Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Музика надії

У Національній філармонії стартував VIII Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця
14 квітня, 2010 - 00:00
НА КОНЦЕРТІ ІЛЛЯ ЗУЙКО (ВОЛОДАР I ПРЕМІЇ І ЗОЛОТОЇ МЕДАЛІ VIII КОНКУРСУ В. ГОРОВИЦЯ У МОЛОДШІЙ ГРУПІ) ВІРТУОЗНО ВИКОНАВ ПОЛОНЕЗ ШОПЕНА — ОДИН ІЗ РЕПЕРТУАРНИХ ШЕДЕВРІВ ГОРОВИЦЯ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Нагадаємо, що через відсутність державного фінансування конкурс у середній та старшій вікових групах проводиться із запізненням на рік. Крім українських піаністів, найбільша кількість конкурсантів належить до далекосхідного регіону, зокрема, Китаю, а також Росії, — що є типовим, якщо взяти до уваги чисельність населення і високий ступінь державної підтримки розвитку музичного виконавства у цих країнах. У середній групі будуть змагатися 18 конкурсантів, а у старшій — 31. Цього року для розміщення конкурсантів уперше провадиться програма Family hosting, яка широко практикується на конкурсах інших країн. Три українські родини прийматимуть конкурсантів у своїх домівках, надаючи найкращі умови для відпочинку і, у своєю чергу, отримуючи можливість на практиці покращити своє знання іноземних мов.

Після того, як генеральний директор конкурсу Юрій Зільберман промовив: «Грає Володимир Горовиць», у напівтемряві залу, де яскраво освітленим залишився лише портрет великого піаніста, полились чарівні звуки фортепіано — це звучав запис «Весінньої пісні» Ф.Мендельсона-Бартольді. Переможниці змагань у групі «Горовиць-дебют» Анастасії Кухар дісталась почесна роль відкривати «парад» фортепіанного мистецтва. Юна київська піаністка, демонструючи свій неабиякий артистизм, відмічений спеціальним призом журі конкурсу, виконала Три екосези Фредеріка Шопена. На концерті публіка мала змогу також насолодитися виконавським мистецтвом двох членів журі — видатних піаністів Якова Касмана (США) та Вадима Руденко (Росія). А після віртуозного виконання Полонезу Фредеріка Шопена, одного з репертуарних шедеврів Володимира Горовиця, володар першої премії та золотої медалі VIII Конкурсу Горовиця у молодшій групі Ілля Зуйко передав естафетний гонг голові журі — ректору Київського інституту музики ім. Р.Глієра, композитору Олександру Злотнику — для оголошення початку конкурсу в середній і старшій вікових групах.

У другому відділі вечора прозвучала Рапсодія на тему Паганіні Сергія Рахманінова у виконанні Ельмара Гасанова, лауреата ІІІ Конкурсу В.Моровиця, і Національного симфонічного оркестру України під орудою Наталії Пономарчук. Піаніст брав участь у багатьох міжнародних фестивалях і здобув винагороди на конкурсах Ліста — Бартока в Угорщині (2006), а в минулому році — на одному з найпрестижніших світових турнірів піаністів — Міжнародному конкурсі Хамаматсу в Японії. Ельмар Гасанов признався, що «виступ на відкритті восьмого конкурсу дуже відповідальний. Піаніст побажав учасникам успіхів і вдалого виконання програми, проте зауважив, що секрет успіху — у наполегливих зайняттях...

Протягом тижня пройдуть прослуховування Першого туру, в якому братимуть участь молоді піаністи з Білорусі, Вірменії, Грузії, Китаю, Німеччини, Кореї, США, Японії, Росії, Румунії, Сербії, України, Франції та інших країн.

Ірина РЯБЧУН
Газета: 
Рубрика: