У Кіровограді планують створити ліцей для козаків
Останнім часом патріотичні настрої суспільства з особливою гостротою відчуваються в Кіровограді. Варто згадати третю (хоча й невдалу) спробу повернути місту історичну назву Єлисаветград, повернутися до витоків минулого нашого краю. А нещодавно з’явилася ініціатива створення в обласному центрі ліцею реєстрового козацтва, з якою виступив ректор одного з приватних вишів, депутат обласної ради Ігор Добрянський. Ідею озвучив сам автор під час засідання координаційної ради з питань розвитку козацтва при Кіровоградській облдержадміністрації й висловив бажання на першому етапі фінансувати проект. На думку Добрянського, в новому закладі закритого типу мають навчатися юнаки, які опановуватимуть науки разом з патріотичним вихованням та різностороннім розвитком особистості. «Це буде напіввійськова школа, на зразок суворовських училищ, можливо, на базі вже діючого інтернату. У закладі будуть діяти козацький устрій і режим, окремі класи зі своєю програмою, буде своя уніформа. Серед обов’язкових навчальних дисциплін мають бути: історія українського козацтва, звичаї, традиції, народна педагогіка, етикет», — так окреслив концепцію нового закладу ректор-патріот. Наразі триває підготовчий етап створення ліцею реєстрового козацтва разом із пошуками людини, яка могла б узятися за втілення проекту. Своє ставлення до ініціативи активістів козацького руху мають висловити й депутати обласної ради, на чию підтримку розраховують автори ідеї, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.
Поезія й музика в інтер’єрі зірок
Космічні апарати, супутники, ракети, портрети видатних діячів вітчизняної космонавтики створили атмосферу таємничості й дива для дійства під назвою «Ніч у музеї», проведеному у Житомирському музеї космонавтики імені Сергія Корольова напередодні Міжнародного дня музеїв. З вечора і до глибокої ночі тут виступали юні й зрілі музиканти, поети, барди, вокалісти, а ще камерний хор. Дівчата й хлопці з молодіжної студії «Старий бульвар», якою керує Лариса Коваль, зіграли ліричну мініатюру на мотиви сонетів Вільяма Шекспіра й віршів Булата Окуджави, музично-поетичну композицію «Ноктюрн» натхненно виконав камерний ансамбль ім. І.Добжинського Польського дому і більш ніж органічно прозвучав акапельний спів у інтерпретації житомирського хору «Орфей». Одним із найбільш яскравих моментів «Ночі в музеї» став виступ лауреата кількох престижних конкурсів Андрія Невмержицького, який навчається у Житомирському музичному училищі ім. Косенка — на баяні він блискуче виконав кілька творів із класичного і фольклорного репертуару, а натхнення, з яким він це робив, змушувало пишатися тим, що в Україні зростають такі талановиті музиканти, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
Більшість українців воліє відпочивати вдома
Середньостатистичний українець, який користується послугами туристичних операторів, полюбляє відпочивати в Україні, а не за кордоном. Найбільш привабливими для відпочинку в нього за останні роки є Івано-Франківщина, Київ та Крим. Торік «домашнім» відпочинком скористалися 1 мільйон 94 тисячі українці. Такі цифри оприлюднив голова Державної служби туризму і курортів України Анатолій Пахля, повідомляє УКРІНФОРМ. За словами Анатолія Пахлі, серед зарубіжних країн, де полюбляють проводити відпустки українські громадяни, перше місце займає Туреччина — торік курорти цієї країни відвідали 380 тисяч громадян України, далі йдуть Єгипет (252 тисячі українців) та Греція (27 тисяч українських туристів). Така тенденція збережеться і нинішнього року. Торік Україну відвідало понад 15 млн. зарубіжних туристів, які були охоплені організованими формами відпочинку у своїх країнах. Найбільше їх було з Росії — 34 % від загальної кількості, Молдови (21%), Польщі (14%), Білорусі (12%). В Україну приїжджали також туристи із Угорщини, Німеччини, Великої Британії та інших країн Євросоюзу, а також США і Канади — здебільшого в індивідуальному порядку.
Пахля зазначив, що до початку Євро-2012 у кожному регіоні, де проходитимуть відбіркові футбольні матчі, працюватимуть спеціальні туристичні маршрути, які будуть знайомити зарубіжних гостей з історією, традиціями, кухнею та особливостями краю. За його словами, у столиці України та Київській області діятимуть 33 таких маршрути, на Донеччині — 14 основних та 3 додаткових, на Харківщині — 10 основних та 3 додаткових. Найбільше туристичних маршрутів під час проведення Єврочемпіонату з футболу функціонуватиме на Львівщині — 36.
Найуспішніші студенти з вадами здоров’я отримають спеціальні стипендії
Чотири відомства — Міністерство освіти і науки, Міністерство фінансів, Міністерство праці та соціальної політики, Міністерство охорони здоров’я — затвердили спільний наказ щодо Положення про академічну стипендію Кабінету Міністрів України обдарованим студентам із числа інвалідів, — повідомляє прес-служба Міносвіти. Академічні стипендії Кабінету Міністрів призначаються студентам із числа інвалідів, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах ІІІ — IV рівнів акредитації за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста та магістра. Вчені ради ВНЗ висувають кандидатів на призначення академічних стипендій із числа студентів, які є інвалідами і найбільше відзначились у навчальній та науковій роботі. Успішність таких студентів має бути з кожної дисципліни не нижче ніж 5 балів за п’ятибальною шкалою оцінювання. Відповідно до постанови КМУ «Про заснування академічної стипендії Кабінету Міністрів України обдарованим студентам з числа інвалідів» кількість таких стипендій становить 100 на рік. Одна академічна стипендія виплачуватиметься в розмірі 850 гривень щомісяця, а студенти з числа інвалідів І категорії отримуватимуть стипендію, збільшену ще на 50%.