли ж цих самих респондентів запитали, чию руку вони б хотіли зараз найбільше потримати, ті відповіли, що руку саме померлої бабусі чи дідуся. Майже половина учасників дослідження старше 55 років на те ж питання відповіли, що це був би один із померлих батьків. Як зауважила Лангкастер-Джеймс, багато людей недооцінюють важливість фізичного контакту з людьми похилого віку. Мовляв, для молодих людей триматися за руки — як правило, прояв романтичних відносин. І саме така установка заважає їм взяти за руку літнього родича. Однак психолог пояснила, що цей елементарний фізичний контакт значно підвищує фізичне та емоційне самопочуття людей похилого віку. Зокрема, допомагаючи їм уникнути відчуття соціальної ізоляції і власної непотрібності. Більше того, часте тримання за руку знижує ризик розвитку депресії у людей похилого віку.

Столичних першокласників приймають на навчання без випробувань

У Києві цього року до перших класів загальноосвітніх шкіл підуть близько 26 тисяч дітей. Як повідомили УНІАН у прес-службі Київської міськдержадміністрації, столичні школи почали набирати дітей у перші класи ще з початку квітня. Станом на 15 травня до загальноосвітніх навчальних закладів міста подано близько 18 тисяч заяв. За інформацією Головного управління освіти і науки КМДА, найбільше наповнені перші класи шкіл Дарницького та Святошинського районів (89%). Другий по наповнюваності Оболонський район (88%). У Голосіївському районі заяви оформили уже 85% батьків першокласників. Приблизно на 75% заповнені перші класи Шевченківського та Солом’янського, на 69% — Подільського, на 67% — Деснянського, на 62% — Печерського районів. Найменше заповнені перші класи Дніпровського району (55%). Згідно з діючими правилами, прийом дітей до перших класів здійснюється на безконкурсній основі. Батьки повинні надати до навчального закладу тільки заяву, копію свідоцтва про народження дитини й медичну довідку. «Головне управління освіти та науки КМДА категорично заборонило перевіряти рівень знань у дітей, що йдуть до першого класу. Тільки в спеціалізованих школах із дитиною можуть провести співбесіду, яка буде включати в себе діагностичні завдання для перевірки рівня загального розвитку дитини та її здатності до навчання», — зазначив заступник голови КМДА Віталій Журавський. Нагадаємо, торік до перших класів у Києві пішли 23,5 тис. дітей, що приблизно на дві тисячі більше, ніж у 2008 році.

Газета: 
Рубрика: