Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

21 січня, 2010 - 00:00

Українські фігуристи проведуть «генеральне тренування» перед Олімпіадою-2010

У Таллінні стартував чемпіонат Європи з фігурного катання. Для українських фігуристів, які вже незабаром поїдуть до Ванкувера, де захищатимуть кольори національної збірної, ці змагання стануть останньою підготовкою до найпрестижніших зимових стартів чотириріччя, повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету. Столиця Естонії вперше в своїй історії прийматиме чемпіонат Європи. Цього року він збере фігуристів із 38 країн. Україну на цих змаганнях представлятиме головна надія збірної на Олімпійських іграх у Ванкувері — спортивна пара Тетяна Волосожар — Станіслав Морозов, «танцюристи» Анна Задорожнюк — Сергій Вербило та Алла Бекназарова — Володимир Зуєв, а в одиночному катанні — Антон Ковалевський та дебютантка цьогорічної національної першості та її переможниця Наталія Попова. Відповідно до регламенту чемпіонату Європи, топ-20 фігуристів-одиночників у змаганнях жінок та чоловіків, а також найкраща двадцятка спортивних пар за результатами короткої програми будуть допущені до виконання довільної та зможуть поборотися за місця на подіумі. У танцювальному парному катанні до основного раунду турніру потраплять ті фігуристи, які після обов’язкового та оригінального танцю у загальному заліку змагань посідатимуть з 1-го по 16-те місця.

Більшість абітурієнтів вибирають історію та фізику

Реєстрацію у зовнішньому незалежному тестуванні пройшли вже 28 тисяч осіб, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти, це дає підстави стверджувати, що реєстрація бажаючих взяти участь у тестуваннях проходить успішно. Перші підсумки реєстрації свідчать, що в порівнянні з попереднім роком, збільшилася кількість предметів, які вибирають абітурієнти для проходження зовнішнього оцінювання. Цей показник складає 330 тестів на 1000 зареєстрованих (2009 року він складав 267 тестів на 1000 зареєстрованих). Зростання досягнуте за рахунок збільшення кількості бажаючих складати тести з історії України та фізики. Серед тих, хто пройшов реєстрацію, 20% складають осіб, які закінчили загальноосвітню школу до 2010 року. 32% від загальної кількості зареєстрованих повідомляють про своє бажання отримати тестові зошити, в яких буде здійснений переклад основних термінів, що використовуються в тестах: російською мовою — 31,84% осіб, угорською — 0,06%, молдовською — 0,05%, румунською — 0,05%. 31% зареєстрованих проживає у сільській місцевості, 69% — у містах. Найбільша кількість бажаючих взяти участь у тестуваннях зареєструвалася в Івано-Франківському, Донецькому та Харківському центрах оцінювання якості освіти. Нагадаємо, реєстрація почалася 15 грудня 2009 року і триватиме до 18 години 31 березня 2010 року.

В Україні створено нову кафедру діабетології

Понад мільйон хворих сьогодні потерпають від цукрового діабету в Україні. Прикметно, що ця кількість з року в рік зростає. На сьогодні потреба у фахівцях, які б кваліфіковано лікували це захворювання, залишається досить гострою. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України, допомога хворим на цукровий діабет другого типу, а їх більшість, повинні надавати сімейні лікарі. Проте таких фахівців в українській медицині поки що практично немає. При тому особливості протікання захворювання потребують особливого нагляду, і головне, що має взяти на себе родинний лікар, — запобігання ускладненню захворювання. Зважаючи на всі ці обставини, у рамках системи післядипломного навчання лікарів створено єдину в країні кафедру діабетології. За словами голови медичної ради Української діабетичної федерації, завідувача кафедри діабетології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика професора Бориса Маньківського, завдання кафедри — навчати лікарів різних спеціальностей нових методів і сучасних підходів у лікуванні пацієнтів із цукровим діабетом. Він також відзначив, що лікування таких людей відбувається не стільки завдяки препаратам, інсулінів чи цукрознижувальних препаратів — головним є навчання людей. Пацієнт, хворий на цукровий діабет, повинен жити з цим захворюванням, знати, що робити щодня, щогодини й щомиті. Саме підготовлені фахівці донесуть до хворих знання, як харчуватися, як бути фізично активним, як перевіряти рівень глюкози в крові та правильно реагувати на його зміни.

Молоді футболісти — треті на міжнародному турнірі

Юнацька збірна України з футболу, що складається з гравців 1994 року народження, здобула вольову перемогу над командою Молдови (4:2) в матчі за 3-є місце на міжнародному турнірі на призи асоціації «Білоруська федерація футболу», який завершився у Мінську, повідомляє УКРІНФОРМ. «Синьо-жовті» опинилися у ролі наздоганяючих уже на 7-й хвилині зустрічі, а на початку другого тайму пропустили знову. Втім, по перерві молдовани заробили вилучення, чим урешті-решт і скористалися наші юнаки. Хет-трик київського динамівця Олексія Хобленка та гол представника донецького «Шахтаря» Олексія Череди забезпечили гравцям Юрія Мороза перемогу в поєдинку, а з нею і третю підсумкову позицію. Варто додати, що капітана нашої збірної, «гірника» Владлена Юрченка, організатори визнали кращим півзахисником нинішніх змагань. Головний приз дістався росіянам, які в фіналі обіграли бельгійців — 2:0. Для «синьо-жовтих» цей турнір став одним із етапів підготовки до кваліфікації Євро-2011 (U-17), яка стартує у жовтні. У рамках відбору українці зустрінуться з командами Голландії, Латвії та Сан-Марино.

Уряд прийняв нову програму з виробництва дитячого харчування

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію Державної цільової соціальної програми розвитку виробництва продуктів дитячого харчування на 2010 — 2014 роки, пише УНІАН. Відповідне розпорядження КМУ (від 13 січня 2010 р. №82-р) опубліковане на сайті уряду. Документом доручено Міністерству аграрної політики спільно з іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади розробити в тримісячний термін і подати Кабміну проект програми. Мета її — створення сприятливих умов для розвитку виробництва продуктів дитячого харчування. Передбачається, що фінансування програми здійснюватиметься за кошти Державного і місцевих бюджетів, а також інші кошти.

Газета: 
Рубрика: