Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

26 травня, 2010 - 00:00

У Львові нагородили ветеранів національно-визвольних змагань

23 травня, у День Героїв, яке є святом пам’яті борців за волю України, у великій сесійній залі Львівської міської ради відбулося урочисте засідання, під час якого міський голова Львова нагородив пам’ятними медалями п’ятдесятьох ветеранів національно-визвольних змагань. Серед нагороджених — голова «Товариства Рідна школа» Анна Благітко, політв’язні Ірина Бьєнько-Шуль, Ярослава Гасюк-Крижанівська, Іван Губка, голова «Братства воїнів ОУН-УПА» Олеся Гуменюк, члени ОУН-УПА Степан Вискіль, Михайло Оленчук, Осип Семенихін, Василь Романів, Мирон Покотило, Григорій Васильків та ін. «Ваш життєвий шлях — це велика частина подвигу українського народу. Ми прожили складне ХХ століття, яке забрало мільйони українців, що пережили моральну трагедію. Від нас пішли кращі з кращих — духовенство, наші провідники. Але сьогодні завдяки їм ми маємо незалежну Україну, — зазначив під час процедури нагородження міський голова Львова. — Дуже багато людей в Україні, здобувши незалежність, почали заспокоюватися, що це вже є доконаний факт і все добре. Боротьба за нашу незалежність не припиняється — триває кожного дня, тому що є сили, яким Україна — як кістка в горлі. Тут, у Львові, ми завжди повинні показувати приклад. На нас дивиться вся Україна. Ми повинні показувати приклад не тільки в плані любові до України, а й поваги до наших героїв», повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Канівський довгобуд завершиться

До цьогорічної річниці Дня Незалежності України у Каневі ремонтні роботи в музеї Т.Г. Шевченка Шевченківського національного заповідника буде завершено. Про це сказав голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб під час урочистих заходів з нагоди 149-тої річниці перепоховання праху Тараса Шевченка, повідомили УНІАН у прес-службі Черкаської ОДА.

НОК відзначив нагородами кращих спортсменів

Національний олімпійський комітет України за традицією у черговий раз вшанував атлетів, визнаних Експертною комісією НОК найкращими спортсменами місяця. Учора були нагороджені лауреати спортивного лютого та квітня цього року, якими стали представники єдиноборств — дзюдоїст Станіслав Бондаренко та борець-класик Костянтин Баліцький. Станіслав в останній місяць зими здобув «золото» змагань Кубка світу з дзюдо у Празі в категорії понад 100 кг. Для спортсмена ця перемога стала вже другою на подібних змаганнях — минулого року він також перемагав на Кубку світу в Монголії. А от для Костянтина його успіх — срібна медаль на цьогорічному чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби у вазі до 60 кг — поки що є найбільшою перемогою в спортивній кар’єрі. Але у цього молодого талановитого спортсмена, якому цьогоріч виповнилось лише 22 роки, найбільші здобутки ще попереду. Побажавши обом спортсменам підкорення нових висот, передусім, звичайно, олімпійських, президент НОК України Сергій Бубка привітав їхніх наставників Андрія Бондарчука та Олександра Кулібабу з визнанням відповідно найкращими тренерами лютого та квітня.

У Кодні — епіцентрі Коліївщини — пройшли Шевченківські читання

Велике літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», яке традиційно проводиться в дні, коли відзначається річниця перепоховання на Україні Великого Кобзаря, цього року пройшло в селі Кодня на Житомирщині. Місце вибране не випадково — під цим селом були страчені сотні учасників гайдамацького повстання під проводом Максима Залізняка та Івана Гонти проти польських поміщиків та їхніх прибічників. Відбувалось воно в 1768 році і в історію увійшло під назвою Коліївщини. А Тарас Шевченко в середині 40-х років ХІХ століття в цих місцях збирав розповіді старожилів про народних месників, а потім написав поему «Гайдамаки». На свято прибули лауреати Шевченківських премій різних років, українські письменники, митці з Македонії, Польщі, Болгарії. Частина урочистостей, в тому числі хорові та вокальні співи на шевченківські тексти, сцени за мотивами «Катерини», «Наймички», що їх виконали артисти житомирського ансамблю народного обряду «Родослав», студенти Житомирського училища культури і мистецтв ім. І.Огієнка, інших колективів, пройшла біля величного пам’ятника Т.Шевченку. Урочистою ходою учасники свята пройшли до кургану за околицею Кодні, де поховані борці Коліївщини, і де зведений їм пам’ятник. Там свято було продовжено, а всього воно тривало кілька днів, і закінчилось на Трійцю, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

У Черкасах стартував театральний фестиваль «Сцена людства»

Неприємним «сюрпризом» розпочався у Черкасах V Міжнародний театральний фестиваль «Сцена людства». Не приїхав Гродненський обласний драматичний театр. Білоруси мали показувати виставу «Брат Альоша» за мотивами роману Федора Достоєвського «Брати Карамазови». Як розповів «Дню» директор черкаського театру Володимир Осипов, на кордоні зняли актора, який грав головну роль. «Зараз з’ясовують, чому так сталося, бо не було жодних пояснень» — пояснив пан Осипов. Цікаво, що торік на «Сцені людства» була подібна ситуація, коли приїздив театр із Бреста. Тоді теж одного актора не випустили з Білорусі. Але оскільки він грав епізодичну роль, то його на сцені замінив режисер, і вистава в Черкасах відбулася. Цьогоріч замість білоруського театру терміново запросили Київський обласний театр імені Панаса Саксаганського з Білої Церкви з виставою «Занадто одружений таксист» Рея Куні. Тим часом на інші вистави черкащани активно розкуповують квитки. Так, на оперу харків’ян «Запорожець за Дунаєм» та на «Останню любов» київського Театру імені Лесі Українки вже немає вільних місць. За словами директора театру, «Сцена людства» дуже популярна серед російських експериментальних театрів: «Ми отримали електронного листа від Театру сновидінь із Санкт-Петербурга. Пишуть, що багато чули про наш фестиваль і хочуть у наступному році взяти в ньому участь. Також відгукнувся відомий пермський театр «У моста», який торік брав участь у «Гогольфесті». Будемо залучати ці колективи до «Сцени людства», — розповів Володимир Осипов. Фестиваль триватиме в Черкасах до 30 травня. Свої вистави покажуть театри із Дніпропетровська, Львова, Києва, Харкова та з румунського міста Ботошань, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Газета: 
Рубрика: