У неділю, 21 березня, завершилися Х Зимові паралімпійські ігри. Для України вони стали більш успішними, ніж традиційна Олімпіада. Адже наші спортсмени здобули аж 19 медалей, з них — п’ять золотих, вісім срібних і шість бронзових. Таким чином наша збірна посіла третє місце у загальнокомандному рейтингу і п’яте місце за кількістю золотих нагород. Усього було розіграно 64 комплекти медалей у п’яти видах спорту — гірськолижному спорті, біатлоні, лижних гонках, хокеї та керлінгу. А лідером Зимової Паралімпіади стала команда Німеччини, на рахунку якої 13 золотих медалей. На другому місці — збірна Росії, яка завоювала 12 золотих нагород.
Найбільше медалей нам вдалося здобути у лижних гонках та біатлоні. Призерами у цих видах спорту стали Юрій Костюк з Луцька, Григорій Вовчинський з Черкащини та сумчанин Віталій Лук’яненко, а серед жінок медалі здобули Олена Юрковська та Олександра Кононова з Київщини і волинянка Юлія Батенкова-Бауман.
— Підсумовуючи участь нашої команди в Іграх, можна констатувати: виступили яскраво, професіонально, виклавшись на повну, — повідомила прес-секретар Національного паралімпійського комітету України Наталія Гарач. — Кожна медаль — яскравий відтиск спортивного дня тут, у Вістлері, пам’ять про успіхи і невдачі. Останні цьогоріч чомусь супроводжували нас досить часто: лише долі секунд відділяли від такої бажаної перемоги. Однак, переможців не судять: українські спортсмени разом із паралімпійцями Канади поділяють третю світову позицію за кількістю нагород, і це вже перемога.
На повну силу змагалися наші спортсмени і в останній день Паралімпіади. Так, Олександра Кононова стала золотою медалісткою у лижному спринті, принісши збірній п’яту золоту нагороду. У самої Олександри це третє золото Паралімпіади. Ще одну медаль принесла Олена Юрковська, яка стала другою у фіналі спринту.
Натомість в Україні цього ж дня сталася не зовсім приємна подія: пограбували медіа-студію Національного паралімпійського комітету України. Саме сюди надходила вся інформація з Паралімпіади.
— Грабіжники забрали сервери з повним обсягом інформації перемог наших паралімпійців, також на носіях знаходились усі фото- та відеоматеріали національного паралімпійського та дефлімпійського рухів, перемог наших славних спортсменів-інвалідів. Грабіжники викрали також спеціальне обладнання для монтажу та створення фільмів, комп’ютери, фото- та відеокамери, — повідомила Наталія Гарач.
Наразі Національний паралімпійський комітет України звернувся до нового керівництва Міністерства внутрішніх справ України з проханням знайти злочинців і повернути майно.