Україна в НАТО... через два роки. Якщо буде на те політична воля
Термін вступу в НАТО залежить лише від України і може складати один-два роки. Про це заявив міністр закордонних справ України Петро Порошенко після закінчення засідання Комітету УКРАЇНА-НАТО. «Я вважаю, що це можна зробити за рік, за два, якщо є політична воля, якщо є бажання суспільства та суспільна підтримка політиків, які цим займаються. Якщо є зрозуміла й правильна інформаційна політика, тоді ми можемо зробити дуже багато», — зазначив Порошенко. Разом із тим, міністр зауважив, що вступ у НАТО не повинен бути самоціллю, а метою для України має бути проведення реформ, посилення безпеки країни та поліпшення рівня життя людей. Відкриваючи засідання Комісії, Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен ще раз підтвердив: «Прийняте в Будапешті рішення залишається в силі. Відповідно до цього рішення, Грузія та Україна стануть членами НАТО, але для цього, звичайно, вони повинні задовольняти необхідні критерії». За його словами, НАТО високо оцінює виконання Києвом Національної річної програми. Расмуссен також зазначив, що союзники з НАТО чекають «дуже високих стандартів від України у всіх сферах суспільного життя, і майбутні президентські вибори не є виключенням».
Стіві Вандер — посланець миру
Американський співак і музикант Стіві Вандер став послом миру ООН. Як повідомляє «Радіо «Свобода», 59-річний С. Вандер, сліпий від народження, багато років займається благодійною діяльністю. Він заявив, що планує надалі зосередитися на допомозі інвалідам у рамках низки проектів ООН. Генсек ООН Пан Гі Мун, який підписав наказ про його призначення, заявив, що «захоплений Стіві Вандером, який постійно виступав за те, аби зробити цей світ краще, аби захистити права людини й громадянські права тих, кому не пощастило в житті». Музикант, на думку Пан Гі Муна, «став натхненником для молоді у всьому світі, показавши, чого можна добитися, незважаючи на обмежені фізичні можливості». Звання посла миру надається видатним діячам мистецтв і зіркам спорту, які сприяють Об’єднаним Націям у миротворчій, гуманітарній та благодійній діяльності. В минулому послами миру ООН були письменники Елі Візель і Пауло Коельо, актор Джордж Клуні, спортсмени Мухаммад Алі та Меджік Джонсон та інші діячі.
Британські банкіри погрожують масовою відставкою
«Повернутися на грішну землю» закликає фінансистів британський уряд: директори одного з найбільших банків країни, Royal Bank of Scotland (RBS), погрожують піти всім складом у відставку, якщо не отримають дозвіл на виплату щорічних бонусів. У розпал обвалу RBS опинився на межі краху, і уряд надав йому допомогу — не наданням позик, а придбанням його акцій на час кризи. В результаті власником 70% пакету банку виявився кабінет міністрів Її Величності, тобто де-факто британський платник податків. Найближчим часом міністерство фінансів планує вкласти в RBS ще кілька мільярдів і збільшити свою часту в банку до 84%. Останніми днями з’явилися повідомлення про те, що керівництво RBS планує заплатити співробітникам річні премії на загальну суму 2 млрд. фунтів стерлінгів (3,3 млрд. дол.). 1,5 фунтів із цієї суми повинні отримати службовці інвестиційного крила банку, що цього року, за попередніми оцінками, виявилося в 6-мільярдному прибутку. Британське міністерство фінансів, проте, висловило різку незгоду з цими планами і пообіцяло блокувати їх на користь платників податків. У відповідь рада директорів банку пригрозила масовою відставкою.
Обама засвітив ялинку
Президент США Барак Обама засвітив вогні на головній ялинці Вашингтона, встановленій напроти Білого дому. «Історія Різдва — християнська, але разом із тим її урок — спільний для всіх», — зауважив Обама. За словами президента, Різдво — це перш за все нагадування про те, що люди повинні любити й берегти один одного, піклуватися про своїх ближніх. Він побажав щасливого Різдва в першу чергу військовослужбовцям, які проводять зимові свята далеко від дому. Церемонія запалювання вогнів на Національній Різдвяній ялинці проходить у столиці США щорік із 1923 року. 1978 року напроти Білого дому була посаджена 14-метрова колорадська блакитна ялина, що стала Національною Різдвяною ялинкою. Її оточують 56 ялинок меншого розміру, що представляють усі американські штати й території. Урочисте запалювання вогнів на ялинці — одна з багатьох «президентських» традицій, пов’язаних з улюбленим святом американців — Різдвом. Чи не головна традиція Білого дому — «спорудження» пряникового Білого дому. Цього року головним «архітектором» шоколадно-імбирно-марципанової будівлі вагою 177 кілограмів став президентський шеф-кухар Біл Йоссес.