Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

21 травня, 2010 - 00:00

ЄС надасть Україні План дій щодо безвізового режиму

Європейський Союз надасть Україні План дій щодо безвізового режиму, який за суттю буде схожий на «дорожні карти» для Балканських країн. Про це повідомив українським журналістам заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісеєв після зустрічі старших посадових осіб у рамках безвізового діалогу Україна — ЄС. За словами заступника міністра, цей документ чітко обкреслюватиме умови, які має виконати Україна для того, щоб безвізовий режим став реальністю. Єлісеєв зауважив, що таке рішення стало можливим завдяки скоординованій Міністерством закордонних справ роботі відповідних міністерств та відомств України в останні тижні, у тому числі в рамках реалізації пріоритетів, озвучених комісаром ЄС із питань розширення та Європейської політики сусідства Стефаном ФЮЛЕ під час його візиту до Києва наприкінці квітня. Єлісеєв також повідомив, що надання Україні Плану дій має бути затверджене на засіданні Ради міністрів із питань юстиції та внутрішніх справ ЄС на початку червня в Люксембурзі, після чого і Україна, і Євросоюз почнуть підготовку самого Плану дій з тим, аби остаточно ухвалити його на саміті Україна — ЄС у жовтні в Брюсселі. Єлісеєв пояснив, що документ для України носитиме назву «План дій», а не «Дорожня карта», оскільки в самому ЄС після набуття чинності Лісабонської угоди та ухвалення Візового кодексу змінюються певні юридичні норми.

Південна Корея звинувачує Північну в загибелі військового корабля

Південна Корея офіційно оголосила вчора, що вважає достатніми докази того, що саме північнокорейський підводний човен потопив 26 березня південнокорейський військовий корабель. Загинули 46 моряків. В офіційній доповіді з цього приводу стверджується, що частини торпед, знайдені на місці інциденту в Жовтому морі, збігаються з частинами торпед виробництва Північної Кореї. «Немає жодних інших переконливих пояснень загибелі корабля «Чхонан», — наголошується в доповіді. В її підготовці брали участь цивільні та військові слідчі групи, до складу яких входили також експерти зі Сполучених Штатів, Великої Британії і Швеції.

Президент Південної Кореї І Мйон Бак після отримання результатів розслідування заявив, що його країна вживатиме «твердих» заходів проти Північної Кореї. Північна Корея у відповідь знову заперечила свою причетність до інциденту і попередила, що відповість «повномасштабною війною», якщо її покарають за знищення корабля чи накладуть нові санкції.

Газета: