В «Артеку» встановлять символічний Стовп Миру
Перший в Україні Стовп Миру з’явиться в «Артеку» 31 липня 2010 року під час проведення Церемонії Миру, повідомляє ІНТЕРФАКС. Рішення про визнання миротворчої місії Міжнародного дитячого центру «Артек» і встановлення на території дитячої здравниці символічного Стовпа Миру було ухвалене в понеділок, 15 лютого, на переговорах керівництва МДЦ «Артек» із представниками неурядової організації Японії «Юніверс Стар», повідомляє прес-служба «Артеку». Аналогічні Стовпи Миру вже встановлені у Ватикані, Індії, Китаї, Бельгії, США, Литві, на Філіппінах та в інших країнах світу.
Чернігівським школярам розкажуть, як боротися з дефіцитом йоду
У школах Чернігівської області розпочалася реалізація Програми подолання йододефіциту, повідомляє УНІАН. За даними прес-служби обласної екологічної організації «Зелений світ», 718 шкіл Чернігівщини вже отримали матеріали, які допоможуть педагогам розповісти дітям про користь йодованої солі. У конвертах, які отримали школи, є методичні рекомендації для вчителів із проведення екологічних уроків та конкурсу дитячого малюнка. А також — запитальники, де вони дадуть відповіді, як усе проводилося, скільки учнів дізналося про користь йодованої солі, скільки — споживають її регулярно. Також учителі отримали й наочні матеріали — плакати, воблери, наклейки, листівки. За допомогою тест-систем діти зможуть проводити досліди — перевірити йодовану сіль. У рамках Програми подолання йододефіциту на Чернігівщині школи проводять уроки, виставки та досліди. Програма подолання йододефіциту на Чернігівщині триватиме до наступної осені. У вересні переможці конкурсу будуть нагородженні призами від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), кошти на які вже внесені в бюджет «Зеленого світу».
Магістрів в Україні готуватимуть за новими програмами
Міністерство освіти України (МОН) затвердило нову концепцію підготовки магістрів. Термін навчання для них збільшиться до двох років, повідомляє Інтерфакс. Як зауважили в прес-службі МОН, освітні програми підготовки магістрів будуть розділені на дослідницькі, професійні й кар’єрні. Зокрема, дослідницькі програми передбачають поглиблення досліджень в одній із наукових сфер, професійні — розвиток професійної та формування управлінської компетенції у певній сфері діяльності. У свою чергу, кар’єрні програми передбачають удосконалення отриманих теоретичних знань і практичного досвіду для кар’єрного зростання, а також підготовки до здійснення управлінської діяльності. Крім того, концепція передбачає поступове збільшення терміну навчання на магістерських програмах до півтора-двох років.
У черкаській дитячій лікарні відкрили діагностичне відділення
Діагностичне боксоване відділення відкрили днями в Черкаській міській дитячий лікарні. На його реконструкцію з міського бюджету було виділено 1,2 мільйони гривень. «Для лікарні це одне з найважливіших відділень, адже саме тут відбувається огляд пацієнтів, визначення їх ступеня захворюваності й встановлення діагнозу. На цей період важливо створити умови, аби не відбулося перехрещення різних інфекції, — говорить директор Департаменту охорони здоров’я та соціальної політики Черкаського міськвиконкому Олег Стадник. — Враховуючи цю необхідність, на відновлення функціонування відділення з бюджету розвитку міста було виділено відповідні кошти». Загалом відділення розраховане на 30 дітей: 10 боксів на три особи. Кожен бокс обладнаний санвузлом із новою сантехнікою, новими меблями (ліжка, столи, тумбочки). Відремонтували також харчоблок відділення. А в маніпуляційний кабінет ще планують закупити сучасні кисневі конденсатори. За словами головного лікаря Черкаської дитячої лікарні Володимира Борисенка, поки відділення не працювало, процедуру «сортування» хворих два роки поспіль робили на базі гастро- та кардіоревматологічного відділень. «У наше відділення потрапляють діти або за направленням лікаря-педіатра, або каретою швидкої допомоги. Їх приймає лікар, встановлює діагноз і ступень захворювання. Далі дитину направляють в інше відділення за профілем хвороби», — зазначив Володимир Борисенко. Важливо, що у новому боксованому відділенні цілодобово чергуватимуть рентген-лаборанти, а чергові лікарі викликатимуться за потребою, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.
Час вітати з роком Тигра
У черкаському міському зоопарку відбулося свято з нагоди початку Нового року за східним календарем. У цей день із початком року Тигра привітали й міську улюбленицю — маленьку тигрицю Амуру. Опікуни тварини організували для неї святковий обід, приготувавши м’ясний пиріг. Крім того, на святі було проведено конкурс дитячого малюнку. У ньому взяло участь понад 100 дитячих робіт учнів гімназії № 31 і вихованців черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру. Переможниця конкурсу, учениця 4-В класу гімназії № 31 Віра Тимошенко, стала володаркою річного абонементу на відвідання зоопарку. «Торік ми започаткували опікунську програму, за якою будь-хто може стати меценатом конкретної тварини, виділивши кошти на її утримання, — зазначає директор звіринця Євген Ван. — Наразі зоопарк має три таких спонсори: опікуном Амури є Олександр Ганзенко (керівник проекту «Зелена карта України»), ламу європейську утримує інтернет-магазин «Бембі», а носуху — Юлія Гур’єва». Нагадаємо, амурське тигреня з’явилося в Черкасах майже рік тому. Її придбали в Харківському зоопарку за шість тисяч доларів. Більшість коштів надали спонсори, решта — власні гроші зоопарку, отримані від продажу квитків. Утримання Амури також здійснюється за кошти спонсорів. Нагадаємо, нині тигреням опікується Олександр Ганзенко, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси