Символічне поховання Піросмані
У Тбілісі буде створена символічна могила видатного грузинського художника Ніко Піросмані. Про це, як передає РІА Новини-Грузія, заявив представник мерії Тбілісі, керівник служби соціального обслуговування та культури Мамука Кацарава. Нагадаємо, що Ніко Піросмані помер 1918 року. Він відомий своїми портретами, натюрмортами, зображеннями тварин. За життя художник не здобув широкої популярності, він помер у бідності. Наразі більшість тих робіт Піросмані, що збереглися, знаходяться в Державному музеї мистецтв Грузії. Місце його могили невідоме. Символічне поховання буде створено в пантеоні громадських діячів та майстрів культури на горі Мтацмінда. На могилі встановлять фреску із зображенням Піросмані, створену художником Гією Гурамспашвілі. Відкриття меморіалу заплановане на 7 квітня. У пантеоні раніше вже була створена символічна могила грузинського письменника Іване Мачабелі. Надалі там також планується розмістити меморіал діячів культури, загиблих під час репресій 1937 року.
Створена перша в світі 3D-книжка
Південнокорейські вчені створили першу в світі книжку з використанням 3D-технологій і обіцяють донести нововведення до масового споживача. Учені Інституту науки та технології міста Кванджу створили в 3D два видання корейських дитячих казок. На ілюстраціях у книжці є певні позначки, які й запускають 3D анімацію, яку читачі можуть побачити в спеціальних окулярах.
На створення книжки вченим знадобилося три роки, проте для масового споживача книжки будуть доступними не одразу, передає Рейтер. Нагадаємо, що раніше корейці вигадали 4D-формат, у якому показували фільм «Аватар» Джеймса Кемерона. Скоро в стереоскопічний формат буде переведено фільм «Титанік». Компанія Warner Brosers вирішила випустити дилогію «Гарі Поттер і Дари смерті» у форматі 3D. У планах голівудських продюсерів — 3D-версія «Зоряних воєн». Німецький кінорежисер Вім Вендерс, якого називають живим кінокласиком, закінчив зйомки свого першого фільму у форматі 3D — «Політ».
Поетова зірка
У Музеї літератури України відбулося вручення премії ім. Леоніда Вишеславського «Планета поета». Вона заснована 2007 року і присуджується україномовним та російськомовним поетам за творчі досягнення. Цьогорічними лауреатами стали: Світлана Йовенко за збірки поезій «Безсмертя ластівки» та «Любов і смерть» та російськомовна поетеса з Парижу Наталія Горбаневська за книги віршів «Руссо-русские разговоры» и «Развилки». Можливо, молодь сьогодні й не пам’ятатиме про громадянський подвиг Горбаневської, котра в 1968 році вийшла в Москві на Красну площу і брала участь у мітингу проти вступу радянських танків до Праги. Її літературна діяльність дуже цікава для дослідників сучасної літератури (українською збірку віршей Горбаневської маємо в перекладі Валерії Богуславської). На церемонії в музеї також було вручено почесні дипломи російськомовній поетесі зі Львову Ніні Турбал за книгу поезій «Палітра жизни» та Ніні Опанасенко з Білої Церкви за книгу спогадів про поета Леоніда Вишеславського «...І чую Ваше сердечне», повідомляє Ганна ЛОБАНОВСЬКА.