Дитсадкам Золотоноші подарували «Слуханку для української малечі»
Нещодавно навчально-виховні комплекси Золотоноші отримали цінний подарунок. Їм було презентовано проект «Слуханка для української малечі», започаткований фондом «Справедлива Україна» спільно з Національною радіокомпанією. Сьогодні вже є 15 тисяч таких дисків. Проте на Черкащині першими одержати їх нагода випала саме дитсадкам Золотоноші та Золотоніського району. «Слуханка для української малечі» складається з двох частин. У першій представлені українські народні казки та казки народів світу в записі народних артистів України. Друга частина включає дитячі пісеньки, веснянки, ігри, заклички, лічилки, колядки та колискові у виконанні як відомих артистів, так і творчих дитячих колективів. Усі матеріали відібрані з кращих записів останніх десятиріч звукового фонду Національної радіокомпанії України. Як повідомляють у відділі з питань зв’язків із громадськістю виконавчого апарату обласної ради, поки що диски передаються тільки в дитячі садки, для яких і підбирався репертуар. Але отримати їх уже бажають і вчителі молодших класів, і батьки. Тож при певному розширенні наповнення «Слуханки», диск стане цікавим і для учнів молодших класів. Проект уже реалізовано в Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Одеській, Чернігівській, Волинській областях та в більшості районів Києва. За цей час «Слуханка» отримала схвальні відгуки як від спеціалістів, так і від батьків, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
На Буковині відновлять 700 гектарів зрубів
Розвиток заповідної справи є пріоритетним для буковинських лісівників. Так, цього року планується створення вольєру для зубрів та еколого-просвітницького центру на території заказника «Зубровиця». Крім того, в рамках державної цільової програми «Ліси України» підприємствами обласного лісгоспу буде насаджено лісові культури на площі не менше півтисячі гектарів, відновлено 700 гектарів зрубів шляхом збереження природного поновлення, створено 70 гектарів нових лісів, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на прес-центр Чернівецького обласного управління лісового й мисливського господарства. Лісова та сільськогосподарська галузі — єдині в Україні, які дали торік економічний приріст. Не виняток і буковинські підприємства. Хоча, на відміну від лісівників сусідніх ресурсних областей, буковинські не отримують на ведення господарства жодної копійки з обласного бюджету. Так, торік на ведення лісового господарства області було спрямовано 27 мільйонів гривень, з них майже 24 мільйони — це власні кошти шести підприємств управління. Про це було зазначено на колегії ОДА. За словами начальника Чернівецького обласного управління лісового й мисливського господарства Василя Воробчука, за підсумками минулого року дохід шести підприємств обласного лісгоспу від реалізації продукції склав понад 104%. Незважаючи на те, що обсяги заготівлі деревини загалом зменшилися, керівники підприємств більш ефективно працювали із внутрішніми ресурсами, оперативно реагували на запити ринку, в умовах тотального падіння попиту втримали споживачів. Тому саме завдяки переробці деревини Чернівецький держлісгосп за багато років зміг позбутися боргів. Підводячи підсумки діяльності лісової галузі за рік, Василь Воробчук зауважив, що торік підприємства управління сплатили податків майже на 23 мільйони гривень, а заробітна плата лісівників у еквіваленті повної зайнятості зросла більш як на 10%.
В Україні вводять індекс безпеки медичних установ
В Україні найближчим часом планується ввести індекс безпеки медичних установ. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич. Як пояснив міністр, «це ціла низка параметрів». «Серед іншого ми говоритимемо про те, чи є лікарня безпечною для нас та її працівників. І відповідно проводитимемо акредитацію та ліцензування всіх цих закладів», — сказав він. За словами В. Князевича, наразі фахівці Міністерства охорони здоров’я проводять відповідні консультації з європейським бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я. «Ми вже зараз починаємо працювати для того, щоб реалізувати повноцінну програму», — наголосив він. Міністр також повідомив, що після вибуху в Луганській лікарні №7, що був спричинений порушенням правил експлуатації кисневих балонів, Міністерство охорони здоров’я здійснило перевірку стану обладнання на предмет його безпечного використання. «Все це устаткування є в жалюгідному стані. У п’ятницю на Всеукраїнській нараді ми обговорюватимемо це питання, щоб потім вийти із загальнодержавною програмою переоснащення галузі, у тому числі й модернізації кисневого устаткування», — сказав В. Князевич.